Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Illumina musí odprodat Grail, už nyní dostala pokutu od antimonopolního úřadu

Regulační úřady v soudním sporu přikázaly biotechnologické společnosti Illumina odprodej její dceřiné firmy Grail. Tlak antimonopolních úřadů na podobné fůze roste.

Publikováno
Illumina musí odprodat Grail, už nyní dostala pokutu od antimonopolního úřadu
Zdroj: mabion.eu

Biotechnologický gigant Illumina oznámil po právních námitkách ze strany antimonopolních úřadů ve Spojených státech a Evropě své plány na odprodej společnosti Grail, výrobce testů pro diagnostiku rakoviny, .

Toto rozhodnutí přichází poté, co americký odvolací soud vyjádřil obavy, že by nákup společnosti Grail společností Illumina za 7,1 miliardy dolarů mohl porušovat antimonopolní zákony. Evropská unie pak nařídila, aby byl obchod zrušen z důvodu jeho dokončení bez schválení regulačními orgány v roce 2021.

Illumina, lídr v oblasti systémů sekvenování nové generace pro genetickou a genomickou analýzu, původně oddělila Grail v roce 2016, ale ponechala si v ní 12% podíl. Navzdory obavám z reakce regulačních úřadů Grail v roce 2021 znovu koupila.

Americká Federální obchodní komise (FTC) vyjádřila obavy, že by Illumina jako dominantní poskytovatel sekvenování DNA nádorů a rakovinných buněk mohla zvýšit ceny nebo odmítnout prodávat produkty konkurentům společnosti Grail. Evropská unie rovněž navrhla opatření, aby společnost Illumina akvizici zrušila.

V červenci Evropská unie uložila společnosti Illumina rekordní pokutu ve výši 432 milionů eur za to, že dokončila převzetí společnosti Grail před získáním antimonopolního souhlasu EU. Společnost Illumina již dříve oznámila, že v souladu s příkazem Evropské komise plánuje do 12 měsíců odprodat společnost Grail, pokud neuspěje u soudu.

Tržní dopady rozhodnutí

Akvizice společnosti Grail vystavila společnost Illumina intenzivnímu tlaku investorů, včetně miliardáře a aktivisty Carla Icahna, který v květnu vedl úspěšnou žalobu na správní radu a později v říjnu zažaloval společnost Illumina za porušení fiduciárních povinností v souvislosti s transakcí se společností Grail.

V důsledku toho se cena akcií společnosti Illumina během roku propadla o více než 37 %, což vedlo k výměně generálního ředitele krátce poté, co si Icahn zajistil místo v představenstvu. Nový generální ředitel Jacob Thaysen se ujal funkce v září.

Aktuální vývoj ceny akcií společnosti Illumina

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Illumina Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

V rámci této firemní restrukturalizace bude společnost Grail i nadále dostávat od společnosti Illumina účelově vázané finanční prostředky na podporu svých obchodních operací po celou dobu procesu rozdělení.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎