Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Český start-up obdržel milionovou investici na analýzu hodnoty NFT

Český start-up obdržel milionovou investici na analýzu hodnoty NFT

Start-up Adama Zvady, absolventa Českého vysokého učení technického, získal na své projekty v oblasti kryptoměn investici ve výši 37 milionů korun. Začínající firma pomáhá investorům analyzovat hodnotu nezaměnitelných tokenů (NTF), které potvrzují vlastnictví v digitálním světě.

NFTScoring se snaží analyzovat fenomén NFT ve světě kryptoměn, kde člověk může obchodovat s určitým digitálním dílem. NFTScoring pak slouží k ověření hodnoty těchto digitálních děl a také pomáhá s hledáním nových investičních příležitostí.

Start-up existuje jen po dobu několika měsíců. Získání několika milionové investice na podobné projekty není v rámci České republiky během této doby úplně běžné.

Celý tým kolem NFTScoring aktuálně tvoří deset lidí. Peníze od investorů pomohou Adamu Zvadovi a jeho společníkovi Davidovi Mokošovi mimo jiné i pro další rozšíření.

"NFT se postupně začínají reálně využívat, ale v současné době je na ně primárně nahlíženo jako na investiční aktivum," uvedl spoluzakladatel firmy Zvada.

Cílem firmy je podle Zvady profesionalizovat obchodování s NTF a poskytnout na investorském poli také nástroje, které v běžném životě využívají kupříkladu obchodníci s akciovými tituly nebo dalšími investičními instrumenty.

"NFT je zcela nový trh a díky unikátnosti každého aktiva velmi odlišný od jiných. Jsme jedni z prvních na světě, kdo NFT analyzují," doplnil David Mokoš, který se na řízení firmy s Adamem Zvadou podílí.

Zvada i Mokoš v posledních letech umělou inteligenci studovali, což jim na silně konkurenčním trhu dává určitou výhodu. Díky získaným znalostem vědí, jak vytvořit datové toky a matematické modely.

Zároveň se nejedná o jejich první projekt. Po působení v Avastu založili agenturu Cognitic zaměřenou na umělou inteligenci a pak společně pracovali na start-upu GoDeliver, který pomáhal při koronavirové pandemii rozvážet lidem v karanténě potraviny. Zvada je také spoluzakladatelem aplikace Fuzee, která propojuje různé způsoby dopravy v Praze.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo