Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fidelity odstartuje obchodování s Bitcoinem. Jak zareaguje kryptoměnový trh?

Publikováno
Fidelity odstartuje obchodování s Bitcoinem. Jak zareaguje kryptoměnový trh?

Americký investiční gigant je jedním z největších správců aktiv na světě. Fidelity spravuje více než 2,7 bilionu dolarů drobných i institucionálních investorů, což ji řadí celosvětově na 3. místo za společnosti BlackRock (5,4 bilionu USD) a Vanguard (4 biliony USD). Společnost, která denně uzavře 1,3 milionu obchodů se chystá zpřístupnit svým institucionálním investorům obchodování s Bitcoinem.

Dle vyjádření Fidelity má společnost k dispozici výčet svých klientů, kteří podporují adopci kryptoměn a rádi by se aktivně účastnili kryptoměnového boomu. Investiční společnost chce i nadále poskytovat služby na základě potřeb a požadavků svých klientů. Proto už delší dobu chystá produkt pro obchodování s kryptoměnami, který bude v počátku zaměřen na největší kryptoměnu, Bitcoin.

Vývoj kryptoměnové platformy

fidelity

Fidelity je pravděpodobně největší z významných hráčů na Wall Street, který se neostýchá otevřeně uvažovat o investicích do digitálních aktiv. Svou kryptoměnovou platformu propaguje již od října loňského roku, kdy odhalil plány na její spuštění. Na začátku letošního roku jsme se pak mohli dočíst o tom, že vývoj platformy dospěl do finální fáze testování.

Investiční společnost se v minulosti zavázala k bezpečnému skladování Bitcoinů, které je již k dispozici. Veškeré aspekty kryptoměnového obchodování, včetně zmíněného bezpečného úložiště, by měla zajišťovat nově zřízená dceřiná společnost Fidelity Digital Assets.

Zájem institucionálních investorů roste

Nynější kroky přináší Fidelity značný náskok před konkurencí z Wall Street. Většina jejich hlavních konkurentů stále nebere kryptoměny vážně, ačkoliv poptávka institucionálních investorů po Bitcoinu neustále roste.

Jak psal server CCN minulý týden. Vlastní výzkum Fidelity mezi institucionálními investory potvrzuje, že se zájem o Bitcoin opatrně zvyšuje, přičemž téměř polovina z respondentů (47 %) oceňuje digitální aktiva jako inovativní technologii, 46 % pak kvituje jejich nízkou korelaci s ostatními třídami aktiv.

Jak na zprávu zareagují kryptoměny?

Kromě Fidelity si chce z tradičních finančních hráčů vybojovat svůj prostor na kryptoměnovém trhu i mateřská společnost newyorské burzy – ICE (Intercontinental Exchange), která je připravena uvést na trh svou multifunkční platformu pro obchodování s bitcoinovými futures, nově doplněnou i o službu úschovy.

Aktivity Fidelity, spolu s dalšími velkými jmény finančních trhů jako je NYSE, by mohly povzbudit další manažery hedgeových a penzijních fondů, aby začali alokovat více svého kapitálu směrem ke kryptoměnovému trhu.

Nastalá situace by tak měla vyvolat pozitivní reakci trhu a jeho budoucí růst. Nakonec má však vždycky pravdu trh a víme, že nás umí také nepěkně překvapit. Ačkoliv se momentálně hovoří především o přílivu kapitálu do bitcoinové sítě, z minulosti víme, že zbytek kryptoměnového trhu má tendenci více či méně vývoj Bitcoinu kopírovat. V blízkých měsících tak můžeme být svědky výrazného býčího úprku.

Jaký podle vás bude mít investiční gigant Fidelity vliv na kryptoměnový trh? Pozitivní, nebo negativní?

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Michal Konečný

Nikdy předtím jsem o Fidelity neslyšel, ale jak tak koukám, tak jsou pořádně obrovský :D :D to by mohlo zahýbat s trhem…. ať už letíme nahoru konečně.