Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zničí Tesla konkurenci? S novým plánovaným vozem cílí na širší zákaznickou základnu

Publikováno
Zničí Tesla konkurenci? S novým plánovaným vozem cílí na širší zákaznickou základnu
Zdroj: forbes.com

Výrobce elektrických automobilů Tesla oznámil další posun ve výrobě. Ve své berlínské továrně chystá výrobu nového modelu elektronického vozu, podle vlastní zprávy dostupnějšího pro mnohem širší vrstvu zákazníků.

Od té doby, co se trh s elektrickými vozy otevřel dalším výrobcům (Rivian Automotive, Lucid Group, Polestar) se společnost Tesla snažila vyřídit svou konkurenci velmi agresivní taktikou. Ta spočívala především ve skokovém snižování nákladů na výrobu, což společnosti umožňovalo jak potírat konkurenci, tak bojovat s makroekonomickými vlivy, jako je inflace.

Vývoj ceny akcií Tesla za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Vyřídí nový model konkurenci?

Přesto se zdálo, že Tesla může udělat i více. Firma je top inovátor v této oblasti a vlastně průkopník elektrických vozů vůbec. Očekávalo se, že jako první přijde s technologickou změnou, která by umožnila snížit náklady blíže k úrovni nákladů na výrobu běžného vozu. Přiznejme si, že s cenou okolo 40 000 USD byla její auta ještě příliš drahá.

Rozhodně příliš drahá na to, aby Tesla obsadila největší část trhu.

V rozhovoru pro CNBC zmínil Ron Baron (top manager ve společnosti Tesla), že nyní v Německu pracují na modelu, jehož základní cena by byla okolo 27 000 USD (25 000 EUR). To by byla rozhodně rána pro jejich konkurenci, a pokud se společnosti tento model podaří začít produktovat, výrazně si tím polepší.

Akcie Tesla se po podzimním propadu postupně škrábou zpět na někdejší hodnoty. Momentálně mírně klesají, ale celková tendence je rostoucí. Vzhledem k tomu, jak blízce jsou akcie Tesla sledovány, lze předpokládat, že oznámení nového dostupnějšího modelu vozu s jejich cenou výrazněji pohne.

Konzervativnější analytici radí vyčkávat, zda se konkurenci nepovede protitah, případně na potvrzení, zda je výroba takového vozu vůbec možná. Odvážnější hlasy volají po urychleném nákupu nyní, kdy se ještě vyplatí i drobnějším investorům. Jaký názor máte na akcie Tesla vy osobně? Podělte se o něj s námi do komentářů.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎