Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Victoria’s Secret se hroutí – může návrat do minulosti a nostalgie zachránit situaci?

Od roku 2020 se Victoria's Secret snaží změnit svůj obraz, ale neúspěšně. Nyní, po odchodu první generální ředitelky a propadu akcií, zkouší starou taktiku – návrat slavné módní přehlídky.

Publikováno
Akcie Victoria’s Secret se hroutí – může návrat do minulosti a nostalgie zachránit situaci?
Zdroj: depositphotos.com

Victoria’s Secret má malé špinavé tajemství – založil ji muž pro muže. Od roku 2020 se společnost snažila zbavit své sexistické a nedotknutelné pověsti – a její snahy o přerod v ženskou, feministickou a inkluzivní značku byly neúspěšné, což vedlo k odchodu první generální ředitelky.

Od roku 2021, kdy se společnost oddělila od L Brands, klesly její akcie téměř o 50 % – a nyní společnost doufá, že trocha nostalgie pomůže situaci zvrátit.

Vývoj ceny akcií Victoria’s Secret za posledních 12 měsíců

Victoria’s Secret před šesti lety zrušila svou slavnou módní přehlídku kvůli kritice značky a jejích slavných supermodelek Angel. Krátce poté začaly tržby společnosti klesat – nyní je na cestě ke čtvrtému ročnímu poklesu v řadě. A aby to napravila, oznámila na podzim návrat módní přehlídky.

  • Loni vedení Victoria’s Secret prohlásilo, že přestalo upřednostňovat “vkusnost” před “sexy”, což signalizuje odklon od nedávného zaměření na posílení postavení žen a návrat k tradičně mužskému publiku.
  • Stalo se tak poté, co akcie společnosti zažily v březnu svůj nejhorší den v historii, kdy se propadly o 26 % kvůli neuspokojivým svátečním prodejům.

Může půvab zlepšit hospodářský výsledek?

Andílci Victoria’s Secret byli možná před lety novinkou, ale dnes čelí silné konkurenci. Téměř každý významný konkurent zahájil vlastní přehlídku, často s modernějším a progresivnějším přístupem.

To vyvolává klíčovou otázku pro investory: mohou Andílci skutečně pomoci Victoria’s Secret udržet si první místo na trhu se spodním prádlem?

  • Společnosti American Eagle, Aerie a Urban Outfitters úspěšně sebraly společnosti Victoria’s Secret podíl na trhu tím, že oslovily ženy, aniž by byly otevřeně politické.
  • Další rychle rostoucí značky dokonce testují akciový trh: Rihannina Savage X Fenty se chystá na IPO (vstup na burzu), zatímco gigant v oblasti tvarovacího oblečení SPANX prodal svůj většinový podíl společnosti Blackstone.

Ohromí na molu, nebo propadnou?

Zástupce Victoria’s Secret tvrdí, že nová přehlídka bude inkluzivnější než v minulosti, bude režírovaná ženami a navržená tak, aby oslovila širší publikum.

Ale vzhledem k tomu, že prodeje spodního prádla v celém odvětví klesají již čtyři čtvrtletí po sobě, není jasné, zda skeptické zákaznice budou mít zájem o to, co Victoria’s Secret nabízí.

Uvažujete o investování do akcií Victoria’s Secret? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.