Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Bitcoinová síť letos vypořádala transakce v ohromující hodnotě 12 bilionů dolarů

Bitcoinová síť letos vypořádala transakce v ohromující hodnotě 12 bilionů dolarů

Bitcoinová síť v roce 2021 překonává a stanovuje nové rekordy. Od začátku roku do dnešního dne se pomocí ní vypořádaly transakce v hodnotě více než 12 bilionů dolarů. Údaje jako první zveřejnila společnost Coin Metrics a jako jeden z prvních za ně zareagoval generální ředitel společnosti 10T Holdings Dan Tapiero, který tento výkon přivítal jako důkaz hyperbitcoinizace.

Hyperbitcoinizace je termín používaný zastánci bitcoinu k popisu širokého přijetí BTC. Tapiero ji sice ještě nepovažuje za proběhlou, ale je přesvědčen, že k ní postupně dochází, jak bylo dobře vidět v roce 2021.

Hodnota vypořádaných transakcí na BTC síti
Hodnota vypořádaných transakcí na BTC síti

Tento rekord navazuje na předchozí rekord, kdy bitcoinová síť ustanovila nové historické maximum v denně vypořádaných transakcích. Tady se bavíme o sumě 31 miliard USD.

Rok 2021 byl skvělým rokem pro přijetí bitcoinu

Primární kryptoměna v letošním roce zaznamenala výrazný nárůst svého přijetí mezi drobnými investory, institucionálními investory a dokonce i vládami. Podle údajů BuyBitcoinWorldwide mají institucionální investoři včetně soukromých a veřejných společností, ETF a vlády Salvadoru v současné době na svých rozvahách bitcoiny v hodnotě téměř 70 milionů dolarů.

Lídrem zvyšujícího se zájmu je pak společnost MicroStrategy Michaela Saylora, která v současné době vlastní více než 121 000 Bitcoinů v hodnotě přibližně 6 miliard USD. To představuje přibližně 0,5 % z celkové nabídky bitcoinů.

Mezi země, které vlastní Bitcoin, pak patří Bulharsko, Ukrajina, Finsko, Gruzie a zejména Salvador. Tyto země dohromady drží (podle údajů poskytnutých společností BuyBitcoinWorldwide) přibližně 1,2 % BTC – tedy asi 263 000 bitcoinů. Tady je třeba připomenout středoamerickou zemi Salvador, ve které se stal letos bitcoin zákonným platidlem a je (zatím) jedinou zemí, která jej přidává do své měnové rezervy.

Bitcoinu se v letošním roce dostalo také masivního mediálního pokrytí, I když nutno přiznat, že ne všechny zprávy byly pouze pozitivní. Každopádně přispěly nemalou mírou k určitému zviditelnění nejen Bitcoinu, ale kryptoměn obecně. Do budoucna se pak dá očekávat, že Bitcoin bude i nadále růst a dojde k tolik vyhlížené hyperbitcoinizaci.

Zvýšené přijetí stálo za růstem ceny bitcoinu

V roce 2021 dosáhla cena bitcoinu nového historického maxima 68 778 dolarů. V současné době se bitcoin obchoduje za přibližně 46 947 USD, což představuje pokles o 3,78 % za posledních 24 hodin. Podle projekcí několika klíčových analytiků se ovšem i nadále očekává, že cena bitcoinu dosáhne monumentálních čísel, neboť poptávka po něm se zvýší i díky jeho fixní nabídce 21 milionů mincí.

Navíc nezapomínejme, že bitcoin se stal vůbec nejúspěšnějším a nejrychlejším aktivem, kterému se za pouhých 12 let od svého vzniku podařilo dosáhnout tržní kapitalizace více než 1 bilion dolarů. Budoucnost je před námi a já osobně věřím (neberte to ovšem jako finanční radu), že i přes "mírná zaškobrtnutí" půjde bitcoin stále vzhůru a šestimístná cenovka za jednu minci se stane realitou.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo