Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 29. 9. 2023 – Jaký bude konec čtvrtletí?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se dívali na odmítnutí Bitcoinu (BTC) z rezistence 27 300 USD a očekávali jsme návrat k cenám 26 000 USD, kde byl nejdůležitější support.

Pohyb proběhl velmi přesně a od supportu přišel opět silný odraz a nyní Bitcoin podruhé testuje zmiňovanou rezistenci. Dokud jsme pod 27 300 USD, je stále brzo očekávat bullish scénáře, ale pokud nad rezistencí uzavřeme denní svíci, budu očekávat velmi rychlou pumpu až k 29 000 USD.

Důležité úrovně Bitcoinu 
Důležité úrovně Bitcoinu

Perspektiva měsíčního grafu

Za pár dní nám uzavírá nejen další týdenní svíce, ale i měsíc a kvartál. V tomto období je důležité zaměřit se na perspektivu, kterou nám tyto dlouhé časové rámce dávají. Myslím si, že ze všeho nejdůležitější je měsíční graf Bitcoinu, který stále ukazuje prolomenou strukturu směrem dolů a pravděpodobně směřující cenu na 24 až 23 tisíc USD.

Na aktuální rezistenci nebo i na následující rezistenci na 29 tisících USD je tedy třeba dávat extrémní pozor na bearish price-action.

Dlouhodobý graf Bitcoinu 
Dlouhodobý graf Bitcoinu

Další tlaky na trh

V posledních 3 měsících 2023 očekáváme několik důležitých událostí.

  • Odprodej zbytku BTC, které USA drží ze Silk Road. Toto je signifikantní prodejní tlak, který pravděpodobně přijde na trh v dalších 3 tranších.
  • Potenciální schválení Bitcoin spot ETF tomuto dává protiváhu, vzhledem k tomu, že by vytvořilo naopak důležité nákupní tlaky na cenu BTC. Prozatím byly veškeré žádosti odložené a schválení je pravděpodobné až koncem roku nebo během ledna 2024.
  • Ethereum futures ETF už je prakticky schválené a očekává se začátek obchodování v úterý 3. října 2023. Ačkoliv samotné ETF nejspíš žádný důležitý nákupní ani prodejní tlak nepřinese, je to důležitý dílek do dlouhodobé skládačky už jen v tom, že tímto krokem SEC potvrdí, že si nadále nemyslí, že ETH spadá mezi neregistrované cenné papíry.

Závěr

Ačkoli na trhu nyní panuje optimistická nálada z menšího růstu + očekávaných schválení Futures ETF Etherea, tak je rozumné zůstat racionální a dívat se na technický obrázek, který vybízí k opatrnosti.

Překonání úrovní kolem 29 až 30 tisíců USD by otevřelo cestu nahoru, ale prozatím očekáváme další konsolidaci.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.