Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 akcie z indexu Nasdaq, které slibují investorům v roce 2024 značný růst. Které to jsou?

Technologické akcie v roce 2023 investorům přinášely radost. Analýza trhu však naznačuje, že jejich růst bude pokračovat i letos. Na které dvě technologické akcie byste se měli podívat blíže?

Publikováno
2 akcie z indexu Nasdaq, které slibují investorům v roce 2024 značný růst. Které to jsou?
Zdroj: Depositphotos.com

Index Nasdaq 100 zaznamenal v roce 2023 pozoruhodné oživení, když po náročném roce 2022 vzrostl o více než 50 %. Toto oživení odráží obnovený optimismus a důvěru investorů v technologický sektor.

Od svého založení v roce 1971 index trvale vykazuje silný růst (v průměru přibližně 19 %) v roce následujícím po oživení. Tento historický vzorec naznačuje potenciální pokračování jeho vzestupné trajektorie i v roce 2024, což nabízí slibné vyhlídky pro investory i širší trh.

Dalším signálem, že cena akcií poroste může být split, neboli štěpení akcií, ke kterému některé technologické firmy v uplynulých letech přistoupily. Vybrali jsme tak dvě akcie, které kromě vysokých zisků v uplynulé dekádě prošly také splitem a tak se od nich dá očekávat další růst.

1. Shopify

V oblasti e-commerce vykazuje výjimečný růst společnost Shopify, jejíž akcie za posledních deset let vzrostly o pozoruhodných 2 970 %. Odolnost společnosti tváří v tvář ekonomickým výzvám a její strategická pozice v rámci expandujícího sektoru e-commerce jsou dobrým příslibem pro její budoucí vyhlídky.

Závazek společnosti k inovacím, jehož příkladem je zavedení Shopify Magic, sada nástrojů využívajících umělou inteligenci, posiluje její potenciál pro další expanzi. Vzhledem k předpokládanému výraznému růstu e-commerce trhu se vyhlídky Shopify zdají být stejně slibné jako odvětví, které pomáhá utvářet.

Za uplynulý rok 2023 si akcie Shopify připsaly 118,3 % a štěpením prošly v roce 2022. Pokud bude trvat historicky se opakující schéma, mají akcie Shopify před sebou další úspěšný rok.

Vývoj ceny akcií Shopify v roce 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Shopify Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Tesla

Podobně jako Shopify i společnost Tesla zaznamenala za posledních deset let výrazný nárůst hodnoty akcií, a to o 2 450 %. To odráží její inovační schopnosti a neochvějné odhodlání způsobit revoluci v automobilovém průmyslu. Strategické manévry společnosti, včetně dvou štěpení akcií, spolu s vedoucím postavením na trhu s elektromobily, ji předurčují k výraznému růstu a ziskovosti.

Dnes má firma také zveřejnit své prodeje za 4. čtvrtletí 2023, což s cenou akcií jistě zahýbá. Wall Street předpokládá, že Tesla oznámí dodávky o objemu mezi 475 000 a 480 000 jednotkami. To by bylo rekordní číslo oproti 466 000 dodaným ve druhém čtvrtletí 2023 a pěkným oživením oproti 435 000 dodaným ve třetím čtvrtletí minulého roku. Jakékoli číslo nad 475 000 by mělo být pro akcie pozitivním signálem.

Pro letošek se od Tesly čeká prodej 1,8 milionu vozů, což by znamenalo nárůst prodejů o 38 %. Pokud se to firmě podaří a odrazí útok čínských konkurentů na pozici leadera, bude to mít pozitivní vliv i na hodnotu jejích akcií, které za uplynulý rok rostly o téměř 130 %.

Vývoj ceny akcií Tesla v roce 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
10
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎