Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC] Analýza 30. 6. 2023 – Přichází extrémně důležitý konec měsíce!

Publikováno

Bitcoin od minulého týdne stagnuje na podobných úrovních, což je pro trh nyní velmi důležité, protože dnes v noci nás čeká uzávěr svící na:

  • Měsíčním grafu
  • Kvartálním grafu
  • Půlročním grafu

Toto vše tvoří dlouhodobé struktury, které budeme používat v následujících letech, takže čím silněji svíce uzavře, tím lépe pro Bitcoin.

Z hlediska střednědobého výhledu je pro nás ale nejdůležitější měsíční graf, protože zde vidíme krásný breakout nad květnové maximum. Důležité je, aby dnes BTC uzavřel nad cenovou úrovní 29 250 USD (zatím vypadá, že to zvládneme, pokud během následujícího půldne nedojde k žádné zásadní změně).

Poté budou jakékoli návštěvy mezi 29 250 – 27 300 USD silně longovatelné, s invalidací pod cenovou hladinou 24 700 USD.

Cíl je možné si nastavit na úrovně kolem 35 tis. USD, či v případě silnějšího trendu i 37 tis USD, a jako případné absolutní maximum se dívat k 45 tis. USD za Bitcoin.

Důležitý měsíční uzávěr a scénáře
Důležitý měsíční uzávěr a scénáře

Poslední dobou je hodně zmiňovaná zóna likvidity kolem cen 32 tis. USD. To je oblast, kde spousta traderů bude vybírat své profity, takže je pravděpodobné, že pokud BTC ještě nevyčerpal krátkodobé momentum, bude to právě tato zóna, kterou bychom mohli dosáhnout před retestem 29 tis. USD.

Zóna likvidity jako hlavní rezistence 
Zóna likvidity jako hlavní rezistence

K dalšímu postupu nahoru napovídají i likvidační zóny shortových pozic, ke kterým se dostáváme už mnoho týdnů, ale zatím jsou obhajované.

Největší cluster likvidací je mezi 31 500 – 35 000 USD. Je pravděpodobné, že tyto likvidace, minimálně jejich část, bude trh chtít vybrat předtím, než uvidíme v trzích zásadnější korekci.

Likvidační úrovně BTC
Likvidační úrovně BTC

Závěr

Bitcoin se v posledních týdnech impulzivně odrazil ze supportu na 25 tis. USD a je možné očekávat postup vstříc 35 tis. USD, který bude platit jako jedna z nejzásadnějších rezistencí.

V této chvíli je ale potřeba vidět pozitivní měsíční uzávěr, po kterém je možné targetovat tuto rezistenci s případnými longovými obchody, které vycházejí ze supportů kolem 29 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.