Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ambiciózní projekt Satoshi Island registruje více než 50 000 žádostí o NFT občanství!

Publikováno
Ambiciózní projekt Satoshi Island registruje více než 50 000 žádostí o NFT občanství!
Zdroj: satoshi-island.com

Satoshi Island je soukromý ostrov, který se nachází v tropickém ráji Vanuatu, zastrčený mezi Austrálií a Fidži. Ostrov, který vlastní Satoshi Island Holdings Limited, má za cíl stát se novým domovem pro krypto nadšence.

Nápad kryptoměnového města nezůstal jen na papíře a tvůrci se do projektu pustili ve velkém: modulární domy ve výstavbě, aplikace NFT občanství a příslib decentralizované budoucnosti.

Proč neznámé Vanuatu?

Tým upřednostnil Vanuatu především kvůli ochotě místní vlády, která se nebojí zkoušet nové inovace a má schválené zákony, které jsou velice přátelské pro celý krypto sektor. Vanuatu nabízí výhodné podmínky pro krypto-podnikání či občanství: vláda například zavedla nulovou daň ze zisků, dividend nebo příjmů pro korporace i jednotlivce. Že by se El-Salvadoru začala rodit nová konkurence?

Zdroj: whereig.com
Mapa Tichého Oceánu s o strovem Vanuatu
Ostrov Vanuatu se nachází v jižním Tichém oceánu

Tým Statoshi Island se skládá z následujících členů: James Law, Denys Troyak, Taras Filatov, Benjamin Nero a Daniel Agius. V budoucnu by dle týmu mohl ostrov fungovat jako decentralizovaná autonomní organizace (DAO). V rozhovoru pro magazín Cointelegraph se tým také zmínil, jaké má s ostrovem plány:

Skutečná krypto-ekonomika, kde se za vše bude platit kryptoměnami a veškeré vlastnictví na ostrově bude reprezentováno NFT,” sdělil tým.

Projekt řeší problémy s legislativou

Zakladatelé obdrželi celkem 50 000 žádostí o NFT občanství, které slouží jako vstup do prodeje NFT pozemků, a zároveň umožňuje držiteli žít na ostrově s mnoha dalšími výhodami.

Zdroj: cointelegraph.com
Tržiště NFT s pozemky Satoshi Island
NFT tržiště s pozemky Satoshi Island

S nákupem pozemků formou NFT se neztotožňuje Komise pro finanční služby Vanuatu, která zdůraznila, že pro tyto účely není přesně stanovená legislativa, a tak nemůže projektu poskytnout potřebnou licenci.

Na to reagoval Vanuatský ministr financí slovy, že ačkoliv vítá zahraniční investice, tak je potřeba připravit konkrétní zákony, které umožní právoplatné využití kryptoměn a NFT v oblasti, o kterou žádá Satoshi Island.

“Soukromé otevření” ostrova, prozatím jen pro krátkodobé návštěvy, je naplánováno na konec letošního roku. Satoshi Island doufá, že domy na Vanuatu budou pro držitele NFT do roku 2023 kompletně připravené.

Zdroj: satoshi-island.com
Krypto město ve Vanuatu
Vizualizace vybudovaného krypto města ve Vanuatu

CityDao – nadějný projekt, který také rozvíjí propojení NFT a DAO

CityDAO je experiment, který využívá koncepty NFT a DAO podobným způsobem, jako Satoshi Island. Prezentuje se jako “budování města na blockchainu Ethereum“. CityDAO nabízí základní formu občanství prostřednictvím koupě jednoho z 10 000 NFT za 0,38 ETH (orientačně 1 200 dolarů), což také poskytuje přístup k serveru na Discordu, hlasovací práva a možnost vypořádat pozemky po “prvních a zakládajících občanech”.

Členové, kteří vlastní NFT, tak můžou ve státě Wyoming v USA nakupovat reálné pozemky a jejich záznamy o vlastnění se ukládají na blockchain. Projekt podpořil i Vitalik Buterin, spolutvůrce blockchainu Ethereum.

Zdroj: city.mirror.xyz
Internetové rozhraní CityDAO
CityDAO propojuje reálný svět s blockchainem
Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Jsem nezávislý krypto nadšenec. O svět kryptoměn se aktivně zajímám od roku 2018.

Přináším informace o krypto novinkách, analýzy a zajímavosti ze sektoru NFT.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.