Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Broker XTB zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF!

Publikováno
Broker XTB zavádí 0% poplatky za fyzické akcie a ETF!

Broker XTB jako jeden z prvních globálních brokerů kótovaných na burze oznámil zavedení bezplatného obchodování s tradičními akciemi a ETF.

Nabídka 0% poplatku pokryje měsíční objemy až do výše 100 000 EUR a bude k dispozici pro stávající i nové klienty XTB od 5. října.

“Cílem XTB vždy bylo být první volbou pro investory, kteří hledají vše na jednom místě. V uplynulých několika letech jsme odvedli obrovské množství práce – od založení předních vzdělávacích iniciativ obchodníků po neustálé zdokonalování naší oceňované platformy xStation. Nyní nabízíme bezplatnou nabídku a otevíráme dveře všem, kteří mají zájem investovat do reálných akcií i ETF,” řekl Omar Arnaout, generální ředitel XTB.

V tuto chvíli XTB nabízí více než 2 000 akciových titulů z 16 největších světových burz, včetně newyorské burzy, londýnské burzy, španělské Bolsa de Madrid, německé Börse Frankfurt, varšavské i pražské burzy.

Navíc bude XTB nabízet více než 200 fondů obchodovaných na burze (ETF), včetně komodit, nemovitostí a dluhopisů, s poplatkem 0 %.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

“První polovina roku 2020 byla poznamenána nadprůměrnou volatilitou na finančních trzích, což nám umožnilo dosáhnout rekordních výnosů a výrazně navýšit počet našich klientů. Naším cílem je pokračovat v tomto růstu a jsem přesvědčen, že nově zavedená nabídka akcií přiláká velký zájem jak nových, tak stávajících klientů, což nám umožňuje růst a posilovat naši pozici na trhu po celém světě,” dodal Arnaout.

Nabídka 0% poplatku bude podpořena specializovanou marketingovou a reklamní kampaní s novým ambasadorem značky XTB – jedním z největších fotbalových manažerů na světě, José Mourinhem.

Veškeré informace o aktuálních cenách a poplatcích naleznete zde.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.

U 79 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Líbil se vám tento článek?
15
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (17 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Karel

Dobrý den
Když u XTB nakoupím fyzické akcie a XTB za několik let ukončí činnost( zkrachují) co se stane s mými akciemi, dokážu je nějak dál uchovávat(někam převést)? Dík za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. V takovém případě byste měl mít možnost akcie převést k jinému Vámi vybranému brokerovi. Toho byste o převodu musel předem informovat, aby s tím počítal a brokeři už si to mezi sebou poté vyřeší. Ostatně, to můžete s akciemi udělat vždy, tedy i v případě, že XTB bude dál bez problému fungovat jako doposud.

Josef

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak to je s daněním akcií z US? Podle materiálů, co jsem našel na jejich stránkách ( bylo to nějaké PDF) to vypadá, že je daní 30% (“daní”, spíš si asi 15% berou). Mohli byste to potvrdit potvrdit? Nevím jestli jsem to pochopil správně. Každopádně jestli to je 30% tak je pro mě XTB stále i po zrušení poplatků nepřijatelný.

Předem děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe. Je pravdou, že aktuální model custody služeb XTB vede k tomu, že jsou srážkové daně z dividend aplikovány vyšší sazbou, např. 30 nebo 35 %. Na druhou stranu je dle svých slov XTB uprostřed procesu, ve kterém tato změna umožní, aby jednotliví depositáři klientům strhávali jen 15 %. Z pohledu XTB bohužel ne všichni akcioví investoři mají hlavní záběr na příjmy z dividend, na druhou stranu existuje významná skupina investorů, pro které jsou dividendové příjmy důležité a proto se XTB snaží tento proces dokončit a možná by se jim to mohlo povést už do konce tohoto roku. Je to ale samozřejmě mnoho kroků administrativy, které jsou na jiných subjektech než je XTB.

Josef

Dobrý den,

díky za Vaši obsáhlou a informativní odpověď. V tomto světle, jestli k tomu dojde, XTB začíná vypadat opravdu dobře.

Jan

Dobrý den, zatím to vypadá, že ani v polovině roku 21 se v otázce danění dividend u xtb nic nezměnilo. Což mě velice mrzí, neboť se považují za “dividendového” investora. Jsou zde nějaké nové informace? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe, rádo se stalo. A máte pravdu, XTB tímto udělalo výrazný krok dopředu. :-)

Radek

Dobry den,
pokud bych zalozil ucet v dolarech, tak mohu “nabijet” pouze v dolarech nebo mohu zaslat i koruny a mena se prevede (za poplatek) automaticky?
Dekuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Radku. Pokud si založíte u XTB obchodní účet v US dolarech a pak si zašlete např. koruny, tak banka (Unicredit) uvidí příchozí CZK platbu na USD bankovní účet a provede konverzi svým kurzem, aby “připsala” částku na USD účet v USD. Tento kurz převodu je zcela v kompetenci banky a XTB jej nemůže jakkoliv ovlivnit. Proto tedy doporučujeme si uváženě zvolit transfer u nějakého vhodného poskytovatele a na XTB účet v dané měně nejlépe posílat platbu ve stejné měně (na USD posílat USD, atd.) :-)

Fred

Dobrý den, čím si teď bude XTB kompenzovat ztráty z poplatků, za nákup akcií a ETF? Zvýší se poplatky třeba u CFD, nebo nebudou u akcií větší spready, či nezavedou minimální vklady? Nechce se mi věřit, že by to nemělo nějaké své “ale”.

Redakce Finex

Dobrý den, Frede. Dle informací od XTB neplánují zvýšit spready na akciích a zároveň neplánují navýšit ani spready u ostatních stávajících neakciových instrumentů. Rovněž nebudou nezavedeny minimální vklady. Toto poplatkové nastavení by v XTB dle svých slov rádi ponechali trvale, tedy nejedná se o dočasnou akci. Tedy z tohoto hlediska to žádné “ale” nemá. Součástí obchodního modelu XTB je předpoklad, že si určité nenulové procento těchto stávajících akciových obchodníků dříve nebo později vyzkouší i transakci na jiných instrumentech, na kterých jsou již standardní poplatky v podobě speadů. Na druhou stranu samozřejmě v XTB počítají i s významnou skupinou klientů, kteří budou využívat pouze produkt bezpoplatkových fyzických akcií a ETF, a mají to snad dobře spočítané :-) Jinak jediným případným poplatkem, který se může vyskytnout, je situace, pokud se klient rozhodne nakoupit cizoměnovou akcii na např. CZK obchodní účet. Zde je poplatek za automatickou konverzi 0,5 %. Pokud si však klient chce koupit US akcii na USD obchodním účtu, tak samozřejmě žádné poplatky za konverzi neplatí.

Roman

Dobrý den, chtěl jsem se jen zeptat zdali mohu obchodovat i krypto. Díky za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Romane. Ano, u XTB je možné obchodovat i s kryptoměnami (formou CFD). Neplatí na ně však zmíněné snížení poplatků.

Pavel

Dobrý den,

myslíte si, že nově zavedené obochodování fyzických akcií s nulovou komisí bude platit dlouho? Vysoké akcie za transakce u XTB byl pro mě jeden z hlavních důvodů se XTB vyhnout jako obchodník, který nakupuje po menších částkách, ale toto oznámení by mohlo změnit můj názor. Na druhou stranu bych se nerad nechal zaslepit nulovými poplatky při budování dlouhodobého porfolia, pokud by XTB později vrátilo dřívější poplatky. Jaké jsou nyní pro XTB zisky, pokud bych kupoval pouze fyzické akcie s nulovou komisí? :)

Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, mluvili jsme s podporou i managementem XTB a neznělo to, že by poplatky chtěli znova zvýšit. Spíše to vypadá jako další pozitivní vývoj této společnosti, což nás velmi těší. Nyní to vypadá, že by XTB mělo vydělávat zejména na CFD pozicích.

Zbyněk

Dobrý den

Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné u xtb kupovat jen zlomek akcií nebo jestli je možné kupovat pouze celé akcie.

Díky za odpověď a přeji pěkný den

Redakce Finex

Dobrý den, Zbyňku. Bohužel kupovat zlomky akcií u XTB není možné.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.