Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy » Český start-up obdržel milionovou investici na analýzu hodnoty NFT

Český start-up obdržel milionovou investici na analýzu hodnoty NFT

Start-up Adama Zvady, absolventa Českého vysokého učení technického, získal na své projekty v oblasti kryptoměn investici ve výši 37 milionů korun. Začínající firma pomáhá investorům analyzovat hodnotu nezaměnitelných tokenů (NTF), které potvrzují vlastnictví v digitálním světě.

NFTScoring se snaží analyzovat fenomén NFT ve světě kryptoměn, kde člověk může obchodovat s určitým digitálním dílem. NFTScoring pak slouží k ověření hodnoty těchto digitálních děl a také pomáhá s hledáním nových investičních příležitostí.

Start-up existuje jen po dobu několika měsíců. Získání několika milionové investice na podobné projekty není v rámci České republiky během této doby úplně běžné.

Celý tým kolem NFTScoring aktuálně tvoří deset lidí. Peníze od investorů pomohou Adamu Zvadovi a jeho společníkovi Davidovi Mokošovi mimo jiné i pro další rozšíření.

"NFT se postupně začínají reálně využívat, ale v současné době je na ně primárně nahlíženo jako na investiční aktivum," uvedl spoluzakladatel firmy Zvada.

Cílem firmy je podle Zvady profesionalizovat obchodování s NTF a poskytnout na investorském poli také nástroje, které v běžném životě využívají kupříkladu obchodníci s akciovými tituly nebo dalšími investičními instrumenty.

"NFT je zcela nový trh a díky unikátnosti každého aktiva velmi odlišný od jiných. Jsme jedni z prvních na světě, kdo NFT analyzují," doplnil David Mokoš, který se na řízení firmy s Adamem Zvadou podílí.

Zvada i Mokoš v posledních letech umělou inteligenci studovali, což jim na silně konkurenčním trhu dává určitou výhodu. Díky získaným znalostem vědí, jak vytvořit datové toky a matematické modely.

Zároveň se nejedná o jejich první projekt. Po působení v Avastu založili agenturu Cognitic zaměřenou na umělou inteligenci a pak společně pracovali na start-upu GoDeliver, který pomáhal při koronavirové pandemii rozvážet lidem v karanténě potraviny. Zvada je také spoluzakladatelem aplikace Fuzee, která propojuje různé způsoby dopravy v Praze.

Dokáže psát lépe? Ukažte se!

Je psaní vaším koníčkem? Chcete sdílet své zkušenosti a know-how s ostatními čtenáři? Pište si svůj vlastní blog a budujte si jméno v komunitě lidí s podobnými zájmy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít. Nic víc není třeba. Jdete do toho?

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo