Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
callisto network
CLO
Kryptoměna Callisto Network (CLO) – Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

$0,00015 (0,0033 Kč)

-12 % za 7 dní

callisto network

Kryptoměna Callisto Network (CLO) – Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

Graf CLO

$0,00015 (0,0033 Kč)

-12 % za 7 dní

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf kurzu Callisto Network (CLO)

Kalkulačka: CLO to CZK

CLO
CZK

Informace o kryptoměně Callisto Network (CLO)

Kryptoměna Callisto Network (CLO) existuje již od roku 2018, kdy vznikla airdropem z Etherea Classic (ETC). Jedná se prakticky o funkční sidechain na bázi ETH a ETC, samotný token CLO je proto standardu ERC-20. Zaměřuje se primárně na zlepšení škálovatelnosti ETC při zachování vysoké míry decentralizace a bezpečnosti.

Už od svého založení se vývojářský tým stojící za Callisto Network specializuje zejména na bezpečnost a provádí audity smart kontraktů. Do dnešního data má za sebou více než 340 auditů nejrůznějších projektů a drží si tak přední místo v žebříčku auditorských společností.

V půlce roku 2020 se však Callisto Network spojil s českou společností Invictus se záměrem využít blockchain Callisto Network na reálném produktu pro veřejnou dopravu.

Úvod do Callisto Network

Callisto Network vzniklo původně pouze jako jako testnet Etherea Classic ihned po hardforku Etherea na Ethereum a Ethereum Classic.

Hlavními vývojáři Callisto Network už od jeho základu byl tým Ethereum Commonwealth, sestávající z Yohana Graterola a Dexarana. Při vývoji Etherea Classic ale nastávaly neshody mezi týmy vývojářů o jeho budoucím osudu, nápady Ethereum Commonwealth se tak nepodařilo úplně prosadit. Ethereum Commonwealth se pro realizaci svých nápadů rozhodl využít Callisto Network a osamostatnil ho.

Nyní má Callisto Network plně funkční mainnet i testnet, DeFi protokol, stablecoin, governance tokeny (CLO a CLOE), unikátní platformu pro tzv. cold staking, decentralizovanou burzu,

Spolupráce s českou společností Invictus

Dle vývoje ceny CLO v letech 2018-2020 je patrné nenaplnění prvotních očekávání od projektu. V polovině roku 2020 se proto cena kryptoměny CLO dostala na rekordním minimum.

V té době Callisto Network však oslovila česká společnost Invictus, za kterou ve velké míře stojí Vladimír Vencálek, se záměrem realizace svých konkrétních podnikových řešení na blockchainu Callisto Network.

Invictus se zaměřil na možnost implementace blockchainu do infrastruktury veřejné dopravy. Krátce poté začal probíhat výzkum pro implementaci Callisto Network do dopravní infrastruktury i na Dopravní fakultě ČVUT v Praze.

Invictus měl v konečném důsledku velký vliv na vývoj Callisto Network a Callisto Enterprise, což dokazuje úzké propojení mezi vedením obou společností.

Produkty Callisto Network

Callisto Network má širokou škálu činností. Jedná se nejen o plně funkční ekosystém s nízkými poplatky za transakci a využívající kryptoměnu CLO jako svůj utility token.

Budoucí vývoj Callisto Network je směřován k decentralizaci – díky tomu v letech 2020-2021 vznikly i přes podporu Invictus governance mechanismy pro kryptoměnu CLO a unikátní cold staking.

V neposlední řadě se Callisto Network stále specializuje na audity smart kontraktů ve svém Callisto Security Department.

Callisto Security Department

Kryptoměnový trh a zejména oblast DeFi je silně neregulovaná, a s tím se pojí bohužel svobodné možnosti v činnosti podvodníků. Snad každý z nás už někdy narazil na nějaký “scam”.

Nebezpečí před hackery se silně zvyšuje při chybně navrženém smart kontraktu obsahujícím fatální chyby, je tedy potřeba, aby byl kód prověřen.

O to se starají auditorské společnosti a právě tým Callisto Network je špičkou mezi nimi.

Zdroj: medium.com
Callisto Network drží první místo v počtu vykonaných auditů
Callisto Network drží první místo v počtu vykonaných auditů

Vývojáři v Callisto Network se řadí mezi přední smart contract security experty, zejména jejich vývojář Dexaran.

Služba Callisto Network, zaměřující se na auditování smart kontraktů, se nazývá Callisto Security Department, a skládá se z většího množství nezávislých auditorů.

Callisto Network provedla audit již na více než 340 projektech a našla v nich více než 1000 chyb.

Jako skvělá reference může sloužit fakt, že žádný z auditovaných projektů nebyl dodnes terčem úspěšného hacku.

Příkladem velmi známých auditovaných projektů od Callisto Network je Chainlink, OmiseGo, Zilliqa, Maker, BNB, Enjin nebo např. Tether.

Ekosystém Callisto Network

Callisto Network funguje jako samostatný ekosystém, podobně jako např. BNB Smart Chain. Kryptoměna CLO v ekosystému přitom funguje jako utility token a jsou vůči ní uskutečňovány veškeré poplatky.

Na síti Callisto Network mohou vznikat nové DeFi projekty. Podobně jako mají ostatní další sítě své vlastní decentralizované burzy, na síti Callisto je k dispozici Soy.Finance.

Zdroj: https://app.soy.finance/#/swap
Rozhraní burzy Soy.Swap
Rozhraní decentralizované burzy Soy.Swap

Vizuálně je DEX Soy.Swap silně podobná DEX PancakeSwap, což je u podobných projektů standardem. Nabízí také podobné služby – provádění obchodů (swap) a poskytování likvidity.

K dispozici je též bridge mezi Callisto Network, BNB Smart Chain a Ethereum Mainnet. Callisto Network má též svůj vlastní stable coin BUSDT (tvůrcem je bullsinvesting.club). V letech 2021 a 2022 je naplánováno také spuštění mnoha dalších funkcí podporující celý tento ekosystém a je dobré vše sledovat např. přes oficiální twitter účet.

Cold staking

Callisto Network přišlo se zajímavým řešením pro pasivní příjem a označuje ho jako cold staking. Prakticky se jedná o uzamknutí libovolného počtu CLO mincí na určité časové období. Časové období je rozděleno vždy na celé měsíce, mince tudíž musejí být zamčené minimálně jeden měsíc.

Výhodou oproti běžným těžebním mechanismům je opadnutí povinností validace transakce nebo obecně být k dispozici 24 hodin denně, cold stakeři negenerují žádné bloky.

Mezi cold stakery je distribuováno 40 % všech odměn za těžbu kryptoměny CLO, roční výnos se pohybuje okolo 9,3 % a v době psaní článku je v cold stakingu uzamknuto zhruba 75 % celkové zásoby tokenu CLO.

Callisto Enterprise a CLOE token

Nové partnerství s Invictem iniciovalo změny v Callisto Network od samotného základu, a stálo též za vznikem české společnosti Callisto Enterprise.

Jedná se o společnost implementující blockchain do činností různých podniků. Callisto Enterprise stojí za vznikem nové kryptoměny Callisto Enterprise Token (CLOE) sloužící jako ,,palivo” pro jejich blockchainové produkty.

Tokenomika kryptoměny CLO a CLOE

Stejně jako CLO, i CLOE je token standardu ERC-20. CLO a CLOE jsou úzce provázané kryptoměny. Dle tokenomiky CLOE je maximální zásoba nastavena na 125 000 000 CLOE mincích. Z toho bylo:

 • 60 % alokováno mezi držitele mincí CLO uzamčených v cold stakingu
 • 5 % bylo k dispozici v předprodeji,
 • a zbylých 35 % bude periodicky odemykáno pro vývojářský tým.

Airdrop CLOE proběhl již v červenci roku 2021. 1. července 2021 byl oznámen hard fork pro cold staking ve verzi 2 – uživatelé museli mít nastakovanou kryptoměnu CLO na verzi 2 do 15. července 2021, kdy proběhl snapshot. Dle procentuálního rozdělení cold stakerů ve snapshotu proběhla distribuce CLOE tokenů 30. července 2021.

Informace o monetární politice CLO dostupné z dřívějších let budou v blízké době aktualizované. Aktuální CEO Callisto Network Vladimír Vencálek v rozhovoru pro kryptoguru.cz zmínil informace, že celková zásoba mincí nebude větší než 9 miliard.

Dle dalších slov je ideálním scénářem celková zásoba pod 5 miliard mincí a díky novým mechanismům pálení pokles až na 3 miliardy v průběhu následujících 25 let. Hodnota zásoby mincí tak bude závislá na míře využívání blockchainu Callisto Network.

Tým stojící za Callisto Network

Při založení Callisto Network se tým vývojářů skládal pouze z úzkého kruhu programátorů Ethereum Commonwealth – zejména z Dexarana a Yohana Graterola. Po navázání spolupráce se společností Invictus se ale tým značně rozrostl. Nyní vypadá struktura týmu následovně:

 • Vladimír Vencálek (CEO)
 • Yohan Graterol (COO)
 • Laurent Riche (CMO – Chief Marketing Officer) – vede decentralizovanou burzu Soy.Finance
 • Karel Fillner (CSO – Chief Strategy Officer) – hlavní poradce Callisto Enterprise
 • Dexaran – vede tým v oblasti výzkumu, je zakladatelem Ethereum Commonwealth
 • Yuriy – vede tým auditorů smart kontraktů

Výhody a nevýhody nákupu kryptoměny Callisto Network (CLO)

Callisto Network se cenově dlouhou dobu držela nízko až do poloviny roku 2020, kdy začaly probíhat změny související se spojením Callisto a Invictus.

Během altseason v roce 2021 zažilo CLO po dlouhé době další znatelný nárůst, stále se však ale drží velmi dole od ATH. Vývojáři na Callisto Network usilovně pracují a chystají řadu novinek.

Kryptoměna má reálné využití a v budoucnu může přinést zajímavé zhodnocení.

Výhody

 • Utility token Callisto sítě – pokud bude síť více využívána, cena kryptoměny CLO poroste
 • Nově chystaná tokenomika přináší mechanismy pálení, které obecně snižují nabídku volných mincí v oběhu
 • Tokeny CLO je možné již roky efektivně těžit či stakovat
 • Za kryptoměnou stojí ambiciózní tým velmi zkušených lidí
 • Jméno kryptoměny je spojené s úspěšnou společností

Nevýhody

 • Vývoj ceny v čase není příliš příznivý, to se však s novými fundamenty může změnit
 • Ve sféře sidechainů na bázi ETH je velká konkurence

Dá se kryptoměna Callisto Network (CLO) těžit?

Protože se v základu jedná o schéma Proof of Work, kryptoměna CLO se dá těžit. Těžba bude možná v horizontu následujících 3 až 5 let a vzhledem k budoucí tokenomice má těžba celkem zajímavý potenciál. K dispozici je např. mining pool na clo.2miners.com.

Alternativou je získávání CLO mincí z cold stakingu. Cold stakeři nevalidují žádné transakce a nejsou proto povinni být neustále k dispozici, do určité míry se tak jedná i o ,,ekologičtější” těžbu.

Kde je možné kryptoměnu Callisto Network (CLO) koupit?

Kryptoměnu CLO je možné samozřejmě koupit na některých centralizovaných burzách (CEX). Centralizované burzy nabízející pár CLO/USD jsou např. HitBTC, Bitfinex nebo STEX.

Favorit redakce

Výhody
 • Pokročilejší platforma s různorodými obchodními příkazy
 • Skrze držené LEO tokeny je možné poplatky snížit
Nevýhody
 • Platforma češtinu nepodporuje
 • Pro nováčky může být až moc komplexní

Jinou možností je nákup přímo na stránkách Callisto Network do peněženky Callisto Web Wallet, či přímo na decentralizované burze Soy.Swap vůči jiné kryptoměně (např. ETH nebo ETC).

V jaké peněžence se dá kryptoměna Callisto Network držet?

Jednou z možných variant je držet kryptoměnu CLO na centralizované burze, jako např. Bitfinex. V tomto případě vlastní informace o vašich nakoupených kryptoměnách burza. Do určité míry se jedná o komfortní řešení, je zde však riziko hackerského útoku na burzu. Pro vyšší bezpečnost doporučujeme držet kryptoměnu CLO v softwarových, či ještě lépe, hardwarových peněženkách.

Callisto Network má svojí vlastní softwarovou peněženku funkční v internetovém rozhraní na oficiálních stránkách – Callisto Web Wallet. Vzhledem k maximální možné kompatibilitě je to ideální způsob pro držení kryptoměny CLO a ostatních kryptoměn na Callisto síti. Callisto Web Wallet umožňuje držet i ETH a ETC. Přirozeně plně podporuje cold staking.

Zdroj: wallet.callisto.network
Rozhraní softwarové peněženky Callisto Web Wallet
Rozhraní softwarové peněženky Callisto Web Wallet

Další softwarové peněženky s integrovanou podporou pro cold staking jsou Guarda Wallet, Coinomi, Trustwallet a CryptoBot.

CryptoBot je unikátní softwarová peněženka vytvořená komunitou Callisto, umožňující provádění transakcí přímo na Telegramu.

Zarážejícím faktem je podpora pouze softwarové peněženky MetaMask na decentralizované burze Soy.Swap. V době psaní článku je burza Soy.Swap funkční pouze pár dnů a je možné očekávat přidání dalších softwarových peněženek. Momentálně se ale připojíte pouze přes MetaMask.

Za účelem zvýšení bezpečnosti silně doporučujeme používat i hardwarové peněženky. Callisto Network oficiálně podporuje připojení přes Ledger díky oficiální aplikaci.

Hodnocení Finex.cz

Callisto Network

Kryptoměna Callisto Network (CLO) je utility a governance token Callisto Network - projektu zastřešující vlastní ekosystém a prestižní službu auditování smart kontraktů. Velmi úzce spolupracuje s Callisto Enterprise - českou společností pro implementaci konkrétních řešení do praxe využívajících blockchain.

Více informací o Callisto Network

KryptoměnaCallisto Network
SymbolCLO
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů3 287 576 782
Maximální počet tokenů6 500 000 000
Obchodní objem (24h)$0,068
Tržní kapitalizace$488 979
Změna ceny za 24h1,36 %
Ohodnoťte kryptoměnu Callisto Network
20
3

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat