Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Raytheon podepsal s NATO kontrakt na prodej raket v hodnotě 125 miliard. Co na to akcie?

V rámci Sky Shield iniciativy mohou státy NATO objednat až 1 000 raket Patriot. Zakázku za 5,6 miliardy dolarů (125 miliard korun) dostal Comlog, společný podnik Raytheonu a německého MBDA.

Publikováno
Raytheon podepsal s NATO kontrakt na prodej raket v hodnotě 125 miliard. Co na to akcie?

Agentura NATO pro podporu a veřejné zakázky (NSPA) v úterý zadala významnou zakázku v hodnotě až 5,6 miliardy dolarů (125 miliard korun) v rámci iniciativy European Sky Shield Initiative (ESSI). Cílem této strategické zakázky je posílit schopnosti protivzdušné obrany koalice států, včetně Německa, Nizozemska, Rumunska a Španělska.

Smlouva poskytuje zúčastněným státům možnost pořídit až 1 000 raket Patriot. Tyto střely jsou určeny k obraně proti taktickým balistickým raketám a jsou klíčovou součástí systému protivzdušné a protiraketové obrany Patriot.

Kromě samotných střel také zakázka obsahuje kvalifikaci aktualizovaných součástí, přidání nových dodavatelů, testovací zařízení a náhradní díly pro podporu budoucí údržby.

Zakázku získal společný podnik Raytheonu a MBDA

Zakázku dostal Comlog, který je joint venture americké společnosti Raytheon a německé společnosti MBDA. Ta byla založena v roce 1987 a právě NSPA je jejím hlavním zákazníkem.

Společnost se zabývá především logistickou podporou střel Patriot PAC-2. Od svého založení společnost provedla údržbu více než 5 000 střel Patriot Advanced Capability 2 v Patriot Missile Facility 3, v závodě, který se nachází v německém Schrobenhausenu.

V reakci na tuto zakázku Comlog rozšíří své výrobní kapacity v Evropě. V Německu bude vybudován nový závod na výrobu raket Patriot, což znamená významnou investici do evropské obranné průmyslové základny. Očekává se, že zřízení tohoto závodu bude mít pozitivní dopad na místní ekonomiku.

Akcie Raytheon na zprávu reagovaly mírně pozitivně a nacházejí se nepatrně níže pod svou cílovou cenou stanovenou Wall Street na hodnotě 86,86 dolaru.

Vývoj ceny akcií Raytheon za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie RTX Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Thomas Gottschild, výkonný ředitel MBDA Německo ke kontraktu uvedl: “Smlouva posiluje průmyslové a vojenské kapacity v Evropě. Objem objednávky umožní MBDA zřídit výrobní závod pro rakety Patriot v Německu a také výrobu hlavních dílčích součástí. Zařízení Comlog je v současnosti jediné svého druhu pro raketu Patriot mimo USA. Kontrakt vytváří pracovní místa v Německu a posiluje dodavatelský řetězec pro munici.”

Po ruské invazi na Ukrajinu rozmístilo NATO na svém východním křídle baterie raket Patriot na ochranu svých spojenců a poskytlo systémy Patriot také Ukrajině, přičemž se zavázalo pokračovat v posilování obranných schopností Ukrajiny, potažmo Evropy.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎