Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Broker XTB zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF!

Broker XTB zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF!

Broker XTB zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF!

Broker XTB jako jeden z prvních globálních brokerů kótovaných na burze oznámil zavedení bezplatného obchodování s tradičními akciemi a ETF.

Nabídka 0% poplatku pokryje měsíční objemy až do výše 100 000 EUR a bude k dispozici pro stávající i nové klienty XTB od 5. října.

„Cílem XTB vždy bylo být první volbou pro investory, kteří hledají vše na jednom místě. V uplynulých několika letech jsme odvedli obrovské množství práce – od založení předních vzdělávacích iniciativ obchodníků po neustálé zdokonalování naší oceňované platformy xStation. Nyní nabízíme bezplatnou nabídku a otevíráme dveře všem, kteří mají zájem investovat do reálných akcií i ETF,“ řekl Omar Arnaout, generální ředitel XTB.

V tuto chvíli XTB nabízí více než 2 000 akciových titulů z 16 největších světových burz, včetně newyorské burzy, londýnské burzy, španělské Bolsa de Madrid, německé Börse Frankfurt, varšavské i pražské burzy.

Navíc bude XTB nabízet více než 200 fondů obchodovaných na burze (ETF), včetně komodit, nemovitostí a dluhopisů, s poplatkem 0 %.

Favorit redakce
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Spolehlivě fungující firma
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Vyšší poplatky při malých objemech
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

„První polovina roku 2020 byla poznamenána nadprůměrnou volatilitou na finančních trzích, což nám umožnilo dosáhnout rekordních výnosů a výrazně navýšit počet našich klientů. Naším cílem je pokračovat v tomto růstu a jsem přesvědčen, že nově zavedená nabídka akcií přiláká velký zájem jak nových, tak stávajících klientů, což nám umožňuje růst a posilovat naši pozici na trhu po celém světě,“ dodal Arnaout.

Nabídka 0% poplatku bude podpořena specializovanou marketingovou a reklamní kampaní s novým ambasadorem značky XTB – jedním z největších fotbalových manažerů na světě, José Mourinhem.

Veškeré informace o aktuálních cenách a poplatcích naleznete zde.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 9 komentářů
Josef

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak to je s daněním akcií z US? Podle materiálů, co jsem našel na jejich stránkách ( bylo to nějaké PDF) to vypadá, že je daní 30% (“daní”, spíš si asi 15% berou). Mohli byste to potvrdit potvrdit? Nevím jestli jsem to pochopil správně. Každopádně jestli to je 30% tak je pro mě XTB stále i po zrušení poplatků nepřijatelný.

Předem děkuji za odpověď.

Radek

Dobry den,
pokud bych zalozil ucet v dolarech, tak mohu “nabijet” pouze v dolarech nebo mohu zaslat i koruny a mena se prevede (za poplatek) automaticky?
Dekuji.

Fred

Dobrý den, čím si teď bude XTB kompenzovat ztráty z poplatků, za nákup akcií a ETF? Zvýší se poplatky třeba u CFD, nebo nebudou u akcií větší spready, či nezavedou minimální vklady? Nechce se mi věřit, že by to nemělo nějaké své “ale”.

Roman

Dobrý den, chtěl jsem se jen zeptat zdali mohu obchodovat i krypto. Díky za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Romane. Ano, u XTB je možné obchodovat i s kryptoměnami (formou CFD). Neplatí na ně však zmíněné snížení poplatků.

Pavel

Dobrý den,

myslíte si, že nově zavedené obochodování fyzických akcií s nulovou komisí bude platit dlouho? Vysoké akcie za transakce u XTB byl pro mě jeden z hlavních důvodů se XTB vyhnout jako obchodník, který nakupuje po menších částkách, ale toto oznámení by mohlo změnit můj názor. Na druhou stranu bych se nerad nechal zaslepit nulovými poplatky při budování dlouhodobého porfolia, pokud by XTB později vrátilo dřívější poplatky. Jaké jsou nyní pro XTB zisky, pokud bych kupoval pouze fyzické akcie s nulovou komisí? :)

Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, mluvili jsme s podporou i managementem XTB a neznělo to, že by poplatky chtěli znova zvýšit. Spíše to vypadá jako další pozitivní vývoj této společnosti, což nás velmi těší. Nyní to vypadá, že by XTB mělo vydělávat zejména na CFD pozicích.

Zbyněk

Dobrý den

Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné u xtb kupovat jen zlomek akcií nebo jestli je možné kupovat pouze celé akcie.

Díky za odpověď a přeji pěkný den

Magazín Finex

Dobrý den, Zbyňku. Bohužel kupovat zlomky akcií u XTB není možné.

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
LYNX Broker logo
LYNX Broker★ 92 %
Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo