Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Koronavirus: Příležitost k nákupu akcií společností z potravinářského průmyslu?

Publikováno
Koronavirus: Příležitost k nákupu akcií společností z potravinářského průmyslu?

Krize pokračuje. Je však čas zajímat se o akcie, které by stálo za to koupit. Je poměrně obtížné najít dno akciového trhu. Nicméně v naší situaci nám mohou údaje o koronaviru něco naznačovat.

Zvláštní pozornost by měla být věnována Číně, kde se virus poprvé objevil. Tam se jim podařilo zastavit šíření viru a podle nejnovějších informací počet nemocných roste mnohem pomaleji. Minulý týden bylo infikováno 82 057 lidí a tento týden se počet zvýšil na 82 574.

Pro srovnání: během stejného období se počet nemocí v USA téměř ztrojnásobil (ze 124 660 na 337 637 lidí). V USA žije 4krát méně lidí než v Číně. Opatření čínské vlády k zastavení viru se tedy ukázala jako účinná. Hlavním nebezpečím koronaviru není jeho úmrtnost (která je pod 7%), ale rychlost jeho šíření, což přetíží systém zdravotní péče a vede k jeho kolapsu. To zase zvyšuje počet pacientů umírajících na jiné nemoci, kterým se nedostává řádné lékařské péče. Úmrtí tohoto typu jsou částečně zahrnuta ve statistikách COVID-19, což zkresluje celý obrázek.

V okamžiku vzniku nového viru v Číně byla úmrtnost pod 2%. Město Wu-chan se vrací k životu, karanténa se uvolňuje, lidé se vracejí do ulic a na svá pracoviště, čímž oživují hospodářství země. Zastavení viru trvalo Číně 4 měsíce. Doufejme, že se s tím USA vypořádají mnohem rychleji, zejména s vědomím, že se vakcína proti koronaviru může objevit brzy.

To znamená, že je vhodné se připravit na nákup akcií. Podíváme se blíže na 2 konkrétní akcie z potravinářského průmyslu, který je považován za defenzivní.

Akcie Starbucks Corp

Nejprve se podívejme na Starbucks (NASDAQ: SBUX). V lednu společnost uzavřela více než polovinu kaváren v Číně (jejich počet činil 43 000). Minulý týden Starbucks oznámil, že více než 80% uzavřených provozoven je znovu otevřeno. To je další důkaz oživení čínské ekonomiky.

Finanční výsledky společnosti Starbucks v prvním čtvrtletí se samozřejmě zhorší, ale ne příliš vážně, protože příjem vytvořený v Číně představoval pouze 10 % jejího celkového příjmu.

Pokud budete chtít investovat do Starbucks, měli byste začít s malými objemy, protože situace v USA a Evropě v souvislosti s koronavirem dosud nedosáhla svého vrcholu a fungování společnosti v těchto regionech se může zastavit.

V současné době se akcie obchodují na úrovni supportu 60 USD. Odraz od této úrovně lze považovat za první signál růstu ceny akcií.

akcie starbucks
Graf ceny akcií Starbucks

Znovu připomínáme, že pokud se rozhodnete investovat, tak byste měli začít investovat malé objemy, protože může následovat další vlna poklesu v důsledku šíření viru v USA a Evropě.

Akcie společnosti McDonald’s Corp.

V této situaci se také nabízí zvážit akcie rychlého občerstvení McDonald’s (NYSE: MCD). Společnost přežila krizi roku 2008 poměrně snadno a od té doby cena jejích akcií vzrostla téměř 5x.

Graf ceny akcií McDonald's

McDonald’s má po celém světě více než 38 000 restaurací, z nichž 90% funguje jako franšíza.

Všechna rizika spojená se snížením počtu klientů, nákladů na nájemné a platy zaměstnanců atd. tak přebírají franšízanti, kteří také musí zaplatit franšízu samotnou společnosti McDonald’s. Snížení počtu klientů na celém světě podnítilo vedení společnosti k prodlení s platbami franšízy

Tím se hromadí potenciál pro rychlé obnovení příjmů společnosti po jejich poklesu. Služba doručení jídla, kterou McDonald’s spustil před několika lety, pomůže nejen udržet loajální klienty, ale také vydělat na jejich nákupech, v době kdy lidé zůstanou doma.

Z technického hlediska se support na grafu McDonald’s nachází mezi 150 a 140 USD. Odraz z této oblasti může vést k růstu cen akcií na 190 USD. Pro potvrzení obratu v oblasti supportu můžete využít formace Price Action.

Graf ceny akcií McDonald's
Graf ceny akcií McDonald’s – 2020 (?)

Jak nakoupit Akcie?

Pokud Vás zajímá investování do reálných akcií, ale stále se nemůžete rozhodnout, jestli začít? Teď je ten nejlepší čas se do toho pustit.

RoboMarkets nabízí investování prostřednictvím platformy R Trader do více než 3 000 reálných akcií amerických společností bez jakýchkoliv poplatků!

Proč se vyplatí obchodovat prostřednictvím platformy R Trader?

 • Spready od 0 pipů
 • Více než 12 000 instrumentů na jediném účtu
 • Exekuce obchodů od 0,1 vteřiny
 • Vklad od 100 USD
 • Kompletní sada analytických nástrojů
 • Bezplatný editor automatických strategií

Jako novinku nabízí RoboMarkets obchodování s reálnými akciemi bez poplatků.

Jak začít obchodovat s akciemi bez poplatků?

 1. Založte si účet na R Trader a v Členské zóně a v nastavení “Páka” zvolte “1:1 (bez poplatků)”.
 2. Vložte na svůj účet alespoň 100 USD.
 3. Přihlaste se do platformy, zvolte si aktivum a začněte investovat do akcií bez poplatků!

Tým RoboMarkets
[email protected]
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

 1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.
 2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

RoboMarkets je broker založený v roce 2012, který se specializuje na obchodování s akciemi. Kromě toho ale nabízí také možnost obchodování s různými dalšími aktivy včetně indexů, ETF, forexu a komodit. Zákazníci RoboMarkets ocení zejména českou zákaznickou podporu přes telefon či chat, vedení obchodního účtu v CZK a možnost bezpoplatkového vkladu bankovním převodem v rámci ČR.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎