Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza: Akcie Tesla připisují díky superpočítači, firma získá 600 miliard USD. Bude to ale stačit?

Publikováno
Analýza: Akcie Tesla připisují díky superpočítači, firma získá 600 miliard USD. Bude to ale stačit?
Zdroj: depositphotos.com

Investoři by se měli brzy připravit na záplavu fundamentálních zpráv, ohledně dalších pokroků v umělé inteligenci. Možná tento trend právě odstartovala společnost Tesla, o které Morgan Stanley tvrdí, že její super počítač může v brzké době společnosti vydělat neuvěřitelných 600 miliard dolarů. Jaký zlom přináší AI do automobilového průmyslu a jak na tuto novinku reagují akcie Tesly? To si povíme v tomto článku.

Superpočítač DOJO

Výrobu tohoto superpočítače zahájila Tesla v polovině letošního roku a jedná se o systém, který je zaměřený na zpracování videí z automobilů, což má v budoucnu posloužit jako základ jejich autonomního řízení.

Po oznámení predikce budoucí tržní kapitalizace Tesly bankou Morgan Stanley, akcie Tesly vzrostly o 6 %, čemuž pomohl i technický odraz od supportní zóny na hodnotě 215 USD. Projekt superpočítače DOJO zahájila automobilka v červenci a do konce letošního roku plánuje utratit 1 miliardu dolarů na jeho vývoj.

Podle Morgan Stanley by tato technologie nejenže otevřela nové dveře do éry autonomního řízení vozidel, ale mohlo by to pomoci v dalších mnoha oborech. Morgan Stanley vidí potenciál především v technologii, která sama dokáže provádět rozhodnutí na základě vizuálních podnětů. Možnosti této technologie se jistě promítly v odhadech růstu tržní kapitalizace pro společnost Tesla o již zmíněných 600 miliard dolarů.

Díky spuštění tohoto projektu Morgan Stanley také zvýšil své roční cenové cíle pro akcie Tesla o 60 % na hodnotu 400 USD. Projekt DOJO by měl do roku 2040 tvořit hlavní zdroj příjmů a to s podílem 60 %. Příjmy by měly vznikat na základě prodeje licenčních práv k používání tohoto systému.

Kliknutím přejdete do aplikace Discord, kde naleznete celý článek zdarma.

Přijďte na náš Discord, kde můžete shlédnout celou multi timeframe analýzu akcií ZDARMA. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

Multi timeframe analýza

Denní časový rámec

Akcie Tesla na denním časovém rámci vytvářejí poměrně velké množství neuzavřených nákupních a prodejních gapů, což jsou mezery, které vznikají v rozdílu mezi zavírací cenou a otevírací cenou na burze. Jak můžeme pozorovat na obrázku níže, trh má tendenci tyto gapy následně vyplňovat. Do jednoho gapu se akcie Tesla díky pozitivnímu fundamentu nyní řítí a jeho vyplnění by mohlo zároveň korelovat s testem swingového high.

Denní akciový graf společnosti Tesla
Denní akciový graf společnosti Tesla

Týdenní časový rámec

Z týdenního časového rámce se akcie Tesla obchodují v technické formaci diamant. Trh je ohraničen z horní části klesající trendovou čarou a ze spodní části rostoucí trendovou čarou. Obvykle je tato formace trhem proražena na jednu ze stran. Vzhledem k přívalu pozitivních fundamentálních zpráv může trh prorazit hodnotu klesající trendové čáry a zároveň blízkého cenového vrcholu na hodnotě 300 USD. Pokud by se měly vyplnit predikce Morgan Stanley, měly by akcie v následujících 12 měsících atakovat své historické maximum na hodnotě 414 USD za akcii.

Týdenní akciový graf společnosti Tesla
Týdenní akciový graf společnosti Tesla

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎