Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple vs. Nvidia: Která z těchto akcií je aktuálně lepší investicí?

Přinese Apple Inteligence očekávané oživení prodejů hardwaru? Požene obecná umělá inteligence poptávku po produktech Nvidie ještě výš? Do které z těchto dvou akcií se nyní vyplatí více investovat?

Apple vs. Nvidia: Která z těchto akcií je aktuálně lepší investicí?
Zdroj: Midjourney.com

Uvedení iPhonu na trh bylo přelomovou událostí, která změnila technologické prostředí a razantně zvýšila cenu akcií Applu.

Podobně monumentální význam měl pro Nvidii start ChatGPT, který vyvolal nebývalou poptávku po jejích grafických procesorech (GPU) pro aplikace generativní umělé inteligence (AI).

Takové transformační příležitosti jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout více než jednou za život společnosti. Dnes se zdá, že jak Apple, tak Nvidia jsou připraveny využít nové příležitosti, které se objevují jednou za generaci.

Otázkou je, který z těchto technologických gigantů je nyní pro investory lepší volbou.

Nová vlna zájmu o Apple

Nové funkce umělé inteligence od Applu, označované jako Apple Intelligence, by mohly znamenat významný zlom.

Na rozdíl od tradiční umělé inteligence, která funguje v cloudu, Apple Intelligence běží lokálně na jeho zařízeních, což je koncept známý jako edge AI.

TIP

Edge AI nabízí několik výhod, včetně většího soukromí, nižší latence a vyššího výkonu.

Díky lokálnímu zpracování dat může Apple nabídnout rychlejší a bezpečnější funkce AI, čímž se jeho zařízení stanou ještě atraktivnějšími.

Tato inovace by mohla vést k obrovské tržní příležitosti, přičemž někteří analytici předpovídají supercyklus upgradů iPhonů, jak budou spotřebitelé chtít co nejdříve vyzkoušet nové funkce umělé inteligence na zařízeních Apple.

Růst tržeb by měl zajistit i akciím cestu vzhůru.

Aktuální vývoj cen akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nová příležitost společnosti Nvidia

Nová příležitost Nvidie je rozšířením jejího současného úspěchu v oblasti umělé inteligence.

Společnost stojí v čele vývoje grafických procesorů, které pohánějí aplikace umělé inteligence, a jejich další vlna růstu by mohla přinést pokrok směrem k obecné umělé inteligenci (AGI).

Info

AGI označuje systémy umělé inteligence, které jsou schopny v široké škále úloh dosahovat inteligence na úrovni člověka, nebo ji dokonce převyšovat.

S rozvojem schopností AI se bude zvyšovat poptávka po výkonnějších čipech a očekává se, že GPU Nvidie zůstanou zlatým průmyslovým standardem.

Rychlé tempo inovací společnosti by mohlo předstihnout konkurenci a zajistit, že Nvidia bude i nadále dominovat trhu s čipy pro umělou inteligenci. To by vedlo k výraznému růstu tržeb a zisku, což by dále zvýšilo cenu jejích akcií.

Aktuální vývoj cen akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Možné scénáře budoucího vývoje

Abychom pochopili potenciální dopad těchto příležitostí v oblasti AI, zvažme dva scénáře: jeden optimistický a druhý pesimistický.

Optimistický scénář

Zákazníci Applu dychtivě upgradují své iPhony a iPady, aby mohli využívat nové AI funkce. Společnost bude neustále přidávat nové funkce, čímž přiláká uživatele konkurenčních značek a dosáhne výrazného růstu.

Ekosystém iPhonů se stane ještě hodnotnějším a Apple zažije obnovení dvouciferného růstu.

Pro Nvidii optimistický scénář předpokládá, že bude uvádět na trh stále výkonnější čipy tempem, kterému se konkurence nemůže vyrovnat. S rozvojem technologií umělé inteligence bude po grafických procesorech Nvidia ještě vyšší poptávka, což povede k růstu tržeb, zisků a cen akcií do nových výšin.

Pesimistický scénář

Apple Inteligence může být vnímána jen jako výstřelek. Počáteční zájem by mohl vést k mírnému nárůstu upgradů iPhonů, ale nadšení by nemuselo vydržet. Růst Applu by pak stagnoval a jeho akcie by se mohly potýkat s problémy, protože by společnost ztratila svůj inovační náskok.

Pro Nvidii předpokládá pesimistický scénář, že AGI bude mnohem obtížnější dosáhnout, než se předpokládalo.

Velké jazykové modely (LLM) by mohly narazit na strop výkonnosti, což by snížilo poptávku po čipech s umělou inteligencí.

Konkurenti a velcí poskytovatelé cloudových služeb by navíc mohli vyvinout vlastní, nákladově efektivnější čipy, což by snížilo podíl Nvidie na trhu a způsobilo pokles ceny jejích akcií.

Která investice dává lepší šanci

Nvidia byla v posledních letech výkonnější a v roce 2024 bude pravděpodobně i nadále vést. Apple by však mohl nabídnout větší zisky do budoucna.

Pesimistický scénář pro společnost Nvidia se zdá být pravděpodobnější vzhledem k problémům při dosahování AGI a rostoucí konkurenci na trhu s čipy s umělou inteligencí.

Naopak u Applu se zdá být pravděpodobnější scénář optimistický. Navíc platí, že ačkoli je ocenění Applu vysoké, nemá v ceně započítaný tak vysoký předpokládaný růst jako Nvidia.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.