Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

MFF věří, že ukončení obchodní války mezi USA a Čínou může zmírnit zpomalování světové ekonomiky

Publikováno
MFF věří, že ukončení obchodní války mezi USA a Čínou může zmírnit zpomalování světové ekonomiky
Zdroj: Depositphotos.com

Mezinárodní měnový fond (MMF) ve svém úterním prohlášení varoval před zpomalováním ekonomiky a nejistou situací. Navíc přidal i nový odhad růstu globálního HDP, které podle něj bude nižší, než se zprvu předpokládalo.

Světová ekonomika zpomalí na 3 %

Podle nových odhadů MMF se růst globálního hrubého domácího produktu sníží o 0,2 %, tedy na rovná 3 %. V minulém roce byl však růst na 3,6 %, což potvrzuje nadcházející zpomalovaní ekonomiky. Hlavním spouštěčem jejího zpomalování má být především tvorba obchodních bariér mezi státy a uvalování nových cel, které odrazují investory od obchodování.

Pokud by se prognóza MMF naplnila, šlo by o nejslabší růst od krize z roku 2008. Česká republika by si však i přes nepříznivé podmínky polepší a poroste podle MMF o 2,5 % v tomto roce a o 2,6 % v tom příštím.

V hlavní roli obchodní válka

Pokud se někdo zmíní o uvalování cla, určitě každého napadne medii hojně zmiňovaná obchodní válka mezi USA a Čínou. Ta trvá již od března minulého roku a během svého trvání již dokázala napáchat mnoho škod. Například koncem září začaly akcie čínských firem rychle klesat po oznámení plánu amerického prezidenta Trumpa zakázat obchodování akcií čínských firem v USA.

Podle MMF by právě ukončení celé obchodní války mohlo mít za příčinu posílení globální ekonomiky a pozastavení poklesu obchodu. Ukončení by tedy pomohlo nejen globální ekonomice, ale také akciovým trhům.

Právě naděje na ukončení obchodní války mezi Čínou a USA měla velmi pozitivní vliv na akcie Applu. Ty 11. října zaznamenaly růst o 3 % na svoji nejvyšší hodnotu v historii.

Dočkáme se v brzké době konce obchodní války?

Naše Recenze XTB

Zmíněné akcie Applu, ale i mnoho dalších můžete obchodovat u prověřeného a důvěryhodného brokera XTB.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
Líbil se vám tento článek?
30
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎