Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rozlučte se s gas fees! Uniswap spouští UniswapX s nulovými poplatky

Publikováno
Rozlučte se s gas fees! Uniswap spouští UniswapX s nulovými poplatky
Zdroj: itez.com

Uniswap, největší decentralizovaná krypto burza na světě s přibližně 3,8 miliardami USD kolaterálu nebo “celkovou uzamčenou hodnotou”, představila nový blockchainový protokol UniswapX pro obchodování napříč automatickými tvůrci trhu (AMM) a dalšími zdroji likvidity.

Společnost Uniswap říká, že UniswapX řeší mnoho bolestivých bodů obchodování na blockchainu a self-custody swapování. Mezi nové přednosti patří “lepší ceny” díky agregaci zdrojů likvidity, jak uvádí tisková zpráva, spolu se swapováním bez gas fees, ochranou proti maximální extrahovatelné hodnotě (MEV) a žádnými náklady za neúspěšné (revertnuté) transakce.

Poznámka

Poznámka: Maximální extrahovatelná hodnota (MEV) označuje maximální výši hodnoty, kterou může těžař nebo validátor blockchainu vytvořit zahrnutím, vyloučením nebo změnou pořadí transakcí během procesu tvorby bloku.

Další velkou novinkou na UniswapX by mělo být tzv. cross-chain swapování, tedy výměna jedné kryptoměny z jednoho blockchainu za druhou kryptoměnu z úplně jiného blockchainu. Toto by mělo být uvedeno v následujících měsících.

Společnost Uniswap spouští UniswapX v opt-in beta verzi na rozhraní Uniswap Labs pro hlavní síť Ethereum (ETH) a plánuje rozšíření na další řetězce a peněženku Uniswap Wallet v blízké budoucnosti. Společnost neuvedla, kdy bude k dispozici finální verze.

Jak bude swapování bez gas fees fungovat?

Pro swapery jsou pooly likvidity záchranným lanem při provádění obchodů na DEXech, ale tyto pooly mohou někdy být prázdné, tedy s nedostatečnou likviditou. UniswapX se snaží tento problém vyřešit tím, že spolupracuje s fillery třetích stran, kteří swapy plní přímo, nebo uživatele směrují do příslušných poolů AMM.

Filleři budou také hradit transakční poplatky (gas) za swappery, čímž se eliminuje potřeba, aby swappeři vlastnili nativní kryptoměnu blockchainu jako ETH nebo MATIC.

Podle společnosti Uniswap filleři zahrnují gas fees do celkových swapových cen, ale mají možnost snížit transakční náklady agregací více objednávek, čímž podporují konkurenční prostředí pro dosažení nejvýhodnější ceny. Uniswap také slibuje, že UniswapX pomůže zmařit MEV schéma, které je obvykle swapery nenáviděno a při kterém provozovatelé uzlů využívají své možnosti náhledu na transakce ve frontě.

UniswapX řeší tento problém přesměrováním MEV, které by jinak byly zachyceny arbitrážními boty a sandwich útočníky, tak, že podporuje fillery, aby používali soukromé transakční relé udržující věci mimo dohled MEV botů.

Poznámka

Poznámka: Sendvičový útok označuje škodlivý typ front-runningu, který se často používá k manipulaci s cenami kryptoměn. Dochází k němu, když sniper bot zjistí velký, ale pomalu exekuovaný čekající obchod na decentralizované burze (DEX) a umístí svůj nákup rychleji těsně před něj a prodej těsně za něj, aby profitoval z obchodu oběti.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎