Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Charles Hoskinson vystoupil na obranu Cardana: Nejsme Theranos!

Charles Hoskinson vystoupil na obranu Cardana: Nejsme Theranos!

Cardano se v poslední době ukazuje jako kryptoměna, kterou je třeba v roce 2022 bedlivě sledovat, neboť objem transakcí prudce roste.

Generální ředitel IOHK Charles Hoskinson v rámci překvapivého vystoupení Ask Me Anything (Zeptejte se mne na cokoli) vystoupil na obranu Cardana před kritiky, kteří jej přirovnávají k dnes již zaniklému biotechnologickému startupu Theranos.

Hoskinson: Cardano může otestovat kdokoli

Příběh společnosti Theranos znají lidé po celém světě. Hlavní roli v něm hraje zakladatelka společnosti Elizabeth Holmes, která v pouhých devatenácti letech založila firmu, jejíž hodnota se vyšplhala na 9 miliard dolarů. Podle prestižního magazínu Forbes se dokonce stala nejmladší miliardářkou na světě.

Společnost Theranos ústy své zakladatelky tvrdila, že pracuje na nové technologii pro laboratorní analýzu testování krve, která by měla revolučním způsobem změnit celé odvětví biomedicíny. Později se ovšem ukázalo, že celý podnik byl velký podvod, neboť vychvalované přístroje nefungovaly tak, jak Holmesová tvrdila. O "zajímavých" poměrech ve společnosti vypovídá i fakt, že Holmesová dokonce svým zaměstnancům ve společnosti Theranos zakázala, aby mezi sebou mluvili o své činnosti.

Poté, co se po několika letech začaly objevovat první podezření, Komise pro cenné papíry Spojených států nakonec Holmesovou obvinila z podvodu a nařídila jí zaplatit pokutu ve výši 500 000 dolarů. V lednu letošního roku porota shledala Holmesovou vinnou z podvodu, kterým připravila investory do tohoto startupu o stovky milionů dolarů. Aktuálně byla soudem uznána vinnou z podvodu a spiknutí a hrozí jí trest v maximální výši 20 let vězení.

V souvislosti s tímto případem Hoskinson poznamenal, že Theranos je ukázkovým příkladem společnosti, které mnozí přáli prosperitu, protože prostě chtěli "ženského Steva Jobse". To je důvod, proč společnost mohla léta skrytě fungovat, aniž by nechala veřejnost své výrobky otestovat. Zdůraznil, že Cardano, jakožto projekt s otevřeným zdrojovým kódem, může být testováno kýmkoli. Dokonce může být převzato jinými projekty, jak to již učinily třeba Mina Protocol a Polkadot.

"Kdokoli na světě může forknout Cardano… Kdokoli na světě může převzít naše dokumenty a implementovat je, jak to udělaly Mina Protocol a Polkadot u některých našich dokumentů. Neexistují žádná omezení"

Tvůrce Cardana poznamenal, že toto je klíčový rys, který odlišuje legální společnost od podvodníků. Podvodná společnost neumožní lidem "vidět, co je za oponou, protože tam nic není".

Cardano častým terčem kritiky

Od svého spuštění je Cardano častým terčem kritiky ze strany mnoha vysoce postavených kryptoinformatiků i investorů. Tito skeptici tvrdí, že technologie Cardano je až neuvěřitelně podobná zařízení společnosti Theranos na testování krve Walgreen, které nikdy nefungovalo. V kritice často pokračují tvrzením, že tvůrci projektu nabízí tolik přehnaných slibů a vlastně nemají žádný hmatatelný projekt. Cardano také často označují za "vaporware produkt" postavený na intenzivním hypu, který ovšem v budoucnu určitě vyprchá.

Navzdory těmto hlasům Cardano i nadále dosahuje jednoho zajímavého milníku za druhým. Právě před pár dny ADA podruhé v historii překonala během 24 hodin v objemu transakcí bitcoinu i ethereum. A to už je nějaký výkon.

Přestože ADA (podobně jako drtivá většina ostatních kryptoměn) je za posledních 24 hodin v červených číslech, mnoho expertů Cardanu předpovídá slibnou budoucnost. V letošním roce se plánuje nasazení důležité aktualizace s názvem Hydra. Jde o důležitý upgrade, který řeší škálovatelnost Cardana na druhé vrstvě, což by mělo zvýšit rychlost transakcí v síti. V síti aktuálně probíhají další úpravy parametrů sítě, kdy se například zvýšila velikost bloku sítě ze 72 kb na 80 kb.

I s ohledem na výše uvedené není divu, že se objevují predikce, které odhadují cenu ADA mince do konce letošního roku na 2,79 USD. Tak snad budou mít odborníci pravdu.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo