Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Microsoft navyšuje dividendu a odkoupí zpět své akcie

Publikováno
Microsoft navyšuje dividendu a odkoupí zpět své akcie
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Microsoft se rozhodla pro zpětný odkup svých akcií v hodnotě 40 miliard dolarů. Tento proces není nijak časově omezen a je možné jej kdykoliv ukončit. Zároveň došlo k navýšení dividendy o 5 centů na 51 centů za akcii, což je nárůst o zhruba 11 %.

Jedna z největších technologických společností na světě má k dispozici vysoké hotovostní rezervy. Právě ty budou využity na odkup, kterým chce vedení společnosti podpořit růst ceny akcií.

Podaří se jim to? Podpoří tento krok růst akcií Microsoftu?

Hodnota společnosti roste

Odkup vlastních akcií není Microsoftu cizí. Za éry současného šéfa, Satya Nadelly, technologický gigant v posledních letech odkoupil zpět své akcie v hodnotě 30 miliard dolarů. I díky tomu se jejich cena za uplynulých 5,5 roků téměř zčtyřnásobila. Tržní kapitalizace společnosti tím přesáhla bilion dolarů.

Svou hlavní část příjmů společnost přitom již negeneruje jen z prodeje operačních systémů Windows a doprovodných programů. Důležitou roli nyní hraje cloud computing, který v sobě zahrnuje poskytování programů a služeb vzdáleným přístupem v online prostředí.

Za druhé čtvrtletí tohoto roku k 30. červnu Microsoft reportoval obrat 33,7 miliard dolarů a čistý příjem 13,2 miliardy. 7,7 miliardy dolarů bylo přesunuto směrem k akcionářům ať už ve formě dividendy nebo zpětného odkupu akcií. Za celý fiskální rok 2019 se pak obrat společnosti zvýšil o 14 % na 125,8 miliardy dolarů.

Jak je vidět, tak se Microsoftu opravdu daří, a to i přes nelehkou konkurenci, která na trhu technologií panuje.

Vyplatí se nakoupit akcie Microsoftu?

Se zisky společnosti roste i cena akcií. Ta byla ještě na konci loňského roku pod 100 dolary. Ve čtvrtek (19.9) se cena akcií Microsoftu v reakci na oznámení o odkupu a navýšení dividendy dostala na své nové historické maximum 142 dolarů. Za letošek tak zaznamenaly akcie růst o zhruba 40 %. To je velice slušné číslo.

Růstový trend ceny akcií Microsoftu
Růstový trend ceny akcií Microsoftu. Zdroj: CNBC

Nemusí to však být konec růstového trendu, který se v ceně akcií projevoval posledních 8 let. Dle technických ukazatelů by cena mohla nadále stoupat, ač dle zakladatele TradingAnalysis.com, Todda Gordona, určitá rezistence může nastat na 155 dolarech. To by však při současné ceně znamenalo stále prostor pro růst v rozsahu zhruba 10 %.

Zaujaly vás akcie Microsoftu? Chtěli byste do nich investovat?

Zde můžete provést nákup akcií

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎