Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 akcie, které letos mají potenciál překonat index S&P 500!

Objevte dvě slibné akcie, které jsou připraveny překonat trh díky působivým finančním výsledkům a růstovému potenciálu.

Publikováno
2 akcie, které letos mají potenciál překonat index S&P 500!
Zdroj: depositphotos.com

Při investování do akcií se investoři často snaží, aby jejich investice překonala širší trh. To je nelehký úkol, který vyžaduje dobrá strategická rozhodnutí a znalosti trhu.

Rádi bychom vám představili dva tituly, které mají na to trh překonat.

Biotechnologická společnost z Dánska – Novo Nordisk

Dánský výrobce léčiv, společnost Novo Nordisk, si získal uznání díky svému léku na cukrovku Ozempic a na hubnutí Wegovy. To samo o sobě naznačuje, že o pokles příjmů na těchto masivních trzích se firma nemusí obávat.

Naopak finanční výsledky firmy jsou impozantní. V roce 2023 zaznamenal Novo Nordisk 31% nárůst tržeb na 232,3 miliardy dánských korun (přibližně 33,6 miliardy amerických dolarů) a 51% nárůst čistého zisku na 83,7 miliardy korun (přibližně 12,1 miliardy dolarů).

Vývoj ceny akcií Novo Nordisk za poslední 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NOVOB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Tato čísla odrážejí dosavadní úspěchy společnosti a potenciál pro budoucí růst. Společnost čeká na schválení nových produktů, jako například inzulin pro použití jen jednou týdně.

Mimo to dále zkoumá a prohlubuje možnosti použití svých stávajících léků, čímž diverzifikuje své portfolio a posiluje svou pozici na trhu.

Finanční výsledky a strategické kroky společnosti Novo Nordisk, jejichž cílem je získat větší podíl na rostoucích trzích s přípravky pro léčbu cukrovky a obezity, z ní činí silného kandidáta na pokračování v překonávání trhu.

Konkurent v léčbě cukrovky – DexCom

Společnost DexCom, vyrábí systém pro kontinuální monitorování glukózy. V loňském roce na burze čelila výzvám zčásti způsobeným právě Novo Nordiskem.

Zaprvé si firmy konkurují v léčbě cukrovky a zadruhé úspěch léčiv pro snížení hmotnosti od dánského konkurenta vyvolal obavy o doposud rostoucí počet lidí s cukrovkou.

Vývoj ceny akcií DexCom za poslední 3 měsíce

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DexCom Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Firma si ale zůstává si jistá svou technologií kontinuálního monitorování glukózy (CGM) a také ekonomické vyhlídky jsou dobré. Předběžné údaje pro rok 2023 předpokládají 24% nárůst tržeb na 3,62 miliardy dolarů.

Vzhledem k tomu, že cukrovkou trpí více než půl miliardy dospělých na celém světě a pouze asi 1 % z nich používá technologii CGM, pozitivní trendy příjmů z technologie CGM budou pravděpodobně pokračovat, což nabízí vítr do plachet pro expanzi společnosti DexCom.

Poznámka

Společnosti Novo Nordisk i DexCom mohou pomoci k diverzifikaci portfolia a mají růstový potenciál. Jsou ve svých oborech na špičce a řeší naléhavé globální zdravotní problémy.

Ačkoli společnost DexCom v loňském roce nepřekonala trh, její dosavadní pětileté výsledky a rostoucí poptávka po její technologii naznačují, že by mohla zopakovat své dřívější úspěchy.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
7
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎