Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tiger Woods a Nike: Rozchod, který otřese sportovním světem

Ikonické partnerství Tigera Woodse a společnosti Nike skončilo, což vyvolalo spekulace o Woodsově budoucnosti a dopadu tohoto rozhodnutí na golfový trh.

Publikováno
Tiger Woods a Nike: Rozchod, který otřese sportovním světem
Zdroj: depositphotos.com

Partnerství mezi Tigerem Woodsem a společností Nike, které trvalo více než dvě desetiletí, oficiálně skončilo. Od roku 1996, kdy se stal profesionálem, byl Woods klíčovou postavou marketingu společnosti a tváří značky.

Původní smlouva mezi Woodsem a společností Nike v hodnotě 40 milionů dolarů na pět let byla jen začátkem toho, co se stalo jednou z nejlukrativnějších sponzorských smluv v historii sportu. Woodsovy bezkonkurenční úspěchy na golfovém hřišti vedly k další spolupráci. Ta pak vyvrcholila v roce 2013 údajným kontraktem na 200 milionů dolarů.

Co se stane po rozchodu?

Spolupráce společnosti Nike s Woodsem byla velmi výhodná a investice se výrazně vyplatila. Například jen z prodeje golfových míčků v USA v letech 2000 až 2010 se značce vrátilo neuvěřitelných 57 % ze 181 milionů dolarů, které na Woodse do té doby vynaložila. Spojení s Woodsem významně podpořilo vstup společnosti Nike do golfového průmyslu, a pomohlo značce také značce se dostat na přední pozice.

V souvislosti s rozchodem obou titánů sportu se v odvětví spekuluje o dopadu Woodsových budoucích aktivit. Společnost Nike za Woodsem stála i v dobách, kdy čelil osobnímu skandálu a jeho odchod vyvolává otázky ohledně budoucího působení značky na golfovém trhu.

Nike sice sponzoruje i další významné osobnosti ze světa sportu, ale odborníci z oboru naznačují, že žádný z nich nemá takový vliv jako Tiger Woods, pokud jde o prodej výrobků.

Golfová legenda na rozcestí

Woodsova narážka na “novou kapitolu jeho kariéry” po skončení působení v Nike vzbuzuje zvědavost a očekávání. Rekonvalescence po těžkém zranění nohy, které utrpěl v roce 2021 při autonehodě, byla náročná.

Tiger Woods se stále připravuje na návrat ke sportu, kterému kdysi dominoval.

To dále podněcuje spekulace o jeho dalším postupu. Otázka, kterou mají všichni na jazyku: půjde Woods podobnou cestou jako basketbalová legenda Michael Jordan a vytvoří vlastní řadu produktů, nebo se spojí s jinou značkou?

V úvahu by přicházelo golfové vybavení TaylorMade. Woods začal hole TaylorMade používat potom, co Nike ukončila výrobu vlastních holí. Prohloubení spolupráce s touto značkou ale předpokládá, že by se společnost znovu pustila do výroby oblečení. To se nestalo od doby, kdy firmu Adidas prodal soukromému investorovi.

Aktuální vývoj akcií Nike

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nike Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎