Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Gigantický nákup Hewlett Packard. Co společnost vedlo k investici více než 300 miliard korun?

Hewlett Packard Enterprise plánuje převzít Juniper Networks za 14 miliard dolarů (315 miliard korun) ve snaze rozšířit svůj síťový byznys. Akcie obou firem na zprávu reagovaly rozporuplně.

Gigantický nákup Hewlett Packard. Co společnost vedlo k investici více než 300 miliard korun?
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Hewlett Packard Enterprise oznámila svůj záměr převzít společnost Juniper Networks v rámci transakce v hodnotě 14 miliard dolarů (315 miliard korun). Dohoda vyvolala okamžitou reakci cen akcií obou společností.

Společnost Juniper Networks, se sídlem v kalifornském Sunnyvale, je výrobcem síťového hardwaru, poskytovatelem síťových služeb a cloud computingu. Akvizice tak podtrhuje ambice Hewlett Packard Enterprise vytvořit si důležitější postavení v technologickém prostředí, kde se stále více prolíná umělá inteligence právě s cloud computingem.

Antonio Neri, prezident a generální ředitel Hewlett Packard Enterprise, vyjádřil nadšení z této transakce a zdůraznil její strategické přínosy. Neri vyzdvihl potenciál transakce posílit pozici společnosti v rámci zrychlujících se trendů v oblasti umělé inteligence, rozšířit její působnost na trhu a podpořit inovace pro zákazníky a zároveň generovat významnou hodnotu pro akcionáře.

V rámci zdůraznění kontinuity vedení má generální ředitel společnosti Juniper Rami Rahim vést sloučený síťový byznys nového subjektu a bude přímo podřízen Antoniu Nerimu.

Tím je zajištěno, že odborné znalosti a vize společnosti Juniper budou i nadále určovat směřování rozšířené síťové divize společnosti HPE.

Reakce akcií Hewlett Packard Enterprise a Juniper na oznámenou transakci

Aktuální cena
Změna
Hewlett Packard Enterprise / HPE
Načítání
Načítání
Načítání
Juniper Networks / JNPR
Načítání
Načítání
Načítání

Bezprostředně po oznámení plánované transakce zareagovaly akcie obou firem poměrně dramaticky. Akcie Juniper vyskočily o více než 20% z ceny něco málo přes 30 dolarů až téměř k 38 dolarům. HPE bude podíly Juniperu přebírat za cenu 40 dolarů za kus. Akcie Hewlett Packard Enterprise naopak klesly a to téměř 8 % oproti pondělní ceně.

Dokončení transakce je podmíněno splněním několika podmínek. Schválily ji sice správní rady obou společností, ale stále se čeká na souhlas akcionářů Juniperu a regulačních orgánů. Očekává se, že transakce bude uzavřena v pozdější fázi roku 2024, nebo na začátku roku 2025.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.