Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Musk varuje: Budoucnost AI jako scénář z Terminátora do konce roku 2025!

Elon Musk, vizionář a průkopník v oblasti technologií, nedávno předpověděl, že superinteligentní umělá inteligence, schopná překonat inteligenci člověka, by mohla být realitou dříve, než si umíme představit. Tato odvážná předpověď vyvolává otázky i obavy o budoucích důsledcích pro lidstvo.

Publikováno
Musk varuje: Budoucnost AI jako scénář z Terminátora do konce roku 2025!
Zdroj: Depositphotos.com

Elon Musk, světoznámý podnikatel a šéf několika významných společností, nedávno vyslovil odvážnou předpověď týkající se budoucnosti umělé inteligence (AI).

Během živě přenášeného rozhovoru na své sociální síti X Musk naznačil, že nadlidská umělá inteligence, která by překonala inteligenci každého jednotlivého člověka v jakémkoli konkrétním úkolu, by se mohla stát realitou do konce příštího roku.

To znamená výraznou změnu oproti jeho dřívějšímu odhadu z roku 2023, kdy předpokládal, že superinteligentní AI vznikne do pěti až šesti let.

Předpověď vývoje umělé inteligence

Muskova předpověď je však spojena s opatrností. Připouští, že by rostoucí energetické nároky odvětví AI a nedostatek pokročilých tréninkových čipů pro AI mohly představovat omezení tohoto rychlého vývoje.

V loňském roce se odvětví potýkalo s nedostatkem čipů od Nvidie klíčových právě pro trénink AI.

Musk upozornil, že tento rok je zase poznamenán nedostatkem transformátorů napětí, a předpokládá, že za rok či dva by primárním omezením mohly být jednoduše dodávky elektřiny.

Musk se vyjadřuje i k potenciálním nebezpečím pokročilé umělé inteligence a vyjadřuje obavy z dystopické budoucnosti připomínající filmovou sérii Terminátor, kde inteligentní stroje představují hrozbu pro lidstvo.

V roce 2023 spolu se spuštěním xAI zdůraznil, že je důležité mít taková rizika na paměti, aby se jim předešlo.

Je skutečně důležité, abychom se obávali terminátorské budoucnosti, abychom se terminátorské budoucnosti vyhnuli. – Elon Musk

Navzdory potenciálním rizikům i překážkám stojí Muskův startup xAI, který se zabývá umělou inteligencí, v čele úsilí o rozvoj superinteligence.

Nedávno prohlásil, že se výkonnost Grok AI, nejnovějšího chatbota od xAI, vyrovná výkonu modelu GPT-4, vyvinutého společností OpenAI. Ten je ale rok starý a další modely, jako je Claude 3 Opus společnosti Anthropic, ho už dohnaly, nebo předstihly.

Soudní spory Elona Muska

Muskův vliv přesahuje oblast technologií i do politické sféry. Během víkendu se pustil do veřejného sporu s brazilským soudcem nejvyššího soudu a požadoval jeho odstoupení.

Soudce totiž vydal soudní příkazy vůči společnosti X, které vyžadovaly odstranění některých brazilských ultrapravicových účtů.

Minulý měsíc navíc sám stanul před soudem kvůli žalobě ohledně šíření (pomocí X) nepravdivé krajně pravicové konspirační teorie.

Ta naznačovala, že židovský mladík Ben Brody vyvolal v Oregonu rvačku mezi neonacistickou skupinou Rose City Nationalists a neofašistickým fight clubem Proud Boys.

Musk ve své výpovědi prohlásil, že jeho příspěvky se řídí spíše tím, co považuje za zajímavé, důležité nebo zábavné pro veřejnost, než finančním prospěchem nebo dalšími dopady.

Po sporu s Open AI, kterou žaloval za to, že opustila svůj původní záměr vyvíjet umělou inteligenci nezištně a ve prospěch lidstva, jsou to další kontroverzní ukázky Muskova zvláštního náhledu na svět, které se krom jiného negativně podepisují na výkonnosti akcií Tesla v letošním roce.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎