Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Peter Schiff opět kritizuje: většina lidí, co si koupila v roce 2021 bitcoin, je ve ztrátě

Peter Schiff opět kritizuje: většina lidí, co si koupila v roce 2021 bitcoin, je ve ztrátě

Známý milovník zlata (a hlasitý bitcoinový kritik), Peter Schiff, podrobil zisky BTC v minulém roce intenzivnímu zkoumání. Tvrdí, že posledních 9 měsíců bylo pro aktivum neradostných a pozdní investoři museli nést hlavní tíhu trhu.

Radostných prvních pět týdnů

Americký makléř Peter Schiff se na Twitteru pustil do zpochybňování tvrzení, že rok 2021 byl pro bitcoin hvězdný.. Známý kritik tvrdí, že ačkoli aktivum zaznamenalo za poslední rok skok o 60 %, všech zisků bylo jednoduše dosaženo během prvních pěti týdnů roku.

"Bitcoinoví býci poukazují na 50% zisk bitcoinu v roce 2021 jako na další z důkazů, že je to nejlepší aktivum pro nákup Všechny tyto zisky však byly dosaženy během prvních pěti týdnů roku. Bitcoin je nyní níže, než byl v únoru. Naprostá většina lidí, kteří si koupili bitcoin v roce 2021, je ve ztrátě!"

Na začátku roku 2021 se cena bitcoinu se pohybovala kolem 30 000 USD a všechno vypadalo růžově. Pak ovšem přišla rána v důsledku všem dobře známých faktorů (pandemie koronaviru). Příliv retailových obchodníků vyzbrojených stimulačními fondy a lavina institucionálních obchodníků v čele s masivním nákupem společnosti Tesla poslaly cenu aktiva prudce vzhůru. Do dubna dosáhl bitcoin k radosti investorů nového historického maxima více než 62 tisíc dolarů.

Ve zbytku roku došlo k sérii vzestupů a pádů, které vedly k tomu, že aktivum nakonec zakončilo rok na úrovni kolem 48 000 USD. To vede Schiffa k tvrzení, že investoři, kteří investovali mimo prvních pět týdnů roku, nedokázali zaznamenat obrovské zisky.

Pro úplnost dodávám, že jiné kryptoměny, jako například ethereum a solana, zaznamenaly více než 500% zisky a meme mince také předvedly, že je třeba s nimi stále počítat

Zatímco bitcoin klesá, zlato se propadá

Jak se dalo celkem s úspěchem čekat, Schiffovy komentáře se u bitcoinové komunity nesetkaly s pochopením. Reagovali logicky tím, že se zaměřili na výkonnost zlata od začátku desetiletí, a to především na základě toho, že Schiff otevřeně doporučuje, aby si investoři vybrali zlato místo bitcoinu.

Jeden z nich na Twitteru trefně reagoval:

"Peter Schiff je takový troll, zlato v roce 2021 ztratilo 6,5 procenta. Pokud vynecháme prvních pět týdnů, je v mínusu jen 1,2 %. Páni, takový úžasný úspěch pro ultimátní zajištění proti inflaci v roce s nejvyšší inflací za téměř 4 desetiletí."

Další uživatel poukázal na skutečnost, že velké množství osob, které investovaly do zlata, "jen zíralo, jak tento žlutý kov nedokáže ani udržet krok s inflací."

I když na kryptoměnovém trhu panuje celkem klid v očekávání většího pohybu, na sociálních sítích se válčí a Peter Schiff si opět nenechal ujít příležitost kopnout si do bitcoinu. Jak ale vidno, zlato je na tom ještě mnohem hůř. Uvidíme, jak si obě aktiva povedou tento rok, osobně bych si tipnul, že i ten letošní bude pro bitcoin velmi úspěšný.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo