Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 polovodičové akcie s potenciálem udělat z vás milionáře!

Akcie polovodičů rostou a překonávají ostatní sektory. Některé tituly ale na svůj růst zatím čekají a mají k němu přitom ideálně nakročeno.

3 polovodičové akcie s potenciálem udělat z vás milionáře!
Zdroj: depositphotos.com

Akcie polovodičů jsou v poslední době v kurzu, když trvale překonávají ostatní odvětví. S rostoucí poptávkou po pokročilých počítačových řešeních se několik společností stává potenciálními vítězi.

Pro růstové investory, kteří jsou ochotni podstoupit určité riziko, nabízejí na tomto poli slibné příležitosti společnosti Axcelis Technologies, Intel a Broadcom. Mohou z vás tyto akcie udělat milionáře?

Nezbytná zařízení pro výrobu polovodičů

Společnost Axcelis Technologies stojí v čele moderní výroby čipů a využívá pokročilé techniky ke zvýšení výkonu polovodičů.

Iontové implantační stroje Purion jsou klíčové při vytváření karbidu křemíku, materiálu, který je nedílnou součástí spotřební elektroniky a elektrických vozidel.

Poznámka

Schopnost karbidu křemíku zvládat velké energetické zatížení a pracovat při vysokých teplotách s minimální spotřebou energie z něj činí nepostradatelný materiál v různých technologicky náročných odvětvích.

Cena iontových implantátorů od Axcelis, která začíná na několika milionech dolarů, však v době ekonomické nejistoty omezuje růst tržeb.

Předpokládá se, že v letošním roce klesnou tržby společnosti o téměř 7 %. Navzdory tomuto krátkodobému zpomalení zůstává širší výhled pozitivní.

Aktuální vývoj ceny akcií Axcelis

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ACLS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost William Blair odhaduje, že Axcelis ovládá přibližně tři čtvrtiny trhu s iontovými implantátory na karbid křemíku, což jí umožňuje získat významný podíl na budoucím růstu, který trh s elektromobily i umělou inteligencí slibuje.

Kromě toho působení společnosti Axcelis na trzích s paměťmi NAND, DRAM a obrazovými snímači zajišťuje, že bude těžit z pokračujícího technologického pokroku v různých odvětvích.

Analytici očekávají, že v příštím roce tržby znovu vzrostou a to o více než 16 %.

Vlastní čipy i slévání pro jiné firmy

Společnost Intel se několik let potýkala s problémy v oblasti výzkumu a vývoje, zatímco její konkurenti jako Advanced Micro Devices (AMD) představili převratné produkty.

V roce 2023 vykázala slévárenská divize společnosti Intel ztrátu ve výši 7 miliard USD, přičemž v roce 2024 není v dohledu žádná bezprostřední úleva. Navzdory těmto překážkám zůstává Intel dominantní silou v polovodičovém průmyslu.

Aktuální vývoj ceny akcií Intel

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Intel se nevzdává své role výrobce procesorů, ale vedle toho se pouští i do výroby čipů pro třetí strany. Do tohoto podniku již investoval přibližně 30 miliard dolarů, přičemž výroba by měla být zahájena v roce 2026.

Jako zákazník se již přihlásil například Microsoft, což poukazuje na potenciál slévárenského byznysu společnosti Intel.

Trh slévárenství pro čipy se do roku 2032 zdvojnásobí a dosáhne hodnoty 200 miliard dolarů.

Intel mezitím nadále vede trh s počítačovými procesory, kde podle společnosti Canalys drží významný 78% podíl, a podobný tříčtvrtinový podíl má i na trhu s datovými centry včetně umělé inteligence.

I přes své potíže zůstává Intel v těchto rostoucích odvětvích na vedoucí pozici na trhu. Výrazný pokles ceny akcií společnosti, která se od svého vrcholu v roce 2021 snížila o více než 50 %, představuje zajímavý vstupní bod pro investory, kteří chtějí využít jejího znovuzrození.

AI potřebuje i rychlý přenos dat

Další polovodičovou akcií, která stojí za zvážení, je Broadcom. Ačkoli má s Intelem některé společné rysy, Broadcom se od něj odlišuje zaměřením na komunikační technologie.

Produkty společnosti jsou nedílnou součástí bezdrátového hardwaru, infrastruktury počítačových sítí a optických spojení, což z ní činí klíčového hráče v oblasti datových center s umělou inteligencí, pro kterou jsou technologické pokroky Broadcomu zvlášť důležité.

Její ethernetové přepínače určené pro AI datová centra jsou vybaveny neuronovými sítěmi na čipu, které dokážou identifikovat vzorce datového provozu a reagovat na ně efektivnějším směrováním těchto dat. Tím snižují spotřebu energie o 25 %.

Aktuální vývoj cen akcií Broadcom

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Broadcom Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vedoucí postavení Broadcomu v oblasti optických sítí navíc podtrhuje její nedávné uvedení prvního povrchově emitujícího laseru s vertikální dutinou (VCSEL), který vylepšuje vysokorychlostní propojení pro výpočetní platformy generativní umělé inteligence.

Společnost Broadcom sice nemůže konkurovat společnosti Nvidia v oblasti technologií pro umělou inteligenci, ale její produkty doplňují nabídku Nvidie, což oběma společnostem umožňuje těžit z předpokládaného ročního růstu trhu s hardwarem pro umělou inteligenci o 26 % do roku 2029.

Analytici předpokládají, že tržby Broadcomu letos vzrostou o 41 % a v příštím roce o dalších 14 %, což signalizuje zářnou budoucnost.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.