Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí: Je čas investovat do "tuňákových konzerv" a jak přežít kryptozimu?

R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí: Je čas investovat do "tuňákových konzerv" a jak přežít kryptozimu?

Zatímco trh s kryptoměnami zažívá dosti dramatické poklesy hodnoty a odborníci z oboru i investoři si nejsou příliš jisti, kam se bude dále ubírat a kam se teď vyplatí investovat, jeden z významných investorů varuje před krizí, která se odehrává jinde.

Robert Kiyosaki: Bude hůř

Autor knihy o osobních financích "Bohatý táta, chudý táta" Robert Kiyosaki se 13. června na Twitteru podělil o své názory na současnou globální inflační situaci. Mimo jiné varoval před možným nedostatkem potravin a nevýhodami zaměření investic pouze na určité oblasti.

Konkrétně tento finanční guru naznačil, že inflace brzy zesílí, což ovlivní zásobování potravinami, a že by se lidé měli raději zaměřit na investice do "konzerv s tuňákem a pečených fazolí" namísto zlata, stříbra a bitcoinu (BTC). Na Twitteru napsal:

"Nejlepší INVESTICE: Konzervy s tuňákem. Inflace se chystá odstartovat. Nejlepší investice jsou konzervy tuňáka a pečených fazolí. Zlato, stříbro ani bitcoin se nedají jíst. Můžete jíst konzervy tuňáka a pečené fazole. Potraviny jsou nejdůležitější. Dalším problémem je hladomor. Investujte do řešení. Dávejte na sebe pozor."

Katastrofa na obzoru?

Stojí za připomenutí, že Kiyosaki již nějakou dobu varuje před blížící se katastrofou. Kupříkladu v květu se nechal slyšet, že světu hrozí další světová válka. Zároveň ovšem všem doporučil, aby "začali hromadit zlato, stříbro, bitcoiny, potraviny, zbraně a náboje".

'Bohatý táta' také tenkrát vyjádřil přání nakoupit během propadu Bitcoin a zdůraznil, že "pády jsou nejlepší dobou k zbohatnutí". V té době uvedl, že čeká, až Bitcoin klesne na 17 000 USD. Pokud mezitím nezměnil svůj názor, což je vzhledem k jeho poslednímu prohlášení a tweetu celkem dosti možné), je klidně možné, že by se klidně mohl své šance dočkat a na 17 000 USD nakoupit.

Bitcoin pokračuje ve svém medvědím trendu a aktuálně se obchoduje za 23 750 USD, což představuje za poslední týden pokles o zhruba 25 procent.

Jak přežít kryptoměnovou zimu?

Existuje vůbec nějaký návod pro přežití kryptoměnové zimy? Ti, co si již v minulosti těmito pády prošli, se podělili s nováčky o rady, co během medvědího trhu dělat. Nejdůležitější je zachovat si chladnou hlavu.

Jeden z obchodníků na twitteru vystupující pod jménem Krissyos zdůraznil, že důležité je si uchovat myšlenku "na přežití". Podle něj budou kryptoměny v budoucnu "prudce růst", ale zároveň se domnívá, že mnoho současných projektů nutně zkrachuje. Z tohoto důvodu musí být nejvyšší prioritou zjištění vlastní tolerance k riziku (neboli částky, kterou jste ochotni ztratit) a poté využití metody DCA (Dollar Cost Averaging – průměrování nákupní ceny).

Další z obchodníků a spoluzakladatel webu CoinGecko, Bobby Ong, pak říká, že pro dlouholeté držitele Bitcoinu a Etherea nemají několikaleté výkyvy na trhu velký význam. Ong těmto typům obchodníkům doporučil, že v těchto chvílích je nejlepší trávit čas s přáteli, rodinou či sami se sebou.

A na závěr bych chtěl ještě citovat uživatele Kuzkokronk, s jehož slovy se plně ztotožňuji i já (nejde ovšem o žádné finanční doporučení), který na Redditu zdůraznil důležitost nákupu bitcoinu právě v tomto období.

Pokud členové komunity v této době nenakupují BTC, budou toho "za 5 let litovat"

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo