Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Belgický finanční regulátor FSMA varuje před podvodným brokerem XTB-Markets

Belgický finanční regulátor FSMA varuje před podvodným brokerem XTB-Markets

Belgický finanční regulátor FSMA přidal dalšího brokera na svůj seznam podvodných firem zaměřených na kryptoměny. Tentokrát se jedná o firmu XTB-Markets, u které FSMA nedoporučuje využívat jakékoli služby. Proč se tak FSMA regulátor rozhodl?

Investoři nemohou dostat své peníze zpět

V oficiálním oznámení FSMA shledala firmu XTB-Markets podezřelou a nedoporučuje potenciálním investorům jakkoli reagovat na nabídky této platformy nebo do ní investovat své peníze. Princip fungovaní firmy zůstává podle regulátora stejný jako u ostatních podvodných společností. Daná společnost totiž o sobě sama říká, že investování na její platformě je primitivní, bezpečné a snadné.

Společnost navíc tvrdí, že disponuje specialisty, kteří se o investice zákazníků postarají a finanční prostředky je možné kdykoliv získat zpět. To bohužel pravda není. Uživatelé totiž nejsou schopni získat své vložené prostředky zpět.

Není XTB jako XTB

Na první pohled by se mohlo zdát, že podvodná firma XTB-Markets je nějak spojená s mnohem známějším brokerem XTB (X-Trade Brokers). I my jsme se toho na první pohled zalekli. To však není pravda.

Pravé XTB má naopak od podvodné firmy patřičné licence a velkou základnu spokojených uživatelů včetně členů naší redakce. Zkrátka se jedná o úplný opak.

Naše recenze XTB

XTB je na rozdíl od již zmíněné firmy prověřený a spolehlivý broker. Pokud tedy přemýšlíte o tom, že byste začali obchodovat, nebo plánujete změnu brokera, zde si můžete přečíst recenzi XTB brokera:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

XTB-Markets je 121. společností na seznamu FSMA

FSMA je jedním z regulačních orgánů na světě, který se snaží udržovat své seznamy podezřelých a podvodných firem neustále aktualizované na základě recenzí či stížností již podvedených uživatelů. Momentálně její seznam obsahuje 121 jmen podvodných firem a to i s již zmíněným XTB-Markets.

Agentura naposledy aktualizovala svůj seznam v dubnu tohoto roku, kdy ho rozšířila o dalších sedm investičních společností spojených s kryptoměnami.

Máte nějaké zkušenosti s podobnými společnostmi? Podělte s námi o ně v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
25
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Dana Doležalová

Dobrý den
Prosím o radu, bez jakýchkoliv znalostí jsme vložili peníze do společnosti Holding – Partners.com.
Důvěřovali jsme brokerovi a vložili 56 000,- Kč, s tím, že prý vyděláme něco kolem 90 000,- Kč.
Nyní chce po nás další peníze, napsal nám toto : peníze jsou pozastaveny v Blockchainu, zadrželi váš převod kvůli vaší podezřelé aktivitě. Požadují po vás registraci poplatku za převod pojištění, aby převod fungoval. Potřebujete 67 000,- Kč a dostanete je zpět s velkými penězi, což je 225 000,- Kč. V podstatě je potřeba zaregistrovat do systému 67 000,- Kč, které dostanete zpět.

Prosím, je to možné?
Děkuji Dana

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel se opravdu zdá, že jste se stali terčem podvodníka. Takovéto zhodnocení nemůže nikdo garantovat, celé se to zdá velmi pofidérní. Bohužel v tuto chvíli nemáme více informací o vaší situaci a jak je možné se nyní zachovat, ale v žádném případě bychom jim neposílali žádné další peníze.

Eva

V posledni dobe jsem se setkala s podvodni spolecnosti 24News trade a doporucuji vsem obloukem se vyhnout teto spolecnosti.Nic nevyplaci.Pokud je podvedenych lidi vic budu rada kdyz se nekdo ozve nebo napise sve zkusenosti.Myslim,ze lide nepisi recenze z duvodu ze naleteli nebo se stydi ale melo by se o tom psat a taky by mel byt nekde pristupny seznam podvodnych spolecnosti a mela by spis bezet v reklamach tak hustě jak je delana reklama na socisl siti na Bitkoiny.Lidi nestydte se o tom psat kdo znas je dokonaly.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.