Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5. díl Meta Trader 4 seriálu – Zobrazení dalších aktiv

Publikováno
5. díl Meta Trader 4 seriálu – Zobrazení dalších aktiv

Protože nám spousta lidí píše, že by v MT4 (zejména u AdmiralMarkets) chtěli obchodovat více než jen měnové páry, ale nemají je v MT4 k dispozici, v tomto dílu seriálu o MT4 se zaměříme na to, jak je do MT4 přidat.

Nejprve je třeba zmínit, že ne všichni brokeři (ne všechny instalace MT4) tyto grafy nabízí a pokud je ani po následování tohoto návodu nejste schopni v MT4 zobrazit, bohužel si musíte vybrat jiného brokera.

Není to ale nic těžkého, pojďme na to.

1. Otevření panelu trh

Nejdříve se musíme dostat do panelu TRH. To uděláme buď tak, že v otevřeném programu zmáčkneme klávesovou zkratku CTRL + M, nebo následujícím tlačítkem. Tlačítko trh. Meta Trader 4

2. Zobrazení všech symbolů

Nyní klikneme pravým tlačítkem myši na prázdné místo v panelu a zvolíme Ukázat všechny symboly (Show all). Nyní vidíme spoustu nových možností, které doposud v seznamu nebyly.

Zobrazení všech symbolů
Zobrazení všech symbolů v MT4

Bohužel to ale občas zobrazí symbolů až zbytečně mnoho (mnohdy tisíce!). Proto je možné ještě si vyfiltrovat pouze ty, které nás zajímají. Pro to klikněte o řádek níže na tlačítko Symboly (Symbols).

Možnost vyfiltrovat si symboly v mt4
Možnost vyfiltrovat si symboly pouze na ty, které nás zajímají (např. německé akcie)

3. Otevření grafu našeho symbolu

Klikneme nyní pravým tlačítkem myši na námi vybraný symbol a zvolíme Okno grafu (Chart window). To nám otevře okénko s grafem námi vybrané komodity/akcie.

Teď už můžeme použít nějakou z našich šablon, či indikátorů.

Pozor: Ne všichni brokeři a ne všechny programy Meta Trader 4 obsahují všechna tato aktiva. Je důležité vybrat si správného brokera. Pokud v programu tyto aktiva ani teď nemůžete nalézt, bude třeba si stáhnout jiný program MT4.

Seznam doporučených brokerů

Nic nenalezeno!
Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (7 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alena

Ahoj, zvolila jsem ukázat všechny symboly, ale třeba americké a evropské akciové indexy v nabídce MT nebyly. Je možné nějakým způsobem se k nim přes MT4 dostat nebo je v tomto směru nabídka MT4 fixní? Díky. Alena

Štěpán Petřivý

Ahoj, záleží na tom, z jakého serveru MT4 máš. Bohužel nevím, kde stáhneš MT4 s nabídkou indexů, protože sám je neobchoduji.

Jirka

Ahoj, nevíš, jak nastavit meta trader 4 tak, abych po každém otevření MT nemusel rovnat křivky na správný čas? Mám uložený i profil, ve kterém mám vše nastavené, jen musím u některých měnových párů pokaždé křivku přetáhnout tak, abych nekoukal na květnová data, ale aktuální. Díky.

Štěpán Petřivý

Ahoj, stačí si to nastavit tak, jak chceš a uložit to jako šablonu pod názvem “default” – přepsat tu starou. Mrkni na tlačítka “automatický posun” a “přesunutí grafu”

Jirka

OK podivam se na to diky.

Olda

no jooo, fachá to :-) jen teda ty názvy, pokud člověk nezná zkratky, tak je to dosti nepřehledný.

Štěpán Petřivý

Nojo co se dá dělat. Možná sem někam napíšu, co všechny ty zkratky znamenají. :)