Finex.cz logo
Menu
Finex » NFT » Solana NFT boří další metu, nejvzácnější NFT opička z kolekce Monkey Business byla prodána za $ 2,1 milionu!

Solana NFT boří další metu, nejvzácnější NFT opička z kolekce Monkey Business byla prodána za $ 2,1 milionu!

Solana NFT boří další metu, nejvzácnější NFT opička z kolekce Monkey Business byla prodána za $ 2,1 milionu!
Zdroj: TyN Magazine.com

Tato zpráva přichází pouhý měsíc po prodeji vůbec prvního NFT na blockchainu Solany, který se uskutečnil na začátku září 2021. Tento non-fungible token z kolekce Monkey Business s číslem #1355 byl vydražen v přepočtu na české koruny za 45,7 milionů.

K dnešnímu dni je však stále nejdražším uměleckým dílem NFT na světě Beeple’s Everydays. Prvních 5 000 dní – koláž skládající se z 5 000 obrázků o rozměrech 21 069 x 21 069 pixelů a zakoupených v Christie's za více než 69,3 mil. dolarů singapurským programátorem.

Kolekce Monkey Business na Solaně

Zdá se, že sbírka Solana Monkey Business je velmi žádaná omezená nabídka se střetává s velkou poptávkou. Sbírka obsahuje pouhých 5 000 unikátních a náhodně generovaných pixelovaných opiček vytvořených a uložených na blockchainu sítě Solana.

Tyto opice jsou zdaleka nejcennějším typem NFT, který se právě teď má dražit na Solanalysis, s průměrnou hodnotou denního prodeje pohybující se okolo 422 SOL, což je při momentální ceně kryptoměny přibližně 71 000 USD, tedy asi 1,5 mil. Kč.

Vývoj ceny kryptoměny SOL za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Tyto částky výrazně převyšují druhou kolekci NFT s názvem „Thugbirds“, jejíž kousky za posledních 24 hodin stály v průměru asi 138 SOL. Nicméně nabídka je nižší než u předešlé kolekce, byla stanovena na 3333.

Solana NFT boří další metu, Monkey NFT bylo prodáno za $2M
Pár NFT z kolekce Solana Monkey Business
Zdroj: twitter.com/solanambs

Kousek #1355

Právě toto NFT by mělo být nejvzácnější ve sbírce. Je doplněné kostrou, která se nechází pouze u 2,42 % opiček, oranžovou bundou s raritou 1 % a vůbec nejcennější korunkou s drahokamy, která se nachází pouze u tohoto kusu.

Solana NFT boří další metu, Monkey NFT bylo prodáno za $2,1M
NFT #1355 z kolekce Monkey Business
Zdroj: Howrare.is

Jak se NFT opiček kupují?

Pokud vás zajímá, jak k takovému nákupu NFT dochází, vězte, že se nejedná o nic složitého. V první řadě je ale vhodné upozornit, že pokud si chcete pořídit NFT z této kolekce, nejlevnější se v tuto chvíli pohybuje okolo 26 000 USD, tedy asi půl milionu korun. To představuje poněkud dražší vstupní pozici pro nováčky v tomto odvětví.

Protože je projekt SMB NFT fungující na blockchainu Solany, je k interakci se sítí zapotřebí podporovaná peněženka. Podle webu SMB NFT trh podporuje následující peněženky – Phantom, Solare, Sollet, Slope, Solong a MathWallet.

Jakmile si příslušnou peněženku stáhnete, budou do ní muset být převedeny finanční prostředky, tedy tokeny SOL v příslušné hodnotě. Pokud je ještě nemáte, nejjednodušší bude převést fiat měnu na burzu Coinbase či Binance, tokeny SOL v patřičné hodnotě nakoupit a ty převést na výše zmíněnou peněženku.

Poté už stačí připojit se s peněženkou na sekundární tržiště na adrese market.solanamonkey.business a vybrat si jednu z opiček, která je zrovna na prodej. Po potrvzení nákupu peněženkou vám budou SOL tokeny strženy a vy v peněžence budete mít váš právě zakoupený kousek.

Neustávající NFT horečka

Při pohledu na aktuální statistiky můžeme poměrně jednoznačně vidět, že zájem o NFT neopadl ani během událostí z posledních týdnů, kdy došlo k zákazům ze strany Číny. Počet aktivních NFT adres je aktuálně na rekordních hodnotách.

Aktivní NFT adresy překročily poprvé v historii hranici 70 000. Jak můžete vidět v grafu, NFT oblast hlavně v tomto roce zažívá prudký nárůst. Jedná se o stále poměrně nový sektor, který láká hlavně spekulanty, kteří chtějí rychle vydělat. NFT jsou totiž známé tím, že v případě dobré trefy můžete přes noc zhodnotit vás vklad i 10násobně.

Počet aktivních NFT adres
Počet aktivních NFT adres
Zdroj: Cryptheory.org

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+4,48%
Cena
$24 135
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+6,83%
Cena
$1 802
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+5,46%
Cena
$331,9

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Jakub

No už jen z titulků se mi chce brečet jak může někdo dát do jedné věty nft a nejvzácnější. Je to píčovina bez hodnoty :)

hejtr
Odpověď na Jakub

Co to blábolíš, jak může být bez hodnoty? Očividně za tu „píčovinu“ zaplatil 2 mega, tak asi bez hodnoty není. Než budeš veřejně vylejvat svoje „názory“, tak se aspoň zamysli, ať nejsi lidem za blbečka

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo