Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Michael Saylor z MicroStrategy potrzuje "rychle rostoucí" insitucionální přijetí BTC

Michael Saylor z MicroStrategy potrzuje "rychle rostoucí" insitucionální přijetí BTC

Generální ředitel společnosti MicroStrategy Michael Saylor, známý svou důslednou podporou bitcoinu jako jedinečné investiční příležitosti pro společnosti, vystoupil s tvrzením, že pozoruje rostoucí přijetí této hlavní kryptoměny mezi institucionálními investory.

Insitucionální přijetí BTC roste

Pozitivnější přístup k bitcoinu pak projevují zejména makro fondy a hedgeové fondy, neboť si dobře uvědomují jeho strategické výhody ve srovnání s jinými aktivy. Vzácnost BTC a jeho efektivita při plnění funkce uchovatele hodnoty naznačují v dlouhodobém pohledu značný potenciál zhodnocení.

Současná makrofinanční situace v různých částech světa navíc také naznačuje vážné problémy, se kterými se setkáváme v tradičním bankovním a měnovém systému, což usnadňuje soukromým osobám a korporátním firmám přeorientování se na bitcoin. Volatilita měn v Africe, Jižní Americe a také v Turecku představuje hlavní hnací sílu nové vlny přijímání Bitcoinu nejen v rozvojových zemích.

Podle Saylora empirická volatilita indexu S&P a akcií high-tech společností přispívají k rostoucí institucionální pozornosti věnované bitcoinu, který je sice na jedné straně stále velmi volatilní, ale zároveň může nabídnout mnohem vyšší dlouhodobé výnosy. Stávající kombinace potenciálních peněžních zisků a podstupovaných rizik jasně ukazuje značné výhody investování do bitcoinu a dalších kryptoměn.

Generální ředitel MicroStrategy zároveň očekává, že rostoucí zájem o kryptoaktiva se bude v následujících letech i nadále zvyšovat. Hlavním důvodem je rostoucí povědomí o hlavních vlastnostech kryptoaktiv a jejich výhodách pro investory a další zúčastněné strany. Správné pochopení kryptoměnového trhu může rovněž přispět k vývoji účinnějších přístupů k řízení rizik společně s možností spolehlivě předvídat hlavní cenové pohyby a návratnost jejich investic v dlouhodobém horizontu.

Dlouhodobý investiční horizont je nejatraktivnější

S přihlédnutím na stále vysokou volatilitu bitcoinu a dalších kryptoměn je BTC tedy nejvíce atraktivní pro dlouhodobé a strategické investory, kteří si uvědomují jeho potenciál a zároveň investují v delších časových horizontech.

Při zachování ostatních okolností pak vyšší zapojení institucionálních investorů do kryptografického průmyslu pomáhá zmírňovat volatilitu trhu a pomáhá bitcoinu vyhnout se rychlým poklesům ceny během recesí. Kryptoměny se navíc mohou velmi dobře integrovat do tradičních finančních a ekonomických služeb, což také pozitivně ovlivní poptávku po nich.

Společnost MicroStrategy v úterý nakoupila dalších 660 BTC, čímž zvýšila jimi držený počet mincí na více než 125 000 BTC. Na první pohled sice pozitivní zpráva, ale když to porovnáme s nákupy společnosti na konci minulého roku (více než 3 000 mincí během listopadu a prosince), tak musíme férově přiznat, že ten pokles je prostě znatelný. Toho si je ovšem dobře vědom i samotný Saylor, který v nedávném prohlášení uvedl, že firma bude pokračovat v akumulaci BTC i v dalších dnech, týdnech a měsících a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by hodlali v nejbližší době prodat byť i jedinou minci.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo