Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Vrátí se dogecoin zpět na výsluní? Analytik předpovídá růst ceny až o 150 %

Vrátí se dogecoin zpět na výsluní? Analytik předpovídá růst ceny až o 150 %

Ohlášená akvizice sociální sítě Twitter ze strany miliardáře Elona Muska vyvolala vzrušení i u investorů do kryptoměny Dogecoin. Krátce po oznámení této transakce se totiž cena této měny zvýšila až o 35 procent. Někteří analytici se proto v této souvislosti domnívají, že růst ceny dogecoinu může v dalších měsících ještě pokračovat.

Mezi odborníky s takovým názorem se řadí třeba Yashu Gola, který věří, že by se cena dogecoinu mohla v horizontu několika měsíců navýšit až o 190 procent. Pokud by se tato predikce potvrdila, mohla by hodnota dogecoinu vzrůst i na 0,40 amerického dolaru.

Dogecoin dosáhl svých maxim v květnu loňského roku. Tehdy se jeho cena vyšplhala až na 0,7376 dolarů. Altcoin ale nyní může značně vydělat právě na obchodu kolem sítě Twitter. Elon Musk totiž už dříve představil několik svých návrhů kolem Twitteru pro případ, že by určitá část této sítě byla nově určená jen pro předplatitele. Ti by mimo jiné mohli v takovém případě platit za členství právě i prostřednictvím kryptoměny dogecoin.

Další důvod pak podle Gola souvisí i s momentální náladou na trhu.

„Zájem o nákup kryptoměny dogecoin vyletěl během jediného dne na téměř čtyřnásobek, a to hlavně kvůli zprávám, že Musk chce ovládnout společnost Twitter. Vyhledávání spojení „buy dogecoin“ v rámci vyhledávače Google stouplo 25. dubna o téměř 400 procent, jak ukazují data Google Trends,“ řekl k možnému investorskému apetitu kolem kryptoměny dogecoin v dalších měsících expert Yashu Gola.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo