Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » RoboMarkets » Čeká nás IPO společnosti QSAM Biosciences. Jaké jsou silné a slabé stránky této společnosti?

Čeká nás IPO společnosti QSAM Biosciences. Jaké jsou silné a slabé stránky této společnosti?

Čeká nás IPO společnosti QSAM Biosciences. Jaké jsou silné a slabé stránky této společnosti?
Zdroj: Depositphotos.com

Moderní medicína našla účinné léky na mnoho závažných onemocnění. Bohužel ve většině případů dodnes zůstávají rakovinová onemocnění rozsudkem smrti pro miliony lidí.

Vědci z celého světa se neustále snaží vyvinout lék, který pomůže porazit rakovinu, a je důležité zdůraznit, že se jim v tom podařilo udělat obrovský pokrok.

IPO společnosti QSAM Biosciences
Leták k IPO společnosti QSAM Biosciences

Dnes budeme hovořit o společnosti QSAM Biosciences, která vyvinula lék na léčbu rakoviny kostní dřeně. Společnost QSAM Biosciences v nejbližších měsících plánuje vstoupit na burzu NASDAQ pod symbolem "QSAM". Pojďme si prostudovat byznys emitenta a pokusit se zjistit, zda by si akcie mohly najít své publikum mezi investory.

Podnikání společnosti QSAM Biosciences

Společnost QSAM Biosciences Inc. byla založena v roce 2004 se sídlem v Austinu v Texasu. Společnost vyvíjí radiofarmaka nové generace pro léčbu rakoviny na základě aplikace Samarium 153. Výzkum ukázal, že tento izotop se ukázal jako účinný proti metastázám v kostní dřeni a dalších postižených orgánech.

Zkušební fáze CycloSam
Zkušební fáze CycloSam

Farmaceutický vývoj společnosti s názvem CycloSam je pokročilou modifikací Quadrametu, léku dříve schváleného americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

CycloSam používá stejný radioizotop, Samarium 153, spolu s DOTMP. Jsou základem pro mono a kombinovanou terapii pro léčbu rakoviny kostní dřeně.

Informace o CycloSam
Informace o CycloSam

Loni v srpnu společnost QSAM Biosciences požádala FDA o registraci CycloSam. Během první zkušební fáze analyzovali účinek léku na metastázy v plicích, mléčných žlázách, prostatě a dalších tělesných orgánech.

CycloSam získal status pro léčbu dětí a dospívajících s rakovinou kostní dřeně. První pacienti se výzkumu zúčastnili na začátku března. Tato fáze může trvat 12 až 24 měsíců – záleží na dynamice pozitivních výsledků.

V březnu 2020 byl CycloSam úspěšně použit při experimentální léčbě pacienta na pohotovosti v Clevelandu. Lék má kratší biologický poločas a rychleji se vylučuje z těla.

Jaké jsou vyhlídky cílového trhu QSAM Biosciences

Podle společnosti Insight Partners se trh s radiofarmaky v roce 2021 odhadoval na 7,6 miliardy dolarů. Očekává se, že do roku 2028 dosáhne 13,8 miliardy dolarů.

Cílový trh QSAM Biosciences v USA
Cílový trh QSAM Biosciences v USA

70 % pacientů s kostními metastázami má vyšší riziko zlomenin kostí a komprese míchy. V USA se utratí 12,7 miliardy dolarů na boj s metastázující rakovinou. Bohužel je tento typ rakoviny považován za nevyléčitelný.

Finanční výkonnost QSAM Biosciences

Společnost nevytváří žádné příjmy, protože její hlavní lék prochází klinickými testy. Podle poskytnuté zprávy byly náklady na klinické studie v roce 2021 ve výši 11,04 milionu $. Tento ukazatel exponenciálně rostl.

Finanční výkonnost QSAM Biosciences
Finanční výkonnost QSAM Biosciences

Většina nákladů společnosti, cca 75 %, připadá na pokrytí provozních nákladů. To však dává smysl, protože společnost QSAM Biosciences se aktivně připravuje na zahájení hromadné výroby svého léku. Za zmínku také stojí, že vedení společnosti snížilo administrativní náklady o 16 % a zvýšilo náklady na vývoj a výzkum o 78 %.

V současnosti jsou celkové závazky emitenta 1,67 milionu USD a peněžní ekvivalenty v jeho rozvaze činí 1,46 milionu USD

Jaké jsou silné a slabé stránky QSAM Biosciences

Silné stránky společnosti jsou:

  • Perspektivní cílový trh
  • Solidní management
  • Efektivní technologie chemoterapie
  • Chytrá finanční politika
  • Připravená pro zahájení sériové výroby

Rizikové faktory investování do akcií QSAM Biosciences jsou následující:

  • Závislost na dodávce Samarium 153
  • Certifikace léků FDA může trvat dlouho
  • Emitent je podkapitalizovaný, a proto může mít problémy s likviditou akcií

Co víme o IPO QSAM Biosciences

Upisovatelem IPO je ThinkEquity LLC. Emitent plánuje prodat 1,43 milionu akcií za cenu 14 USD za akcii. Kromě toho může upisovatel uplatnit svou opci na 214 290 akcií.

Objem IPO je téměř 20,1 milionu USD, přičemž tržní kapitalizace společnosti může dosáhnout 52,9 milionu USD. QSAM Biosciences plánuje utratit finanční prostředky získané prostřednictvím IPO na zvýšení pracovního kapitálu, financování obchodních operací a nový výzkum.

Závěr

Investoři by si měli uvědomit, že při nákupu akcií QSAM Biosciences musí věřit v dobré perspektivy výzkumu společnosti a ve schválení lék společnosti proti rakovinovým onemocněním ze strany FDA (Food and Drug Administration).

Nákup akcií QSAM Biosciences je klasickou rizikovou investicí, proto by investor důkladně zvážit, jak velkou část kapitálu do tohoto IPO v rámci diverzifikace svého portfolia investovat, aby se snížil riziko.

Tým RoboMarkets
[email protected]
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

  1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.
  2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo