Meta Trader 4

Protože občas zaslechnu, že vám v MT4 nejde najít určitý symbol, rozhodl jsem se sepsat a zveřejnit tabulku symbolů, které v MT4 můžete najít. Nebudu vypisovat známé páry a všechny jejich kombinace. Pro měnové páry vypíšu jen zkratky základních měn, např. USD a EUR. Když jsou pak dvě hned u sebe, je to poměr, kolik je potřeba té druhé zaplatit za tu první, např. EUR/USD kurz je 1.269 a to znamená že jedno euro má hodnotu 1.269 dolarů.

Seznam měnových zkratek

GBP Britská libra
EUR Euro
JPY Japonský yen
CHF Švýcarský frank
USD Americký dolar
CAD Kanadský dolar
NZD Novozélandský dolar
AUD Australský dolar
CZK Česká koruna
RUB Ruský rubl

Seznam komodit

XAUUSD Zlato
XPDUSD Palladium
XPTUSD Platina
XAGUSD Stříbro
Copper Měď
USOIL Ropa
NGAS Plyn

Kryptoměny

Poslední dobou se začínají ve velkém obchodovat aktiva, která se nazývají Kryptoměny. Myslím si, že není nutné si kryptoměny představovat, protože poslední dobou o nich slyšíme a čteme opravdu všude. Pokud Vás ale zajímají více do hloubky, určitě si o nich něco na našem webu přečtěte.

Každá kryptoměna má, stejně jako ostatní měny, také svoji zkratku. Níže uvádíme seznam těch nejznámějších. Pokud si rozkliknete jméno dané kryptoměny, můžete si zobrazit více info o ní. Všechny kryptoměny se dají obchodovat vůči dolaru, euru či korunám, ale velice často se také obchodují vůči hlavní a průkopnické měně – Bitcoinu.

BTC Bitcoin
LTC Litecoin
ETH Ethereum
ETC Ethereum Classic
XRP Ripple
MIOTA IOTA
DASH Dash

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.