Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + ETH] Analýza 28. 7. 2023 – První dolů a pak nahoru?

Publikováno

Ahoj tradeři, máme za sebou lehce negativní týden pro celé krypto, ale z hlediska vyšších timeframů jsou tyto pohyby prakticky zanedbatelné, co se týče volatility, kterou tvoří.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) na týdenním grafu nadále setrvává v uptrendu, který má zásadní swingové low na ceně 24 800 USD. Očekáváme tedy návštěvu supportů pod 29 tis. USD před pokračováním trendu vzhůru.

Týdenní graf Bitcoinu
Týdenní graf Bitcoinu

Denní graf nám dává velmi podobné scénáře vzhledem k tomu, že BTC hned během pondělí vypadnul z range směrem dolů a prozatím se do něj cena nedokázala vrátit.

Primární scénář je tedy propad k 28 500 / 28 000 USD a poté začátek růstu. Bitcoin by mohl změnit tento pohyb, pokud by dokázal uzavřít denní svíci nad 30 100 USD. To by znamenalo již vytvořené dno.

Modré tečky na grafu níže jsou místa, kde se scénáře potvrdí.

Bullish scénáře Bitcoinu 
Bullish scénáře Bitcoinu

Ethereum

Ethereum (ETH) si za poslední týdny vybudovalo spoustu likvidity pod aktuální cenou. Je tedy pravděpodobné, že podobně jako na Bitcoinu uvidíme ještě jeden finální dip do úrovní mezi 1 800 až 1 700 USD, což považuji za optimální zónu, kde hledat long pozice.

Týdenní graf Etherea
Denní graf Etherea

Závěr

Kryptoměnový trh se pohybuje v posledních týdnech pouze v malém rangi a zatím jsme neviděli žádný větší trendový pohyb, takže je těžké soudit, jak dlouho budou scénáře trvat. Prozatím to ale vypadá, že se stále pohybujeme v optimistické náladě, byť ještě jeden dump pod aktuální minima může přijít.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.