Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čtyři akcie, které si budete přát vlastnit, až příští rok proletí NASDAQ stropem

Publikováno
Čtyři akcie, které si budete přát vlastnit, až příští rok proletí NASDAQ stropem
Zdroj: depositphotos.com

Historie ukazuje, že burza NASDAQ má potenciál v příštím roce prudce vyrůst. Očekává se růst objemů obchodů i zisku, který tyto obchody generují. V tomto článku se podíváme na čtyři technologické akcie, které by mohly z tohoto vývoje profitovat. 

1. Microsoft (MSFT)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Technologický gigant, Microsoft, odstartoval letošní rok investicí 10 miliard USD do OpenAI, společnosti, která vyvíjí ChatGPT. Tato investice se společnosti poměrně vyplatila, a nyní je tento nástroj umělé inteligence obsažen v jejich operačním systému, balíčku kancelářských aplikací, vyhledávači, překladateli i v jejich cloudových službách.

A to jsme přitom s aplikací umělé inteligence stále teprve na začátku, příští rok by pro tuto společnost mohl být mnohem lepší.

2. Palo Alto Networks (PANW)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PANW Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Palo Alto Networks se soustředí na praktickou aplikaci AI. Vsadila přitom na použití umělé inteligence ve skutečně klíčové oblasti. Jde o kybernetickou bezpečnost a bezpečnost cloudů. Jejich výrobek dokáže automatizovat okamžitou reakci při narušení bezpečnosti, a redukovat tak čas na nutnou opravu ze třech dnů na šestnáct minut – Jedná se o 270násobné zvýšení efektivity.

Tato společnost se na využití umělé inteligence zaměřuje teprve jeden rok, ale její akcie na tento fakt pozitivně reagují – na rozdíl od konkurenčních projektů se akcie Palo Alto Networks obchodují v okolí historického maxima.

3. Axcelis Technologies (ACLS)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ACLS Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Výrobce polovodičů, Axcelis Technologies, se letos musel otáčet. Rok 2023 pro něj nebyl příznivý, především kvůli poklesu prodejů stolních počítačů a dalšího hardwaru.

Společnost ale tento vývoj, zdá se, předpokládala, jelikož se velmi rychle přeorientovala na výrobu zařízení pro iontové bombardování. Tento proces je klíčový při výrobě čipů GPU a tudíž nepostradatelný pro další vývoj AI.

4. Uber Technologies (UBER)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Uber Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

V letošním roce se firma Uber konečně vzpamatovala z dlouhého útlumu, který způsobila restrikce mobility během pandemie covidu. Že její obchodní strategie ještě nevyčpěla, dokazuje téměř zdvojnásobení hodnoty jejích akcií v roce 2023.

Situaci také pomohly smlouvy, které společnost uzavírá na transport samořiditelnými vozidly. Toto odvětví průmyslu bude v příštích letech růst a společnost Uber z toho růstu hodlá profitovat.

Líbil se vám tento článek?
17
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎