Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Kariéra či vzdělání jako startup? Ano, na trhu přibude další investiční příležitost

Kariéra či vzdělání jako startup? Ano, na trhu přibude další investiční příležitost

Kariéra či vzdělání jako startup? Ano, na trhu přibude další investiční příležitost
Zdroj: Depositphotos.com

Finanční gramotnost v České republice a investiční návyky české populace nejsou v dobrém stavu. Velké množství lidí v České republice neinvestuje a podléhá pocitu, že investování je pouze pro bohaté. Někteří si odkládají své prostředky do finančních produktů a tvoří si rezervu. Co jim však tyto nástroje přinesou dalšího? Víme, co jim nepřinesou. Nepřinesou jim zkušenosti a schopnosti, které jsou v dnešním světě tolik zapotřebí. Nenaučí je pracovat s informacemi, nenaučí je vyhodnocovat rizika a nezvýší jejich skutečnou finanční gramotnost.

Díky technologiím se dnes může k investování dostat opravdu téměř každý a postačí k tomu pár stokorun. Vedle akcií a kryptoměn přichází i možnost investování do lidského potenciálu a z toho plynoucích příjmů. 19. 12. 2021 se spouští platforma IKISEQ a lidský potenciál se tak stane další veřejně obchodovatelnou komoditou současnosti.

Investice do budoucích příjmů

Investování do lidí, respektive do jejich budoucích příjmů není nic nového. První významnější investici udělal hudebník David Bowie už v roce 1997, kdy vydal cenné papíry s názvem „Bowie Bonds” v hodnotě 55 mil. USD. Lidé si za 1 000 USD mohli koupit dluhopis s výnosem 7,9 %. Výnosy dluhopisu byly kryté z honorářů a poplatků za hraní 25 alb, které David Bowie vydal před rokem 1990. Tohle bylo poprvé, kdy fanoušci mohli vlastnit „kousek“ jejich oblíbené rockové hvězdy.

Za zmínku stojí také příběh, kdy se celá africká vesnice složila na studium místního nadaného chlapce a vyslala jej studovat do USA. Tento chlapec vystudoval úspěšně práva a následně získal i dobře placenou práci. Svým podílem na příjmech dnes významně přispívá do rozpočtu celé vesnice a sám je k dnešnímu dni partnerem dobře fungující právní kanceláře.

Zajímavě téma uchopil i startup Human IPO. Tato platforma je postavena na předprodeji budoucího času. Až 500 hodin svého času může člověk nabídnout na tomto trhu a za získané prostředky rozvíjet své dovednosti. Investoři spekulují s tím, že hodnota času člověka, který navýšil své skills v čase poroste a že nakoupené hodiny prodají v době, kdy na tom své prostředky zhodnotí nebo hodiny práce sami pro sebe využijí.

Reálnou potřebu saturace nedostatku vývojářů v USA řeší seniórní vývojáři velkých technologických gigantů po svém. Princip je postaven na předávání vlastního know-how začínajícím developerům kdekoliv na světě za předpokladu, že umí anglicky a mají internet. Odměnou zkušeným vývojářům je pak podíl na jejich budoucích příjmech, které získají díky svým nově nabytým skills, podložených smlouvou o podílu na příjmech.

A takto bychom mohli pokračovat přes další reálné příklady využití principu investování do budoucích příjmů v oblasti sportu, e-sportu, hudby, vzdělání, rekvalifikací, resocializace a podobně. Existující projekty jasně ukazují, že investování do budoucích příjmů má své pevné místo. Soukromý sektor takto vstupuje do oblastí, které jeho přítomnost nutně potřebují a díky IKISEQ do něj vstupuje i veřejnost, což je další velkou přidanou hodnotou. Pojďme se podívat na tento startup blíže a seznamme se s ním podrobněji.

IKISEQ – společnost zabývající se lidským potenciálem

IKISEQ se neomezuje na žádnou konkrétní oblast, ale pojal investice do budoucích příjmů, jako komplexní téma. Strategicky míří primárně na populární oblasti, jakými jsou sport, e-sport, hudba či další umění. V rámci IKISEQ TALK’S na YouTube také zaznělo, že na platformě naleznou své místo i řemeslníci, startupisti, programátoři, studenti či vědci.

Portfolio podílů
Portfolio podílů
Zdroj: www.ikiseq.com

IKISEQ je výjimečný ještě v jednom ohledu. Krom investování do budoucích příjmů člověka, připravuje tento startup i prostředí pro P2P obchodování s kontrakty resp. s jeho podíly. Burza bude zajišťovat likviditu investorům a přinese prostor pro spekulace, investiční strategie a práci s informacemi. Právě v tomto vidí zakladatelé startupu velkou přidanou hodnotu celé platformy. Od stokorunových investic si lidé budou moci vyzkoušet své investiční dovednosti a získávat při tom nové dovednosti.

Startup IKISEQ vede Jan Dědic v přímé spolupráci s Denisem Maiznerem a mezi zakladatele a spoluvlastníky patří spolumajitel OKTAGONU Ondřej Novotný, kreativec a inovátor Petr Václavek či Čeněk Stýblo z dnes již legendárního dua ViralBrothers. Za právním konceptem stojí Jan Rydvan ve spolupráci s Blockchain Legal a daňová problematika je řešena ve spolupráci se SimpleTax. Za vývoj technologie odpovídá Martin Baroš a jeho team. A hlavním partnerem projektu je společnost ZiZZy.

Projekt startuje 19. 12. 2021 v 19:12 hod, a to zveřejněním premiéry startujícího dokumentu na IKISEQ YouTube kanále.

Samotný launch přinese možnost zakládání účtů a pro uživatele operačního systému Android i příležitost stáhnutí mobilní aplikace. Jako součást ostrého startu je připraveno i zveřejnění historicky prvního člověka na platformě IKISEQ. Tento člověk přinese na platformu 25 % svých současných i budoucích zisků, na období 7 let a jde se svou kůží na trh.

IKISEQ můžete sledovat na jeho webu www.IKISEQ.com, YouTube kanále nebo třeba Instagramu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo