Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Není důvod ke strachu. Čtyři giganti S&P500 mohou zachránit pokles akcií

Není důvod ke strachu. Čtyři giganti S&P500 mohou zachránit pokles akcií

Obavy z rozšíření Wu-chanského koronaviru budou tento týden hlavním motivem diskuzí, přičemž počet obětí se pravděpodobně bude neustále navyšovat.

Pokles na akciových trzích by však nemusel být tak drastický, jak by se mohlo zdát. Čtyři z pěti největších společností v S&P500 by totiž v nejbližších dnech měly vykázat své kvartální výsledky za Q4 2019.

Apple (AAPL) bude výsledky z posledních tří měsíců roku 2019 sdílet dnes, na což zítra naváže Facebook (FB) a Microsoft (MSFT) a ve čtvrtek bude pokračovat Amazonem (AMZN).

Kdyby výsledky těcht společností překonaly odhady, mohlo by to investorům připomenout, že americký ekonomický růst stále vypadá solidně, což by peníze znovu poslalo zpět do rizikovějších aktiv, kterými technologické akcie bezesporu jsou.

Mimochodem, pět největších akcií tohoto indexu v současné době představuje více než 17 % hodnoty celého S&P500. To je nejvyšší koncentrace za posledních 30 let, nepočítáme-li tzv. “dot-com” bublinu na přelomu tisíciletí.

A právě tato koncentrace umožňuje těmto společnostem nadměrný potenciál k pohnutí celým trhem. Jakým směrem se tedy vydá?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.