Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie veřejně obchodovaných sportovních týmů. Od fotbalových gigantů po zámořské ikony

Publikováno
Akcie veřejně obchodovaných sportovních týmů. Od fotbalových gigantů po zámořské ikony
Zdroj: Midjourney.com

Už neplatí, že na sportu mohou vydělávat jen kluby, hráči a sázkové kanceláře. Díky těm sportovním týmům, které jsou veřejně obchodované na burze, si kousek ze zisku můžete uloupnout i vy. Napříč sportovními odvětvími najdete několik příkladů veřejně obchodovaných týmů. Od gigantů anglického, německého nebo italského fotbalu po ikonické hokejové, basketbalové nebo baseballové kluby v zámoří. Podívejte se, do akcií kterých světově známých celků můžete investovat.

K mání jsou akcie Juventusu nebo Dortmundu, burzou ale hýbe příběh Manchesteru United

K nejpopulárnější hře planety se logicky váže také největší pozornost a s ní spojené obrovské peníze. Investovat přitom můžete do akcií těch největších značek evropského fotbalu. Veřejně obchodované jsou na burze týmy, které ve svých zemích platí za lídry. Z Itálie je to Juventus (2,22€ za akcii), z Německa pak Borussia Dortmund (3,5€ za akcii).

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JUVE Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na burze najdeme ale i nizozemský Ajax, portugalskou Benficu nebo slavný Celtic ze Skotska.

Největším fotbalovým obrem na akciovém trhu je každopádně Manchester United. Ten na newyorskou burzu přivedli jeho současní vlastníci z rodiny Glazerů. Psal se rok 2012, tedy rok po zatím posledním finále Ligy mistrů v podání Red Devils. Cena za jednu akcii byla tehdy 14 dolarů. Na podobných hodnotách se pohybovala ještě v listopadu loňského roku. Pak ovšem americká rodina oznámila, že zkoumá strategické alternativy ohledně prodeje klubu nebo přivedení nových investorů. Cena akcií následně vyletěla vzhůru, nejvýše na hodnotu 27,34 dolaru. Aktuálně je cena akcií Manchester United $17,17.

Manchester United se může stát jedním z nejdražších sportovních klubů historie

Od prohlášení rodiny Glazerů ovšem uplynulo více než půl roku a dokončení prodeje klubu je stále v nedohlednu. To se podepsalo i na ceně akcií, která se momentálně drží okolo hranice 22 dolarů. Případný prodej Manchesteru United je celosvětově sledovaný. A to nejen kvůli velikosti celého klubu. Pokud totiž skutečně k prodeji dojde, tak to bude jedna z nejdražších transakcí v historii sportu. Vůbec nejvyšší cenovku zatím měl tým Washington Commanders. Toto mužstvo amerického fotbalu se v roce 2023 prodalo za 6,1 miliardy dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MANU Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podobné cifry padaly i při prodeji United. Fanoušci anglického velkoklubu by nejraději americké vlastníky vyhnali už před lety, stále ale není jasno, jak to celé dopadne. Nejvážnějšími zájemci mají být katarský šejk Jassim a Sir Jim Ratcliffe. Druhý jmenovaný není ve světě sportu žádným nováčkem. Vlastní fotbalové kluby Nice a Lausanne, v cyklistice pak Team INEOS (dříve Team Sky). Ratcliffe je se svou společností INEOS zároveň partnerem stáje Mercedes ve Formuli 1.

Na burze najdete také newyorské ikony Rangers a Knicks

Doteď jsme se věnovali převážně Evropě a fotbalu. Nyní si odskočíme za oceán, kde si můžete koupit akcie těch největších amerických a kanadských sportovních brandů. Akcie několika klubů najednou můžete vlastnit při koupi akcií společnosti Madison Square Garden Sports. Pod tuto společnost spadají hokejoví New York Rangers nebo basketbaloví New York Knicks, kteří letos poprvé od roku 2013 vyhráli sérii v play-off. Za jednu akcii zaplatíte 212,75 dolaru.

Více sportovních klubů spadajících pod jednu společnost najdeme i v sousední Kanadě. Můžete si koupit třeba akcie Roger Communications. Tento název vám na první pohled žádný sport nepřipomene, jde ale o společnost, která spoluvlastní sportovní kluby v Torontu. A to hokejové Maple Leafs, basketbalové Raptors nebo baseballové Blue Jays.

Ať už si tedy vyberete jakýkoliv ze světových sportů, tak na burze pravděpodobně najdete některého z jeho slavných zástupců.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.