Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny » Strategie na CoinMate: jak na maximalizaci zisku?

Strategie na CoinMate: jak na maximalizaci zisku?

Strategie na CoinMate: jak na maximalizaci zisku?

Chcete obchodovat s bitcoiny svižně a s nízkými poplatky? Platforma CoinMate se řadí mezi ty rychlejší a bezpečnější burzy. V porovnání s ostatními navíc nabízí poměrně malé poplatky za transakce a výhodné kurzy.

Kromě toho jsou zde veškeré transakce opravdu jednoduché, aby si s nákupem nebo prodejem bitcoinů poradil i méně zkušený investor.

A protože má CoinMate původně české kořeny, je možné zde s kryptoměnou obchodovat nejen v eurech nebo LTC, ale také v českých korunách. Pojďme se podívat na základní operace, které server svým uživatelům umožňuje.

Obchodování jako na burze

Coinmate funguje jako burza, což znamená, že nic nekupujete přímo od CoinMate, ale od ostatních uživatelů. Na záložce Trade (Obchod) najdete vývoj kurzu bitcoinu, historii vašich transakcí, výpis těch aktuálních a v neposlední řadě možnost obchodovat s kryptoměnou. Pomocí grafu lze sledovat růst nebo pokles ceny bitcoinu a odhadovat další vývoj.

Transakce probíhají převážně na záložce Buy/Sell (Koupit/Prodat), kde je pro přehlednost uveden kurz bitcoinu ve zvolené měně. Pro obchodování v korunách je výhodné v horní liště nastavit převod BTC/CZK.

Mezi formuláři nákupu a prodeje lze přepínat a po zadání množství měny vám CoinMate ihned přepočítá odpovídající hodnotu. Veškeré uskutečněné transakce, včetně vkladů a výběrů, si pak můžete kontrolovat na záložce Transaction.

platforma bitcoin burzy coinmate.io
Platforma burzy CoinMate.io

Coinmate: Dvě strategie pro obchodování

Jistě vás již napadlo, že díky kolísání kurzu kryptoměn by bylo možné své peníze znásobit a vydělat tak. Samořejmě, že to možné je. U CoinMate máte prakticky 2 možné základní strategie, jak vydělat.

Strategie "Buy and HODL"

První strategie je velice jednoduchá a využívá ji naprostá většina lidí, kteří s kryptoměnami nakládají. Nejde o nic složitějšího, než že kryptoměnu nakoupíte za nějakou cenu a počkáte, až se cena zvedne. V tu chvíli kryptoměnu prodáte a rozdíl těchto cen je tedy Váš zisk. Nic složitého v tom nehledejte.

Někteří lidé kryptoměny před prodejem drží týden, jiní i několik let. U CoinMate je využití této strategie jednoduché. Stačí se jednoduše zaregistrovat, provést základní ověření (viz níže) a vámi vybranou kryptoměnu, například bitcoin, během pár minut koupit. Poté si ji můžete přesunout do nějaké kryptoměnové peněženky, nebo ji nechat "ležet" na vašem coinmate účtu.

Buy and hodl coinmae strategie
Příklad strategie "Buy and hod"

Na obrázku výše je vidět, že v tomto případě bylo možné nákup provést okolo ceny 140 000 Kč za jeden bitcoin a o 3 týdny později bylo možné ten samý bitcoin prodat za více, než 190 000 Kč. Je možné samozřejmě kupovat i zlomky bitcoinu, nepotřebujete tedy statisíce korun a začít můžete doslova s pár stovkami.

Strategie "Vlnkování"

Narozdíl od předchozí strategie je u vlnkování třeba zapojit hlavu a nejlépe i technickou analýzu. Pokud je vše provedeno správně, vlnkování je takový "buy and hodl na steroidech".

Vlnkování spočívá v tom, že kryptoměnu neustále kupujeme při poklesu ceny a znovu prodáváme, když se její cena zvedne. Díky tomu je možné zisky několikrát zvýšit, protože je možné obchodovat se zvyšujícím se kapitálem.

Vlnkovani strategie u coinmate
Příklad strategie "Vlnkování"

Na obrázku výše je vidět, že první nákup (zvýrazněný modře) bylo možno provést na ceně 140 000 Kč, stejně jako v minulém případě. Poté však na ceně 150 000 Kč (7% zhodnocení) bylo možné bitcoin prodat (červeně zvýrazněno) znovu počkat na pokles k ceně 140 000 Kč a provést nový nákup, tentokrát za částku o 7 % větší. A takhle stále dokola.

Rozdíl těchto strategií

Pokud jste si přečetli definici strategií pozorně, určitě už vám je jasné, že ke správnému fungování je vždy potřeba růst ceny. Na tomto růstu je možno vydělat buď vyčkáváním a následným prodejem (tedy BUY and HODL) a nebo vlnkováním. Ve chvíli, kdy na delší dobu cena růst přestane, strategie selhávají.

Vlnkování je prakticky to samé jako buy and hodl. Rozdíl je v tom, že je důležité již malý zisk zpeněžit proto, abychom mohli po následujícím poklesu nakoupit znovu za nižší cenu, ale větší objem – a tak stále dokola. Je to taková složitější verze složeného úročení.

Výhodné hlavně pro anglicky mluvící

Jednou z mnoha výhod CoinMate je už zmiňovaná bezpečnost. Před zneužitím osobních údajů nebo konta je možné se bránit dvoufázovým ověřením, které si nastavíte na záložce Security. Úroveň zabezpečení může být naopak trochu na obtíž, jestliže alespoň trochu nevládnete angličtinou nebo němčinou.

Pouze s češtinou si totiž nevystačíte ani při ověření identity, ani při orientaci na samotném webu. Projektu s českým původem by se takový nedostatek dal vytknout, jinak je CoinMate velmi zajímavým nástrojem pro základní operace s kryptoměnou.

Registrace a několik stupňů ověření

Po vstupu na stránky CoinMate se vám hned zobrazí aktuální cena bitcoinů v eurech za nákup i prodej. Registrační tlačítko najdete v pravém horním rohu. Do formuláře stačí vyplnit váš e-mail, zemi původu a přihlašovací heslo a počkat si na potvrzující e-mail.

Pokud se spokojíte s obchodováním prostřednictvím služby MoneyPolo, nemusíte se zabývat ničím kromě vyplnění základních údajů, jako jsou země a datum narození, národnost, bydliště nebo telefon. Omezovat vás v takovém případě bude horní hranice transakcí 26 000 CZK denně nebo 130 000 CZK měsíčně.

Možnost snadno a rychle obchodovat s bitcoiny vám otevře až video verifikace, pro kterou je nanejvýš vhodné zvládat alespoň základy angličtiny. Je potřeba si připravit občanský průkaz nebo pas, který pak ukážete na webkameru během komunikace s operátorkou v anglickém nebo německém jazyce.

Operátorka ověří vaše osobní údaje a doklady a pak už se můžete pustit do obchodování. Pokud vám nevyhovuje denní a měsíční omezení (stále maximálně 130 000 CZK/měsíc), můžete úroveň své verifikace zvýšit až o dva stupně.

Po zaslání aktuálního výpisu z bankovního účtu a vyplnění KYC dotazníku je maximální horní limit pro obchodování 2 600 000 CZK měsíčně.

Vklad a výběr nejvýhodnější přes FIO

Ke vkladům a výběrům dochází na záložce Account. CoinMate používá pro bankovní převody českou FIO banku, a jestliže u FIO máte také účet, převody probíhají v řádu vteřin, maximálně minut, a to i o víkendu a svátcích. Klienti ostatních bank by měli čekat maximálně jeden den.

V případě vkladu nezapomeňte ve zprávě pro příjemce zadat kód, který se vám zobrazí přímo na stránkách (Message for Recipient), jinak by s vkladem ani výběrem neměl nastat žádný výraznější problém. Poplatek za transakci je příznivých 10 CZK.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2,7%
Aktuální cena
$22 592
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,9%
Aktuální cena
$1 628
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-3,1%
Aktuální cena
$321

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 6
Michal

V článcích se opakovaně objevuje buy And HODL. Ta přesmyčka namísto korektního HOLD je záměr pro česká ústa? Dost to tahá za uši.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, HODL se běžně v kryptoměnovém světě používá.

Na toto téma jsme napsali i článek. Pokud vás zajímá, proč tomu tak je, můžete si ho přečíst – https://finex.cz/kryptomeny-co-je-to-hodl/

Přejeme hezký den.

Vladi

Dobrý den, děkuji za vaše rady.
Nedaří se mi na vašich stránkách dohledat, s jakým programem je možné Coinmate propojit, aby se dala zakreslit technická analýza, jak je tomu třeba v TradingView, které bohužel data od Coinmate nemá.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladi

Dobrý den, Vladi. Bohužel pokud vím, s Coinmate toto nebudete moci provést. Na druhou stranu, proč nevyužijete grafů na TradingView, např. BTCUSD:COINBASE? Cena na coinmate je přeci jen odrazem ceny světových burz a ty malé rozdíly jsou, dle mého, úplně nepodstatné.
Vojtěch, Finex.cz

Ivan Galik

Dobry den, dakujem za velmi uzitocne informacie, ktore je mozne ziskat z vasej stranky. Pisete tu o maximalnom moznom vklade /vymene ck na den, prosim vas ako je to ak investujem eura?

Portál Finex.cz
Odpověď na Ivan Galik

Dobrý den Ivane, děkujeme za komentář. V případě levelu verifikace 1 je to 5000 EUR/měs, 1000 EUR/den, při levelu 2 je to 10000 EUR/měs, 5000 EUR/den, při levelu 3 je to 20000 EUR/měs, 10000 EUR/den… Více info na ofic. stránkách na https://coinmate.io/pages/secured/accountLimits.page

Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo