Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » RoboMarkets » Znáte akcie Teladoc? Investujte do budoucnosti lékařských služeb

Znáte akcie Teladoc? Investujte do budoucnosti lékařských služeb

Znáte akcie Teladoc? Investujte do budoucnosti lékařských služeb
Zdroj: AspireHealthPlan.org

Dnes se cítím špatně. To znamená, že bych měl jít k doktorovi. Právě tato myšlenka způsobila, že jsem se cítil ještě hůř. Představil jsem si dvě možnosti, které mám.

V první možnosti děláte, co je ve vašich silách, abyste si domluvili schůzku se svým lékařem, který má desítky nebo možná stovky pacientů, jako jste vy. V druhé možnosti mohu jít do nemocnice, ztrácet čas ve frontách a nakonec utratit ještě více peněz za získání potřebné pomoci.

Každá z těchto možností předpokládá obětování času, což je nejcennější zdroj, který máte. Nemůžete ho zastavit, vypůjčit ani vydělat. Pokud tedy existuje možnost navštívit lékaře bez plýtvání časem, každý, kdo to s tímto zdrojem myslí vážně, tuto možnost využije. No, ve skutečnosti taková možnost existuje.

Ve světě informačních technologií se lze s lékařem poradit online. Zatímco nyní je to dostupné přes Zoom nebo Skype, v budoucnu budete moci navštívit svého lékaře v metaprostoru. V takovém případě strávíte nejméně času. Další výhodou je, že zůstanete doma a nebudete svou nemoc šířit ani nechytíte novou.

Kdo takové služby poskytuje? Jednou z nejznámějších veřejných společností působících v tomto segmentu je Teladoc Health (NYSE: TDOC). V tomto článku se dozvíte, co je to za společnost a kdo do ní investuje miliardy dolarů.

Teladoc Health, Inc.

Teladoc Health, Inc. je nadnárodní telemedicínská společnost se sídlem v Purchase, NY, USA. Založili ji v roce 2002 doktor G. Byron Brooks a obchodník Michael Gorton.

Společnost umožňuje přístup ke konzultacím s licencovanými zdravotnickými pracovníky. Teladoc vydělává nejvíce peněz na měsíčních předplatných společností, které platí za privilegovaný přístup svých zaměstnanců k lékařským službám.

Smlouvy s Teladocem jsou pro společnosti ziskové

Pro firmy je taková spolupráce dobrá, protože zaměstnanci mohou během pracovního dne „navštívit“ lékaře, pokud mají nějaké příznaky onemocnění. Pokud léčba nepředpokládá den volna, společnost a zaměstnanec ušetří peníze, které by jinak vynaložili na chození k lékaři offline.

V roce 2002 neměl Teladoc konkurenty. Společnost byla průkopníkem na trhu online lékařských služeb s unikátní technologií. Tímto způsobem do roku 2007 vytvořila klientskou základnu asi 1 milion lidí, včetně zaměstnanců největších amerických společností.

Pokud bude poptávka, budeme mít nabídku. Výsledkem bylo to, že Teladoc měl konkurenty. Bojoval s nimi tak, že je pohlcoval, zvyšoval svůj podílu na trhu a expandoval mimo USA.

IPO společnosti Teladoc a lobování za její zájmy

V roce 2015 společnost provedla IPO a stala se první veřejnou telemedicínskou společností na NYSE. Její akcie se začaly obchodovat za 30 USD, poté dosáhly maxima 35 USD a poté následoval dlouhodobý pokles až do března 2016.

Důvodem poklesu byl návrh zákona ve státě Texas, který zakazoval poskytovat on-line lékařské služby těm pacientům, kteří dosud lékaře osobně nenavštívili. Do té chvíle počet pacientů s Telados v Texasu dosáhl 2 milionů lidí. To vyvolalo u investorů pochybnosti o zářné budoucnosti společnosti, což mělo negativní dopad na cenu akcií.

Telados návrh zákona nenechal bez povšimnutí a obrátil se k soudu s tím, že návrh zákona porušuje antimonopolní zákon. Zároveň Telados lobboval za své zájmy. Nakonec Telados upustil od svého požadavku, zatímco návrh zákona byl schválen v jiné podobě, která umožňovala vzdálené konzultace bez skutečných návštěv lékaře.

Nyní Telados poskytuje své služby ve 130 zemích po celém světě a obsluhuje 40 milionů předplatitelů.

Vliv COVID-19 na Teladoc

Společnost se v době pandemie (kdy byla všude uvalena karanténní opatření a návštěva lékaře byla problematická a nebezpečná) těšila mimořádné pozornosti investorů. Během tohoto období společnost zvýšila své čtvrtletní příjmy ze 150 na 522 milionů USD. Cenu akcií vzrostla z 80 na 300 USD. Když vzrušení utichlo, cena akcií začala klesat.

Poté si investoři všimli, že v roce 2020 ztráty společnosti vzrostly 10krát. Experti přilili olej do ohně, když snížili rating společnosti.

Nejnižší cílová cena akcií Telados je však stále o 35 % vyšší (135 USD) než aktuální tržní cena (94 USD). Prudký nárůst ztrát se vysvětluje nákupem Livongo Health za 18,5 miliardy USD.

Teladoc kupuje Livongo Health

Livongo Health poskytuje online konzultace lidem s chronickými nemocemi. Poptávka po jejích službách během pandemie znatelně vzrostla, protože většinu pacientů Livongo tvoří starší lidé, kteří preferovali online „návštěvy“ před těmi offline, aby minimalizovali riziko nákazy COVID-19.

Po sloučení Teladoc a Livongo se velikost první společnosti zdvojnásobila. V současné době se nová společnost stále přizpůsobuje novým podmínkám a vynakládá na to obrovské částky. Čistá ztráta Teladoc se však stále snížila 5x a dosáhla 84 milionů USD. Pro Teladoc je tedy dosažení čistého zisku jen otázkou času.

Management předpovídá, že růst tržeb se zpomalí

Pro pokles akcií Teladocu však existoval ještě jeden důvod. Pandemie poněkud odezněla a management předpovídá, že v příštích čtvrtletích se růst tržeb zpomalí, což je zcela přirozené, protože část klientů se vrátí k offline lékařským službám. Budou však lidé, kteří se budou držet online návštěv.

Růst tržeb se zpomalí, ale neklesne na nulu. Jestliže dříve firma vykázala růst tržeb o 140-150 %, nyní hlásí 80% růst, což je stále hodně.

Teladoc představuje program Primary360

Zajímavé je, že jsme nenašli žádná doporučení odborníků prodat akcie Teladoc. Jediným argumentem bylo, že při využívání služeb Teladoc se pacient vždy setkává s různými lékaři, což není opravdu dobré, protože pacient musí pokaždé vyprávět svůj příběh od začátku a lékař a pacient si nevytvářejí dlouhodobý, důvěrný vztah. Pacient se raději poradí s těmi lékaři, kteří mu již pomohli.

Teladoc ví, že takový problém existuje, a právě nedávno spustil program Primary360. Aby si pacient mohl vybrat lékaře, kterého chce oslovit, a pokud je lékař zaneprázdněn, může si domluvit schůzku. Takže neustálé střídání lékařů již není u Teladocu problém.

Kdo kupuje akcie Teladoc

Jak jsme již uvedli, nenašli jsme nikde články, která by doporučovaly prodej akcií Teladoc. Zatímco článků, které zmiňují nákup akcií, je poměrně dost. Stačí se podívat na zpravodajský kanál Yahoo Finance. Teladoc patří mezi nejatraktivnější společnosti pro dlouhodobé investice.

Akcie Teladocu navíc kupuje i slavná Cathie Wood. V listopadu 2021 koupila 476 000 akcií společnosti za více než 50 milionů USD. Celkem vlastní více než 17 milionů akcií společnosti za 2,7 miliardy USD.

V portfoliu Cathie Wood je Teladoc na druhém místě po Tesle (NASDAQ: TSLA), kde představuje 5 % všech aktiv.

Zde si můžete udělat představu, co nakupují velcí hráči na trhu.

Technická analýza akcií Teladoc

Pojďme se nyní podívat na graf společnosti.

Obrázek je smutný, i když naděje na další růst a rozvoj společnosti existují. Při pohledu na graf je však těžké najít nějaké potvrzení.

Za prvé, cena Teladoc se nachází pod 200denním klouzavým průměrem, což naznačuje klesající trend. Společnost klesla o 200 USD z historického maxima. Jde o pokles o více než 60 %, což je velmi vážný propad.

Ze situace lze vyvodit závěr, že všechny negativní události, kterých není příliš mnoho, jsou již zahrnuty v ceně. Možná to je důvod, proč Cathie Wood tak aktivně nakupuje akcie Teladoc.

Naposledy se akcie obchodovaly za 100 USD na začátku roku 2020, tedy před krizí. Nyní jsou příjmy společnosti 3krát vyšší než v roce 2020, takže akcie Teladoc lze označit za přeprodané.

I za takových okolností však nelze doporučit spěch s nákupem akcií. Cathie Wood si může dovolit koupit akcie při poklesu a dělá to aktivně a snižuje průměrnou vstupní cenu. Drobný investor bude mít typicky za cíl nakupovat akcie tak, aby následný pokles byl minimální. Musí tedy počkat na jakékoli náznaky oživení ceny na grafu. I když netrefí přesné místo obratu ceny, sníží pravděpodobnost drawdownu.

Technická analýza akcií Teladoc
Technická analýza akcií Teladoc

Možným signálem obratu může být proražení úrovně rezistence na 120 USD. Toto bude první a nejslabší signál. Poté musí cena stoupnout nad 160 USD. Toto proražení se bude shodovat s 200denním MA, což signalizuje začátek uptrendu. To bude druhý a silný signál k nákupu akcií Teladoc.

Pokud chce být investor agresivní a snažit se koupit akcie v nejnižším bodě, může uvažujte o jejich nákupu při testu úrovně supportu kolem 90 USD. Půjde o třetí, nejrizikovější, ale možná nejziskovější způsob nákupu akcií Teladoc.

Závěr

Při psaní tohoto článku, jsme si vzpomněli na vynález chytré toalety pro sběr lékařských testů. Také jsem přemýšleli o AI, která stanoví diagnózu na základě příznaků. Umělá inteligence se v Teladocu již používá. Stačí jim do své sítě přidat toalety, které budou posílat data do společnosti, kde by se na základě obdržených dat provedla diagnóza a zdravotníci by informovali pacienta. V tomto spatřujeme perfektní budoucnost.

Pacient bude informován o nadcházející nemoci, přijme opatření a předejde komplikacím. A firma vydělá.

Pokud je to pro nás budoucnost, Teladoc z toho bude mít prospěch. Kromě toho je pravděpodobné, že tato společnost zavede takové systémy léčby. Z tohoto úhlu pohledu vypadají miliardy utracené Cathie Wood za tyto akcie jako rozumná investice.

Tým RoboMarkets
[email protected]
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

  1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.
  2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo