Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + ETH] Analýza 28. 7. 2023 – První dolů a pak nahoru?

Publikováno

Ahoj tradeři, máme za sebou lehce negativní týden pro celé krypto, ale z hlediska vyšších timeframů jsou tyto pohyby prakticky zanedbatelné, co se týče volatility, kterou tvoří.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) na týdenním grafu nadále setrvává v uptrendu, který má zásadní swingové low na ceně 24 800 USD. Očekáváme tedy návštěvu supportů pod 29 tis. USD před pokračováním trendu vzhůru.

Týdenní graf Bitcoinu
Týdenní graf Bitcoinu

Denní graf nám dává velmi podobné scénáře vzhledem k tomu, že BTC hned během pondělí vypadnul z range směrem dolů a prozatím se do něj cena nedokázala vrátit.

Primární scénář je tedy propad k 28 500 / 28 000 USD a poté začátek růstu. Bitcoin by mohl změnit tento pohyb, pokud by dokázal uzavřít denní svíci nad 30 100 USD. To by znamenalo již vytvořené dno.

Modré tečky na grafu níže jsou místa, kde se scénáře potvrdí.

Bullish scénáře Bitcoinu 
Bullish scénáře Bitcoinu

Ethereum

Ethereum (ETH) si za poslední týdny vybudovalo spoustu likvidity pod aktuální cenou. Je tedy pravděpodobné, že podobně jako na Bitcoinu uvidíme ještě jeden finální dip do úrovní mezi 1 800 až 1 700 USD, což považuji za optimální zónu, kde hledat long pozice.

Týdenní graf Etherea
Denní graf Etherea

Závěr

Kryptoměnový trh se pohybuje v posledních týdnech pouze v malém rangi a zatím jsme neviděli žádný větší trendový pohyb, takže je těžké soudit, jak dlouho budou scénáře trvat. Prozatím to ale vypadá, že se stále pohybujeme v optimistické náladě, byť ještě jeden dump pod aktuální minima může přijít.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.