Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 21. 7. 2023 – Stále na cestě k 35 tisícům USD?

Publikováno

Ahoj tradeři, Bitcoin (BTC) se nám v posledních týdnech pohybuje stále v podobném rangi, tak se pojďme podívat na kompletní HTF situaci, ať si tyto pohyby dáme do kontextu.

Měsíční graf BTC

Z hlediska měsíčních svící má Bitcoin našlápnuto už mnoho měsíců na otestování 35 tisíců USD, což setrvává jako nejdůležitější rezistence grafu. Z pohledu supportů tady máme celou zónu mezi 29 200 a 27 200 USD jako oblast, kterou cena musí udržet.

Střednědobý bullish bias tedy zůstává, se dvěma jasnými invalidacemi:

  • měsíční svíce nesmí uzavřít pod cenou 27 200 USD,
  • cena nesmí jít pod hladinu 24 750 USD.
Měsíční graf Bitcoinu 
Měsíční graf Bitcoinu

Týdenní graf BTC

Týdenní graf nám říká velmi podobnou věc. Během června Bitcoin otestoval vrchol předchozího range, velmi impulzně se odrazil, což značí přechod z korekce zpět do uptrendu. Případné otestování supportů 29 200 a 28 000 až 27 200 USD by tedy mělo být nákupní, a to se stejnou invalidací jako měsíční graf.

Scénáře na týdenním grafu 
Scénáře na týdenním grafu Bitcoinu

Denní graf BTC

Denní svíce jsou teď zajímavé, protože zde vidíme nejlépe lokální strukturu. Bitcoin už od 23. 6. stagnuje mezi 29 500 a 31 500 USD a tvoří zde range. Minulý týden jsme viděli odchylku nahoru z tohoto range a poté návrat zpět dolů pod 30 tisíc USD.

Můj základní scénář prozatím je, že bychom potenciálně mohli vidět odchylku na druhou stranu (k supportu 29 200 USD) a pokud BTC poté dokáže breaknout zpět do range, bude to jasný signál k pokračování bullish trendu.

Obchodní potenciál denního grafu 
Obchodní potenciál denního grafu Bitcoinu

Závěr

Bitcoin dle struktury grafu nadále směřuje k cenovce 35 000 USD, ale je pravděpodobné, že do té doby uvidíme ještě nějakou rozsáhlejší korekci. Optimálně k cenám lehce nad 29 000 USD, ale ve hře je i support kolem 28 000 USD.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.