Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zákaz prodeje zrušen! Apple Watch Series 9 a Ultra 2 jsou zpět v obchodech

Apple po rozhodnutí soudu opět prodává své nejnovější modely chytrých hodinek. Patentový spor však stále není u konce.

Publikováno
Zákaz prodeje zrušen! Apple Watch Series 9 a Ultra 2 jsou zpět v obchodech
Zdroj: depositphotos.com

Apple úspěšně znovu uvedl do svých maloobchodních prodejen v USA své nejnovější modely chytrých hodinek Apple Watch Series 9 a Ultra 2. Stalo se tak po kladném rozhodnutí soudu, který dočasně zrušil zákaz prodeje uložený kvůli patentovému sporu.

Tyto modely jsou součástí významného segmentu, který se podílí na podnikání společnosti Apple v hodnotě 17 miliard dolarů.

Spor o porušení patentu, který původně vedl k zákazu prodeje těchto výrobků, vyvolal výrobce zdravotnických přístrojů Masimo Corporation. Zákaz vydala Americká komise pro mezinárodní obchod (ITC), ale Apple si u odvolacího soudu ve Washingtonu zajistil předběžné pozastavení rozhodnutí – i když zároveň usiloval (zatím neúspěšně) o jeho úplné zrušení. Akcie Apple na toto rozhodnutí reagovaly mírným růstem o přibližně 1,5 %.

Vývoj ceny akcií Apple za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mluvčí společnosti Apple vyjádřila úlevu a odhodlání společnosti a zdůraznila úsilí vynaložené na vývoj zdravotních, wellness a bezpečnostních funkcí hodinek Apple Watch.

Rozhodnutí soudu pozastavit zákaz prodeje do doby, než se Apple plně odvolá, technologická společnost, známá svými inovativními příspěvky, přirozeně uvítala.

Modely hodinek Apple Watch byly staženy z prodeje poté, co ITC zjistila, že Apple porušil patenty společnosti Masimo týkající se technologie měření nasycení krve kyslíkem.

Očekávání a důsledky rozhodnutí soudu

Díky odkladu odvolacího soudu mohou spotřebitelé opět zakoupit tyto modely hodinek Apple Watch ve vybraných maloobchodních prodejnách a brzy se očekává jejich širší dostupnost.

Toto rozhodnutí zmírnilo obavy nadšenců a investorů společnosti Apple. Výraznější dopad však mělo na akcie výrobce zdravotnických přístrojů, když se projevilo poklesem akcií Masimo o více než 7 % ze 122 na 113 dolarů.

Vývoj ceny akcií Masimo za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Masimo Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

ITC se postavila proti předběžnému pozastavení jejího nařízení s argumentem, že Applu nehrozí během odvolání “nenapravitelná újma”, protože prodej některých modelů hodinek Apple Watch bez sporné funkce pokračuje.

Rozhodnutí odvolacího soudu však naznačuje opodstatněnost tvrzení společnosti Apple, že rozhodnutí ITC bylo nesprávné.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

 

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.