Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Soudce rozhodl ve prospěch Applu! Co to znamená pro trh s aplikacemi?

Apple vyhrál soudní spor se společností AliveCor kvůli údajnému monopolu na americkém trhu zdravotních aplikací, ale bitva ještě zdaleka neskončila.

Publikováno
Soudce rozhodl ve prospěch Applu! Co to znamená pro trh s aplikacemi?
Zdroj: depositphotos.com

Federální soudce v kalifornském Oaklandu rozhodl ve prospěch společnosti Apple a zamítl žalobu, která ji obviňovala z monopolizace amerického trhu s aplikacemi pro monitorování srdečního tepu v hodinkách Apple Watch.

V žalobě společnost AliveCor, začínající podnik ze Silicon Valley, tvrdila, že se Apple dopouští protisoutěžního chování a porušuje federální antimonopolní zákony a kalifornské zákony o nekalé soutěži.

Případ, oficiálně známý jako AliveCor vs Apple, přitáhl značnou pozornost vzhledem k potenciálnímu dopadu rozhodnutí na konkurenční prostředí pro aplikace související se zdravím v nositelných zařízeních.

Co Apple údajně porušil

AliveCor, známá aplikacemi a zařízeními souvisejícími se zdravím srdce, včetně náramku KardiaBand pro záznam elektrokardiogramu (EKG), tvrdila, že Apple původně naznačil spolupráci na technologii monitorování srdce, ale poté údajně okopíroval její nápady a snažil se ovládnout trh.

Firma rovněž uvedla, že aktualizace algoritmu měření srdečního tepu na hodinkách společnosti Apple byla navržena tak, aby bránila aplikacím třetích stran v identifikaci nepravidelného srdečního tepu a potlačila tak konkurenci.

Navzdory těmto tvrzením americký soudce Jeffrey White případ zamítl, přičemž odůvodnění bylo dočasně zapečetěno z důvodu zachování důvěrnosti.

Akcie Apple, které od začátku roku čelily už mnoha výzvám zatím výrazně nezareagovaly.

Vývoj cen akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Společnost AliveCor vyjádřila hluboké zklamání a oznámila, že se hodlá proti zamítnutí odvolat, přičemž trvá na tom, že jednání Applu je v rozporu s pravidly hospodářské soutěže a poškozuje její podnikání.

Apple se zatím brání s úspěchem

Apple se sídlem v kalifornském Cupertinu popírá jakékoli pochybení a zdůrazňuje, že žaloba zpochybňuje jeho schopnost inovovat a vylepšovat hodinky Apple Watch ve prospěch spotřebitelů a vývojářů.

Zatímco antimonopolní žaloba a žaloba pro nekalou soutěž byly zamítnuty, společnost AliveCor stále uplatňuje samostatné nároky na porušení patentů, což by mohlo mít důsledky pro obě společnosti a širší trh s technologickými aplikacemi souvisejícími se zdravím.

Kvůli patentovým sporům byly před koncem minulého roku staženy z prodeje hodinky Apple Watch Series 9 a Ultra 2. Oba modely jsou ale od samotného přelomu roku zase v prodeji, jak jsme již informovali.

Tato právní bitva podtrhuje složitý vztah mezi inovacemi, hospodářskou soutěží a právy duševního vlastnictví v technologickém průmyslu, zejména v rychle rostoucím odvětví zdraví a wellness.

Vzhledem k tomu, že společnosti pokračují ve vývoji pokročilých technologií pro monitorování zdraví a integrují je do spotřebitelských zařízení, jako jsou chytré hodinky, kontrola konkurenčních praktik a dominantního postavení na trhu pravděpodobně zesílí.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎