Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Binance Wallet
Kryptoměnová peněženka Binance Wallet
Logo Binance Wallet
Binance Wallet
Logo Binance Wallet

Kryptoměnová peněženka Binance WalletRecenze, návod, zkušenosti

Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo Binance Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
84 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Kryptoměnová peněženka Binance Wallet

Binance Wallet je kryptoměnová peněženka zastřešovaná samotnou burzou Binance, i tak je ovšem plně non-custodial, uživatelé jsou tedy jedinými držiteli svých privátních klíčů. Je určená pro blockchainy BNB Smart Chain a Ethereum, podporuje tedy veškeré ERC20 a BEP20 tokeny. Největší předností je pravděpodobně možnost jejího propojení se zákaznickým účtem na burze Binance. V současnosti je bohužel dostupná pouze jako rozšíření do webového prohlížeče.

Logo Binance Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
84 %
Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

75%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

90%

Základní informace o Binance Wallet

V češtině? Ne
Poznámka

Poznámka: Binance Wallet byla sloučena s Trust Wallet a ačkoli sama o sobě stále funguje, již nebude aktualizována. Doporučujeme proto přesedlat na peněženku Trust Wallet.

Binance Wallet je kryptoměnová peněženka pocházející z dílen Binance, největší kryptoměnové burzy na světě. Jde o rozšíření do internetového prohlížeče, které ve spojitosti s účtem na burze nabízí několik výhod oproti jiným peněženkám.

Co všechno tato peněženka nabízí? Jak se aplikace instaluje a používá? Vše se dozvíte níže v článku.

Obsah recenze peněženky Binance Wallet

Peněženka Binance Wallet jako rozšíření do webového prohlížeče

Kryptoměnová peněženka Binance Wallet je velice jednoduchým samostatným rozšířením v internetovém prohlížeči. V současnosti její podporu naleznete na prohlížečích Chrome, Firefox, Edge a Brave. Princip fungování peněženky je velmi podobným jiným variantám; vzhledem k podpoře EVM kompatibilních blockchainů jako BNB Chain a Ethereum slouží také jako vstupní brána do světa DeFi.

Hlavní rozhraní Binance Wallet
Hlavní rozhraní Binance Wallet

Paralelně s těmito 2 prominentními DeFi blockchainy je možné Binance Wallet napojit i na BNB Beacon Chain, starší blockchain také stvořený burzou Binance a určený především pro governance procesy ovlivňující BNB Smart Chain. Peněženka má tím pádem přístup k ohromnému množství tokenů na standardech ERC-20, BEP-20 a BEP-2.

Specialita Binance Wallet – Napojení na zákaznický účet burzy Binance

Výše zmíněné věci jsou ale naprostým základem, co dnešní peněženky ve formě rozšíření do prohlížečů nabízí. Speciální funkce, která může z Binance Wallet udělat něco ještě o kousek lepšího, je přímé napojení na zákaznický účet burzy Binance pomocí protokolu Wallet Direct.

Zdroj: binance.com
Spojení Binance Wallet s účtem na burze Binance v rámci Wallet Direct
Spojení Binance Wallet s účtem na burze Binance v rámci Wallet Direct

Pokud si tento most mezi burzou a peněženkou aktivujete, máte velice usnadněný přesun všech prostředků mezi zákaznickým účtem a touto peněženkou. Již nebudete muset zadávat adresy ručně, vše bude automaticky nakopírované a při odsouhlasení transakce odeslané.

Kromě toho je ale také do peněženky integrovaný přímý nákup několika kryptoměn pomocí služby MoonPay. Jak jsme si již řekli, samozřejmostí je i možnost připojení se na různé decentralizované aplikace, typicky např. na PancakeSwap, největší decentralizovanou burzu na BNB Smart Chainu, kde je možné tokeny dále obchodovat.

Jaké kryptoměny lze na peněžence Binance Wallet držet?

Binance Wallet je peněženka zaměřená především na Ethereum a BNB Smart Chain. Vzhledem k tomu je na peněžence možné uchovávat kromě nativních kryptoměn také ohromné množství tokenů, které běží na standardech ERC-20, BEP-20, a v případě BNB Beacon Chainu ještě BEP-2.

Tyto standardy dnes využívají statisíce tokenů. Jen na samotném blockchainu Etherea bychom se snadno dopočítali i půl milionu. Mezi předními tokeny můžete nalézt například stablecoin Tether, Polygon či Shiba Inu. Mnoho tokenů naleznete i na samotném BNB Smart Chainu, řada projektů má dokonce tokeny spuštěné na obou sítích zároveň.

Při práci s těmito tokeny je nutné míti na paměti fakt, že existují na bázi Etherea a BNB Smart Chainu. To tedy znamená, že nemají vlastní blockchain jako takový a všechny poplatky za transakce se platí v nativní kryptoměně sítě, tedy v etherech nebo v BNB.

Z tohoto důvodu je nutné, abyste ve své peněžence měli vždy dostatek etherů či BNB (dle toho, na jaké síti se pohybujete) pro placení transakčních poplatků, jinak nebudete schopní transakce odeslat.

Jejich výše není stejnána BNB Smart Chainu typicky zaplatíte poplatky v řádech zlomků těch na Ethereu, což je jedna z jeho hlavních konkurenčních výhod.

Zabezpečení peněženky Binance Wallet

Binance Wallet je typická non-custodial peněženka privátní klíče (v podstatě seed) jsou uložené na zařízení uživatele. To má řadu výhod, zejména v rámci absolutní suverenity a míry bezpečnosti. Tyto skutečnosti však na uživatele kladou vyšší míru zodpovědnosti

Poznámka

Rychlokurz principu kryptoměnových peněženek aneb K čemu je seed a proč je nutné jej pečlivě střežit

Kryptoměnové peněženky fungují na bázi privátních a veřejných klíčů. Kryptoměnové adresy, mezi nimiž se transakce uskutečňují, jsou prakticky jen zkrácené veřejné klíče, které jsou, jak již plyne z jejich označení, veřejně dostupné.

Oproti tomu klíče privátní, z nichž se klíče veřejné jednosměrně generují, jsou bezpečně schované ve vašem zařízení, respektive ve vašich kryptoměnových peněženkách. Chcete-li nějakou transakci odeslat, musíte ji podepsat svým privátním klíčem, který je navázaný na vaší kryptoměnovou adresu.

Pod pojmem seed se pak označuje nejvyšší mateřský privátní klíč, z něhož se všechny vaše další privátní klíče generují (můžete mít více instancí jedné peněženky, o které všechny do jedné pečuje jeden seed). Protože jsou privátní klíče ve své standardní podobě pro lidské bytosti značně nečitelné, využívá se převodu seedu do velké sady anglických slov, jejichž poskládání ve správném pořadí reprezentuje (po dekódování přes speciální funkce) jeho skutečnou podobu.

Zdroj: github.com/bitcoinbook
HD peněženky
Hierarchicky deterministické peněženky – soustava slov reprezentuje jeden hlavní klíč, z nějž se generují všechny další

Ze seedu se generují všechny privátní klíče a z nich klíče veřejné, zpětně nikoliv. Z toho tedy plyne, že pokud se někdo k vašemu seedu dostane, dostane se ke všem vašim kryptoměnám. Proto je nutné, abyste si svůj seed pozorně hlídali a nikomu jej nesdělovali.

Pokud je peněženka non-custodial, uživatel je sám zodpovědný za správu a zabezpečení svých privátních klíčů, respektive seedu. V pozadí nestojí žádná firma, která by nabízela pojištění vkladů či zákaznickou podporu, když uživatel svůj seed ztratí.

Další bezpečnostní prvky peněženky

Peněženka už při založení vyžaduje, aby si uživatel vytvořil své vlastní heslo. Je to první linie obrany před potenciálním útočníkem, který by se chtěl do peněženky dostat skrze zcizené zařízení.

Je třeba podotknout, že heslo je vždy vyžadováno po určitém intervalu od přihlášení. Ze základu je tato doba nastavená na 30 minut. Funkci časového zámku lze v případě potřeby v peněžence úplně vypnout.

Co dělat, když zapomenete své heslo?

Jestliže zapomenete své přístupové heslo, můžete se do peněženky dostat právě skrze obnovu pomocí seedu. Již výše jsme si popsali, že seed je naprostým základem a zároveň posledním možným způsobem, jak se ke kryptoměnám zpětně dostat.

Po kliknutí na Reset your wallet budete vyzváni k opětovnému zadání seedu
Po kliknutí na Reset your wallet v rozhraní pro přihlášení budete vyzváni k opětovnému zadání seedu

Kryptoměnová peněženka si po zadání správného seedu dle záznamů z blockchainu najde veškeré informace o vašich zůstatcích a dle potřeby si automaticky vygeneruje všechny potřebné privátní klíče. Z pohledu uživatele je přihlášení přes seed skutečně téměř stejné jako přihlášení přes heslo.

Torus Key Management

Do peněženky byl implementován velice zajímavý bezpečnostní prvek s názvem tKey. Vývojáři se zde inspirovali konceptem Shamir’s Secret Sharing. Při zakládání peněženky se vytvoří tři klíče a podmínka, že přístup k peněžence je možný pouze za předpokladu vlastnictví alespoň dvou z nich. Klíče jsou následující:

  • Klíč, který je uložený na externím serveru – do Binance Wallet je implementováno provázání s Google Účtem.
  • Klíč v podobě zařízení uživatele – zde se za implementaci tohoto klíče považuje jeho uložení v instanci webového rozšíření uživatele.
  • Klíč představovaný některým bezpečnostním prvkem – zde heslo, které si uživatel zvolí.

Když následně uživatel ztratí přístup k peněžence například z důvodu zničení zařízení, stačí mu znát heslo a mít přístup k jeho Google Účtu, pak se stále může dostat ke svým kryptoměnám. Zároveň je v tomto systému pojištěné riziko toho, že by snad třetí strana chtěla získat přístup ke kryptoměnám. Toho není externí server sám o sobě schopný, protože vlastní pouze jeden klíč ze tří.

Příklad třech aktivních klíčů
Příklad tří aktivních klíčů

Jak nainstalovat peněženku Binance Wallet?

Instalace peněženky je velice snadná a zvládne ji naprosto každý. Jediné, co k tomu potřebujete, je nainstalovaný podporovaný prohlížeč. Binance Wallet podporují následující prohlížeče:

  • Google Chrome,
  • Firefox,
  • Brave,
  • Edge.

Pravděpodobně nejrychlejším a nejpříjemnějším způsobem, jak peněženku nainstalovat, je přejít na stránky bnbchain.org a zvolit požadovaný prohlížeč.

Zdroj: Binance.com
Podporované prohlížeče Binance Wallet
Podporované prohlížeče Binance Wallet

Po kliknutí na ikonu vás prohlížeč přesune na stránky obchodu, kde bude na pravé straně modré políčko s možností instalace. Aplikace se vám zobrazí na liště prohlížeče vedle okna pro zadávání webových adres.

Založení kryptoměnové peněženky Binance Wallet

Máte-li aplikaci Binance Wallet již nainstalovanou, je načase přejít k založení samotné kryptoměnové peněženky.

Založení peněženky v aplikaci Binance Wallet
Založení peněženky v aplikaci Binance Wallet

V první kroku se můžeme rozhodnout, jestli chceme peněženku obnovit, nebo vytvořit úplně novou. Protože si peněženku teprve tvoříme, klikneme na políčko “Create wallet“. Dalším krokem je zvolení jedné z možností, jak postupovat při zakládání peněženky.

Možnosti, jak založit kryptoměnovou peněženku Binance Wallet
Možnosti, jak založit kryptoměnovou peněženku Binance Wallet

A) Vygenerovat seed

Vygenerování seedu je tou nejtradičnější cestou, jak založit kryptoměnovou peněženku a nabízí ji snad každá kryptoměnová non-custodial peněženka. Aplikace po vás bude nejprve požadovat vytvoření hesla. To musí mít určité prvky jako velké písmeno, dostatečnou délku atp.

Nastavení hesla v peněžence Binance Wallet
Nastavení hesla v peněžence Binance Wallet

Po odkliknutí políčka “Continue” se vám na obrazovce ukáže seed. Jak jsme si již řekli, tento údaj slouží jako záložní a neobnovitelné přístupové heslo k peněžence. Majitel seedu má přístup ke kryptoměnám a může s nimi jakkoliv nakládat. Naopak – když seed ztratíte, už nikdy se ke kryptoměnám nedostanete.

Seed si proto pečlivě zapište na nějaké fyzické místo. Nejlépe poslouží čtvereček papíru. Při větších obnosech může být vygravírován i na kovovou destičku.

Jakmile budete mít všechna slova zapsaná, je čas přejít na poslední krok. Peněženka se vás zeptá na tři slova ze seedu. Ta jsou na náhodných pozicích – aplikace může chtít například druhé, sedmé a dvanácté slovo seedu. Tímto se proces založení peněženky uzavírá a vše je připravené k použití.

B) Vytvoření peněženky pomocí tKey

Druhou nejlepší možností pro vytvoření peněženky je využít Torus Key Management. Pro zvolení tohoto způsobu stačí kliknout na poslední možnost v úvodním okně aplikace.

Založení Binance Wallet přes tkey
Pokud chcete založit peněženku pomocí tKey, zvolte poslední z nabízených možností

Prvním krokem bude přihlášení do vašeho Google Účtu. Můžete očekávat naprosto běžný proces přihlášení, kdy se vás systém zeptá na heslo a nejspíš i na nějaký doplňkový způsob ověření (např. Google Authenticator). Po úspěšném přihlášení budou další kroky přímo v peněžence.

Po propojení s Google Účtem si vytvořte heslo
Po propojení s Google Účtem si vytvořte heslo

Peněženka po vás bude chtít tvorbu nového hesla, pomocí kterého budete aplikaci odemykat a které bude zároveň sloužit jako jeden z klíčů v případě obnovování peněženky.

Jak kryptoměny na Binance Wallet přijmout, odeslat, nakupovat a prodávat?

V následujících podkapitolách si ukážeme, jak peněženku Binance Wallet prakticky používat. Všechny základní funkce peněženky Binance Wallet fungují víceméně stejně, jako u kterékoliv jiné aplikace tohoto typu.

Přijímání a odesílání kryptoměn

Když budete chtít nějaké kryptoměny na peněženku odeslat, budete je muset samozřejmě nejprve někde koupit. K tomu vám mohou posloužit kryptoměnové burzy či směnárny. Příjem kryptoměn na peněženku Binance Wallet pak můžete uskutečnit z dané burzy či směnárny, nebo z jakékoliv jiné peněženky, pokud kryptoměny již vlastníte na nějaké jiné.

V prostředí burzy či směnárny najeďte do svého účtu prostředků a zvolte kryptoměnu, kterou chcete vybrat. Na Binance Wallet si můžete uložit BNB či Ethereum a všechny tokeny na jejich sítích. U všech kryptoměn si musíte dávat velký pozor na to, na jaké síti se nacházejí. V Binance Wallet pak přejděte na políčko “Receive“, které se nachází uprostřed na liště.

Aplikace vás přesune na obrazovku, kde se bude nacházet vaše kryptoměnová adresa. V horní části bude zobrazená síť, se kterou pracujete. Uprostřed se zobrazí vaše kryptoměnová adresa v podobě textu, který lze zkopírovat a zadat do směnárny či burzy. QR kód pak slouží k oskenování mobilním telefonem a obsahuje ten stejný údaj.

Poznámka

Doplnění: Máte-li peněženku přeplou na síť BNB Smart Chain Network a chcete přijmout např. USDT, musíte si ověřit, že při výběru kryptoměny USDT z vaší burzy či směnárny máte zvolenou právě síť BNB Smart Chain Network. Pakliže budete mít zvolenou např. síť Etherea, žádné kryptoměny k vám nedorazí. Mějte na paměti, že kryptoměnové transakce jsou nevratné.

Odesílání kryptoměn v peněžence Binance Wallet je snad ještě jednodušší. Otevřete aplikaci a klepněte na tlačítko “Send“, které se nachází hned vedle “Receive“.

Při odesílání kryptoměn z peněženky stačí v aplikaci vybrat konkrétní odesílanou kryptoměnu, cílovou adresu a množství, jaké chcete odeslat. Nic jiného už není potřeba. Cílovou adresu najdete v rozhraní aplikace nebo služby, kam kryptoměny odesíláte. I zde si ovšem musíte dát pozor na to, že příjem provádíte na adresu nacházející se na správné síti – v našem případě BNB Smart Chain Network.

Nákup a prodej kryptoměn přímo v aplikaci

Binance Wallet nabízí dva způsoby, jak nějaké kryptoměny nakoupit. Tím prvním je využití přímého nákupu. Aplikace spolupracuje se službou MoonPay, která funguje jako typická směnárna. Je možné nakoupit několik druhů kryptoměn s použitím kreditní či debetní karty a Apple Pay.

Kryptoměny, které lze v aplikaci s pomocí MoonPay nakoupit
Kryptoměny, které lze v aplikaci s pomocí MoonPay nakoupit

Další cesta vede přes zabudované propojení Binance Wallet s decentralizovanou burzou PancakeSwap. K této možnosti se dostanete přes políčko “Swap“.

Nastavení pro "Swap" kryptoměn
Nastavení pro “Swap” kryptoměn

Směna kryptoměn za jiné vypadá tak, že v horním řádku vyberete vlastněnou kryptoměnu, jíž zamýšlíte prodat, a v možnosti pod tím tu, kterou chcete nakoupit. Nastavení “Slippage” mluví o tom, jaký procentní rozdíl mezi cenou po odeslání příkazu a cenou při vyplnění jste ochotni snést.

Poznámka

Poznámka: Slippage představuje změnu ceny od odeslání příkazu po jeho vyplnění. Pokud např. nastavíte moc nízký poplatek za transakci, může chvilku trvat, než se vypořádá. Během té doby se může vypořádat klidně 100 transakcí jiných obchodníků, kteří nastavili mnohem vyšší poplatek než vy. Tyto obchody mohou s výslednou cenou kryptoměny dosti zahýbat – překročí-li cenový rozdíl určitou procentuální mez, jež si můžete nastavit, transakce bude zrušena.

Jak propojit peněženku s účtem na burze Binance – Wallet Direct

Specialita Binance Wallet je především přímé napojení na účet Binance s pomocí protokolu Wallet Direct. Ten slouží pro usnadnění transakcí mezi účtem Binance a touto externí peněženkou. Pojďme si teď ukázat prakticky, jak toto propojení zprovoznit a jak nějaké kryptoměny odeslat.

1) Souhlas s připojením

Prvním krokem je napojení peněženky na samotný účet Binance. Za tímto účelem klikněte na značku tří horizontálně položených teček na úvodní obrazovce peněženky.

Wallet Direct naleznete v doplňkových možnostech
Wallet Direct naleznete v doplňkových možnostech

Výběr možnosti Wallet Direct vás přesune na stránky Binance. Zde bude nutné ověřit a připojit účet k peněžence. Používáte-li české rozhraní webové aplikace, bude následující stránka včetně překladu vypadat následovně.

Zdroj: binance.com
Pro připojení peněženky klikněte na "Ověřit a připojit moji adresu"
Pro připojení peněženky klikněte na “Ověřit a připojit moji adresu”
Zdroj: binance.com
V prvním kroku připojte rozhraní peněženky
V prvním kroku připojte rozhraní peněženky

Když odsouhlasíte připojení pomocí políčka “Connect to wallet“, otevře se vám velice podobné okno v samotném webovém rozšíření peněženky. V peněžence pak klikněte na “Connect”.

Zdroj: Binance Chain Wallet
Takto vypadá okno, které se zobrazí v aplikaci peněženky.
Připojení peněženky do systému burzy

2) Potvrzení vlastnictví peněženky

Aby bylo možné peněženku ve spojitosti s účtem Binance využívat, je potřeba ji ověřit. V druhém kroku vám rozhraní burzy ukáže zprávu, kterou odešle do vaší peněženky. V peněžence je následně nutné tuto zprávu ve stejném znění potvrdit. Binance tímto bude mít jistotu, že je tato peněženka skutečně pod vaší kontrolou.

Potvrďte vlastnictví peněženky
Potvrďte vlastnictví peněženky

3) Dokončení propojení

K poslednímu kroku vás vyzve samotná burza Binance, v němž bude potřeba provést ověření uživatele. I když jste přihlášení, budete muset tuto operaci potvrdit zadáním kódu z SMS, emailu a také generátoru kódů, např. z Google Authenticatoru.

Nyní by peněženka měla zobrazovat připojení k vašemu účtu na burze Binance. To si můžete překontrolovat znovu u políčka Wallet Direct přímo v aplikaci.

Úspěšné propojení s Binance si můžete ověřit v rozhraní peněženky
Úspěšné propojení s Binance si můžete ověřit v rozhraní peněženky

Odeslání kryptoměn z účtu Binance do peněženky

Přeposílání kryptoměn z účtu Binance do peněženky Binance Wallet se vám zpřístupní po jejich úspěšném propojení. Na úvodní obrazovce najedeme na políčko “Receive“. Zobrazí se vám dvě možnosti, přičemž jedna z nich bude přes Wallet Direct.

Příjem kryptoměn přes Wallet Direct
Pokud chcete přijmout kryptoměny z vašeho účtu Binance, zvolte možnost Wallet Direct

V dalším okně vám aplikace zobrazí množství prostředků, které na účtu burzy máte. Vyberte si kryptoměnu pro odeslání a vyplňte zbylé potřebné údaje, např. množství odesílané kryptoměny. Transakci pak stačí pouze potvrdit.

Stačí zvolit množství a transakci odeslat
Stačí zvolit množství a transakci odeslat

Jak připojit Binance Wallet na decentralizované burzy a jiné dAppky?

Binance Wallet přirozeně nenabízí žádný integrovaný prohlížeč decentralizovaných aplikací, protože je napojená přímo na internetový prohlížeč, se kterým interaguje. Jakmile se tedy dostanete na stránky nějaké decentralizované burzy či např. zápůjčného protokolu, peněženka bude mít automaticky možnost připojení.

Ukažme si to na příkladu PancakeSwapu. Stačí otevřít stránku decentralizované aplikace a peněženka zahájí proces připojování automaticky. Na obrazovce vám vyskočí okénko aplikace. V případě, že vás peněženka odhlásila, po vás bude chtít zadat vaše přihlašovací heslo. Dále už bude stačit jen potvrzení nového propojení a můžete vesele obchodovat.

Okénko pro potvrzení nového připojení
Okénko pro potvrzení nového připojení
Poznámka

Poznámka: Pokud se sekvence pro automatické připojení nespustí a nebo se peněženka z jakéhokoliv důvodu odpojí, připojení můžete provést manuálně kliknutím na tlačítko “Connect Wallet” vpravo na hoře, v dialogu pak vyberte možnost Binance Wallet.

Zdroj: pancakeswap.finance
Připojit se můžete také přes tlačítko "Connect Wallet"
Připojit se můžete také přes tlačítko “Connect Wallet”

Když si chcete překontrolovat, jestli je peněženka na decentralizovanou burzu skutečně napojená, můžete to udělat přímo na stránkách burzy. Stačí se podívat do pravého horního rohu. Jestliže zde bude zobrazená adresa vaší peněženky, je vše v pořádku.

Zdroj: pancakeswap.finance
Lišta na stránce PancakeSwap. Po úspěšném připojení bude v pravé části obrazovky vaše adresa.
Lišta na stránce PancakeSwap. Po úspěšném připojení bude v pravé části obrazovky vaše adresa.

Zkušenosti a recenze uživatelů

V Internetovém obchodě Chrome má aplikace hodnocení lehce nad 2 hvězdičky. Celkově si toto rozšíření stáhlo více než 1 milion uživatelů. Je otázka, jestli je hodnocení skutečně oprávněné. Velká část komentářů se týká toho, že někdo uživatelům ukradl prostředky, či je okradl skrze různé phishingové taktiky. Vzhledem k tomu, že se jedná o plně non-custodial peněženku, jsou tyty chyby velmi často na straně samotných uživatelů.

Poznámka

Upozornění: Dávejte si velký pozor na phishing a jiné formy pokusů podvodníků o získání vašeho seedu. Samotná ochrana seedu také není tím jediným faktorem, na nějž byste si měli dát pozor. Vyvarujte se také připojování na podezřelé decentralizované aplikace, existují možnosti, jak vám podvodníci mohou ukrást kryptoměny i bez znalosti vašeho seedu.

Více informací naleznete v našem článku o phishingu.

Mezi recenzemi se ale také najde spousta těch, kterým aplikace pracuje bez jakýchkoliv problémů. Binance Wallet si také mnohem lépe vede v internetovém obchodě s rozšířeními pro prohlížeč Mozilla, kde dosahuje 4,1 hvězdiček z 5.

Nám aplikace fungovala perfektně.

Shrnutí Binance Wallet

Binance Wallet je v základu naprosto typická kryptoměnová peněženka zaměřená na decentralizované finance a blockchainy Ethereum a BNB Smart Chain. Umožňuje všechny běžné funkce – odesílání a příjem kryptoměn a možnost připojit se na jakoukoliv decentralizovanou aplikaci na obou dvou sítích. Význačným prvkem je automatická integrace pro připojení na PancakeSwap přímo v samotné peněžence, což umožňuje směnu kryptoměn decentralizovaným způsobem přímo v jejím rozhraní.

Bezpečnostní opatření jsou taktéž standardní a peněženka nepřekvapí ničím zvláštním. Jelikož jde o non-custodial peněženku, je uživatel zodpovědný za své vlastní prostředky. Je jediný, kdo drží seed a s ním tedy i privátní klíče, neexistuje zde tedy žádná možná obnova přístupu skrze zákaznickou podporu. Mezi nedostatky je možné zařadit také podporu pouze dvou blockchainů (Ethereum a BNB Smart Chain).

Čím se peněženka Binance Wallet naopak vyznačuje je její propojení s účtem na platformě Binance.

Protokol Wallet Direct umožňuje propojit váš účet na Binance s kryptoměnovou peněženkou, což může být příjemným zjednodušením.

Více informací o Binance Wallet

Jméno firmyBinance Wallet
Základní informace o brokerovi
V češtině?
ProvozovatelBinance
Webová stránkahttps://www.bnbchain.org/en/binance-wallet
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Ohodnoťte společnost Binance Wallet
0
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.