Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy » Česko je druhým nejlepším obchodníkem s bitcoiny, říká studie

Česko je druhým nejlepším obchodníkem s bitcoiny, říká studie

Česká republika patří mezi nejlepší obchodníky s kryptoměnou Bitcoin na světě. Ukazuje to studie investiční společnosti Invezz, která měřila výnosů obchodů s Bitcoinem na jednoho obyvatele v případě 23 různých států po celém světě. V dílčím hodnocení srovnávajícím výnosy z obchodů s bitcoiny na jednoho obyvatele je Česko první s částkou 61 dolarů, což je v přepočtu téměř 1400 korun.

Studie srovnávala výnosy na obyvatele, výnosy na investora a procento občanů, kteří v zemi do kryptoměn investují. Studie je postavena na tom, že každý stát dostal body za své umístění v každém ze tří ukazatelů a konečné pořadí bylo určeno z průměru těchto tří ukazatelů. Absolutním vítězem tohoto měření se stala Francie.

Studie společnosti Invezz však nepracovala s čínskými a tchajwanskými daty, které není podle této firmy možné označit za stoprocentně spolehlivé.

Z kontinentů je jasně dominantní Evropa, neboť evropské země obsadily šest z prvních sedmi míst. Jedinou výjimkou mezi nimi je Kanada na čtvrtém místě. Průměrný výnos na obchodníka v Evropě činí 453 dolarů, zatímco v Severní Americe jen 240 dolarů. To znamená, že Evropané mají o 89 procent vyšší výnosy než jejich protějšky v USA a Kanadě.

Evropské země také dominují v dílčím ukazateli výnosů na obyvatele, kde jim patří šest nejvyšších příček. Další země však za Českem ve výnosech výrazně zaostávají. V Belgii, které patří druhá příčka, činí 17 USD.

Největší procento kryptoinvestorů má Ukrajina, a to 12,7 procenta. Výnos je tam ale jen 72 dolarů na investora. Největší výnosy si připisují obchodníci ve Švýcarsku, a to 1268 USD. Druhá je Česká republika s částkou 1259 USD na investora. Do kryptoaktiv v obou zemích ale investuje velmi malé procento obyvatel. Ve Švýcarsku je to 1,8 procenta a v České republice 2,2 procenta obyvatel, obě tyto země jsou na dolním konci žebříčku.

Dokáže psát lépe? Ukažte se!

Je psaní vaším koníčkem? Chcete sdílet své zkušenosti a know-how s ostatními čtenáři? Pište si svůj vlastní blog a budujte si jméno v komunitě lidí s podobnými zájmy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít. Nic víc není třeba. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo