Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Colt CZ zaznamenal rekordní obrat za rok 2022, růstový výhled na rok 2023

Publikováno
Colt CZ zaznamenal rekordní obrat za rok 2022, růstový výhled na rok 2023
Zdroj: abcnews.go.com

Společnost Colt CZ zaznamenala v roce 2022 výtečný hospodářský úspěch s obratem představujícím 14,59 miliardy korun. Výsledek je tedy výrazně nad tržním očekáváním. Jde tak o vskutku výjimečné zakončení celého fiskálního roku.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CZG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Prodeje zbraní rychle rostou

Obrat 14,59 miliardy korun znamená meziroční růst o 36,5 %. Mnohem většího obratu bylo dosaženo díky růstu prodejů palných zbraní a konsolidací výnosů. Vyjma tedy jediného kontinentu. Pro letošek Colt CZ zveřejnil růstový výhled obratu v rozpětí 15,1 až 15,9 miliard korun. Mělo by proto dojít k dalšímu znatelnému posílení.

Čistý zisk Colt CZ se vyšplhal na 2,03 miliardy korun, což je v meziročním podání vzestup o více jak 96 %. Návrh na dividendu tak bude 30 korun na akcii. O rok dříve to bylo 25 korun na akcii. EBITDA vzrostla o více jak 55 % na 3,365 miliard korun.

Velkou měrou se na hospodářském růstu (logicky) podílel efekt vyplývající z akvizice s americkým Coltem. Nemalou roli ale sehrál i organický růst. Což zaznělo na konferenčním hovoru s vedením firmy. Což můžeme sledovat například na evropském trhu (kromě ČR), kde meziročně prodeje vzrostly o 50,3 %.

CEO společnosti Jan Drahota na konferenčním hovoru sdělil, že se jim povedlo velmi dobře reagovat na silnou poptávkou ze strany státních ozbrojených složek. A dle něj je zde pořád velký potenciál k růstu.

Zdroj: coltczgroup.com
Prodeje Colt CZ dle makroregionů a kontinentů
Prodeje Colt CZ dle makroregionů a kontinentů

Pro Colt CZ jsou těmi nejdůležitějšími trhy Spojené státy, Kanada, Asie, Evropa a ČR. Největší podíl na výnosech má USA s téměř 48 %. Dohromady s Kanadou to je přes 60 %. Výnosy v Africe šly rapidně dolů, téměř o 68 %.

Počet prodaných zbraní Colt CZ loni meziročně zvýšil o 10,5 % na více jak 693 tisíc. Z toho krátké palné zbraně byly zastoupeny z 58 %. A dlouhé palné zbraně ze 42 %.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎