Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Obavy z vyplacení obětí hacku Mt. Gox jako důvod posledního BTC dumpu?

Obavy z vyplacení obětí hacku Mt. Gox jako důvod posledního BTC dumpu?

Objevují se spekulace, že za posledním poklesem ceny bitcoinu (BTC) je obava z vyplacení obětí hacku kryptoměnové burzy Mt. Gox. Pravdou je, že ke splácení bude docházet v několika splátkách, ale zatím neexistuje žádný časový plán, kdy bude tento program skutečně zahájen.

Eric Wall, věřitel Mt. Gox, potvrdil, že nové zprávy, které na internetu kolují o tom, že 137 000 BTC zaslaných věřitelům budou brzy vrženo na trh, kde by mohly způsobit masivní pád ceny, jsou nepravdivé. V nedávném vlákně na Twitteru Wall uvedl, že systém vyplácení nebyl dosud spuštěn.

Tento bývalý CIO kryptoinvestiční společnosti Arcane Assets se sídlem v Oslu uvedl, že k výplatám bude docházet postupně v průběhu několika měsíců, namísto toho, aby byly tisíce BTC vyplaceny najednou. To by samozřejmě mohlo mít negativní vliv na cenu BTC.

Žádný časový plán vyplácení nebyl potvrzen

Aktuálně neexistují žádné oficiální časové plány, kdy lze splátky očekávat. Podle zveřejněné se očekává, že toto bude uvedeno v nadcházejícím oznámení věřitelům správce.

Očekává se také, že splátky budou probíhat prostřednictvím schválených kryptografických burz, jejichž názvy zatím nebyly zveřejněny. Věřitel také dodal, že pokud by byl trh v době výplaty nepříznivý, raději nakoupí (pokud budou nějaké bitcoiny uvolněny), než aby prodával.

Stojí za zmínku, že Mt.Gox byla největší bitcoinovou burzou, než kvůli hackerům (před téměř deseti lety) přišla o přibližně 850 000 BTC v tehdejší hodnotě cca 500 milionů dolarů. Do dnešního dne se podařilo získat zpět pouze 150 000 ukradených bitcoinů.

Začátkem letošního roku Nobuaki Kobajaši, jmenovaný sanační správce, prozradil, že se připravuje plán na spuštění splátek věřitelům. V dokumentaci z 6. července uvedl jako referenční období pro počáteční splacení finančních prostředků konec srpna.

""Po projednání se soudem a v souladu s Plánem rehabilitace plánuje rehabilitační správce stanovit Pověření. Referenční období omezení bude přibližně od konce srpna tohoto roku do doby, než budou provedeny všechny nebo část splátek provedených jako počáteční splátky"

Kobajaši zároveň v sanačním plánu poznamenal, že věřitelé si mohou vybrat, zda chtějí BTC obdržet v různých měnách včetně dolaru nebo Bitcoin Cash.

FUD na trhu

Nepotvrzené zvěsti o tom, že prostředky Mt. Gox mají být tento měsíc uvolněny věřitelům, ještě umocnily extrémní volatilitu a vedly k dalšímu poklesu ceny BTC. Bitcoin se dokonce opět propadl pod ostře sledovanou úroveň 20 tisíc dolarů, než se mu podařilo tuto psychologickou cenovou hladinu získat zpět.

Mnozí obchodníci, včetně kupříkladu Joshe Ragera, se domnívají, že i kdyby byl celý objem BTC uvolněn najednou, následný prodejní tlak nebude v konečném důsledku tak katastrofický, jak někteří očekávali.

V podobném duchu se vyjádřil také Michaël van de Poppe, redaktor oblíbeného kryptoměnového portálu cointelegraph.com:

"Strach kolem potenciálního uvolnění bitcoinů z Mt. Gox je prostě neopodstatněný – Typické pro krypto"

A i já osobně vnímám aktuální situace kolem Mt. Gox velmi podobně. Jsme na medvědím trhu, kdy negativní zprávy mají mnohem větší dopad, i když se vlastně nic zas tak extra zlého neděje.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo