Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie společností s vazbami na Wu-chan prudce padají. Může za to virus!

Publikováno
Akcie společností s vazbami na Wu-chan prudce padají. Může za to virus!

Akcie společností s vazbami na čínské město Wu-chan padají – od dodavatelů plynu po operátory nákupního centra. Čína potvrdila, že nově identifikovaný koronavirus ve městě Wu-chan je přenášen z člověka na člověka.

Se sedmnácti úmrtími a více než 580 potvrzenými případy v Asii je momentálně nejpalčivějším problémem čínských úřadů zmírnění nákazy.

Společnost Wuhan Department Store Group Co., která provozuje několik nákupních center ve Wu-chanu, za posledních pár hodin ztratila 3,1 %, což nasčítáno za poslední týden je ztráta více než 16 %. Společnost Hubei Heyuan Gas Co. prodloužila svůj dvoudenní pokles na 10 %. Největší propad v její v historii.

Vývoj Šenčenského akciového indexu SZSE Component

Wu-chan, město s více obyvateli než New York, zastavilo veřejnou dopravu a uvedlo, že občané by neměli odcházet ze svých domovů.

Akcie společností pracující s nemovitostmi v této lokalitě samozřejmě klesají rovněž. Společnosti Hubei Guochuang Hi-tech Material Co. a Langold Real Estate Co. klesly o více než 4,2 %.

Nový koronavirus, který se poprvé objevil minulý měsíc v centrálním městě, se rozšířil z pevniny na další místa včetně Hongkongu a USA. Toto šíření vyvolalo celosvětové úsilí, o zábranu opakování pandemie SARS před 17 lety, která zabila téměř 800 lidí.

Pokud se bude virus dále šířit, může to znamenat ještě větší pokles činských akcií a indexů.

Zdroj zprávy: Bloomberg

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎