Finex.cz logo
Menu
Finex » Aktuální události ve světě financí » Jaroslav Tupý na MoneyExpo 2022: Strategie na využití volatility DAXu

Jaroslav Tupý na MoneyExpo 2022: Strategie na využití volatility DAXu

Jaroslav Tupý na MoneyExpo 2022: Strategie na využití volatility DAXu

Německý akciový index DAX je díky své volatilitě jedním z potenciálně nejvýdělečnějších a zároveň nejrizikovějších obchodních instrumentů na finančních trzích. Jak DAX obchodovat, abyste jeho volatilitu využili ve svůj prospěch vám na letošním ročníku tradingové a investiční konference MoneyExpo Praha 2022 ukáže legenda české tradingové scény, Jarda Tupý ze společnosti Purple Trading.

Proč je volatilita DAXu pro obchodníky tak lákavá?

Základem úspěchu při obchodování na finančních trzích je správné odhadnutí směru, kterým se bude cena ubírat a následné otevření obchodní pozice. K čím markantnějšímu pohybu vámi předpokládaným směrem dojde, tím vyšší pak bude váš potenciální zisk. Německý akciový index DAX patří k jedněm z nejvolatilnějších a pohyby u něj mohou dosáhnout klidně i desítek bodů denně.

Například obchodní pozice o velikosti 10 kontraktů, která urazí na DAXu jeden bod, vám vydělá 10 EUR. Když se podíváme, kolik stihl urazit index DAX během jednoho dne (na obrázku níže), vidíme, že jde o desítky bodů (na našem příkladu je to 46). Pohyb v tomto rozmezí značí na DAXu standardní volatilitu. Je tedy jednoduché si spočítat, na jaké zisky si lze na DAXu při obratném obchodování přijít a co činí volatilitu na DAXu tolik lákavou. 

Pohyb na DAXu ke 3. květnu 2022
Pohyb na DAXu ke 3. květnu 2022
Zdroj: Google.com

Strategie na využití volatility DAXu od Jaroslava Tupého

S více než 30 letou praxí obchodování na finančních trzích se Jaroslav Tupý řadí k legendám české tradingové scény. Jeho strategie na scalping DAXu je výsledkem mnohaletého snažení a pilování tradingových technik. Cíl je přitom jasný, v krátkém časovém horizontu umisťovat obchodní pozice o menším objemu a rychleně je zase uzavírat.

K potřebnému vysokokadenčnímu umisťování menších obchodních pozic využívá Jarda nástroj EAVisual Ordering, který nese nemalou část podílu na úspěchu celé jeho strategie. Scalping je totiž časově velmi náročnou obchodní disciplínou, kdy každá vteřina hraje roli a právě EAVisual Ordering je navrhnut přesně tak, aby scalperům obchodování v tomto ohledu co nejvíce usnadnil.

Jak se strategii naučit?

Pokud se chcete strategii naučit, přijďte předposlední květnový víkend (21. – 22. 5. 2022) do Konferenčního centra City v Praze na Pankráci, kde proběhne již 12. ročník prestižní finanční konference MoneyExpo Praha.

Na konferenci si budete moci zdarma poslechnout přednášku Jardy Tupého o využití volatility na DAXu, aktualizovanou pro trhy v roce 2022. Dozvíte se přesná pravidla i konkrétní využití nástroje EAVisual Ordering v praxi. Přednáška proběhne v sobotu 21. 5. 2022 v hlavním sále od 14:45 do 15:30. 

Tradingová a investiční konference MoneyExpo Praha 2022

Kromě výše zmíněné přednášky Jaroslava Tupého na Vás na konferenci čeká mnoho dalších zajímavých přednášek, diskusní panel nebo soutěže o hodnotné ceny pořádané partnery. Přijďte se po dvou letech v online "exilu” opět společně osobně potkat a probrat finanční trhy ze všech stran.

Vstup na konferenci je ZDARMA, stačí se jen REGISTROVAT.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo